• 10969 |
  • 1398/11/01 |
  • 13:51
تاثیر منفی کاهش تقاضا در بازار فروکروم پرکربن اروپا؛

کاهش قیمت فروکروم پرکربن اروپا

در هفته منتهی به 13 ژانویه، بازار فروکروم پرکربن اروپا به دلیل کاهش تقاضا در بازار فولاد زنگ‌نزن افت داشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از Fastmarkets MB، در روز 17 ژانویه ارزیابی هفتگی قیمت فروکروم پرکربن با محتوی کربن 6 تا 8.5 درصد، کروم 60 تا 70 درصد و سیلیسیم حداکثر 1.5 درصد در اروپا در رنج قیمتی 0.77 تا 0.85 دلار بر پوند ارزیابی شد. قیمت فروکروم در ماه آگوست 2019 به پایین‌ترین سطح در 10 سال اخیر یعنی 0.70 تا 0.80 دلار بر پوند سقوط کرده بود و از آن زمان بازار در تلاش برای بازیابی بوده است.

چندین تولیدکننده فروکروم تولید خود را به دلیل مازاد عرضه و تقاضای ضعیف در بازار اروپا به میزان زیادی کاهش داده‌اند. اما این کاهش عرضه بدون تقویت تقاضا برای حمایت از قیمت کافی نبوده است. همچنین برخی تولیدکنندگان فروکروم پرکربن خبر از افزایش تقاضا از سوی مصرف‌کنندگان اروپایی دادند؛ این مصرف‌کنندگان به دنبال تغییر مصرف از فروکروم کم‌کربن به نوع پرکربن هستند.

تولیدکنندگان در این هفته نتوانستند قیمت عرضه را بالا ببرند و فروش با قیمت پایین‌تر از سطح 0.80 دلار بر پوند گزارش شد. این در حالی بود که تولیدکنندگان فروکروم در هند (با محتوی سیلیسیم بیشتر) قیمت محصولات خود را به حدود 0.70 دلار بر پوند افزایش داده‌اند. با این اوصاف، واردات فروکروم هندی با محتوی سیلیسیم استاندارد به اروپا قدرت رقابت خود را از دست خواهد داد زیرا تقاضا در حال حاضر ضعیف است. بر همین اساس، با کاهش قیمت فروکروم پرکربن اروپایی، جریان ورود فروکروم هندی به اروپا در نیمه نخست سال 2019 افت چشم‌گیری داشت.

انتهای پیام//

چاپ خبر