• 13679 |
  • 1399/03/08 |
  • 15:19

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس

مراسم تکریم مرتضی یزدخواستی، مدیرعامل سابق و معارفه سعید بزرگی، مدیرعامل جدید شرکت صبا فولاد خلیج فارس روز چهارشنبه 7 خردادماه جاری در سالن کنفرانس ساختمان مدیریت با حضور اعضای هیئت مدیره هلدینگ صبا انرژی، هیئت مدیره، مدیران و روسای واحدهای شرکت صبا فولاد خلیج فارس و در محل کارخانه بندرعباس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس، در ابتدای این مراسم دکتر فاضل نایب رئیس هیئت مدیره هلدینگ صبا انرژی ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در این کارخانه و زحمات پنج ساله و شبانه‌روزی مهندس مرتضی یزدخواستی گفت: با حضور مهندس بزرگی برنامه‌های توسعه صبا فولاد خلیج فارس وارد فاز جدیدی خواهد شد.

وی افزود: مطابق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا شهریورماه امسال و در قالب طرح توسعه، واحد بریکت‌سازی دوم در صبا فولاد خلیج فارس کلنگ‌زنی خواهد شد.

نائب رئیس هیئت مدیره هلدینگ صبا انرژی ادامه داد: هدف‌گذاری‌های مختلفی را در این شرکت حداکثر تا مهرماه امسال بنا داریم اجرایی کنیم که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ظرفیت رسیدن کارخانه، شروع اجرایی فاز دوم بریکت‌سازی، ورود به بازار بورس و همچنین ساختارسازی اشاره کرد.

در ادامه مهندس مرتضی یزدخواستی مدیرعامل سابق به تشریح اقدامات صورت گرفته در مدت حضور پنج ساله خود در این کارخانه پرداخت و گفت: در زمان ورود به مجموعه به عنوان مدیرعامل و در سال 94 این کارخانه به صورت پروژه پیشرفتی در حدود 49 درصد داشت که با یاری خداوند و همکاری و همراهی سرمایه‌گذار و مجموعه مدیران، همکاران و کارگران زحمتکش در اسفندماه سال 95 اولین محصول بریکت گرم ایران در کارخانه صبا فولاد خلیج فارس تولید شد که در نهایت در اسفندماه سال 96 این کارخانه با حضور ریاست محترم جمهوری افتتاح رسمی شد.

وی همچنین افزود: در حال حاضر پس از 100 روز تولید مستمر که رکوردی بی‌سابقه در تاریخ این کارخانه است، توقف چند روزه تعمیراتی داریم که می‌توان گفت در دو ماه ابتدایی سال 99 رکورد تولید در این کارخانه زده شد.

وی در پایان از همراهی تمامی مجموعه‌ها از جمله صندوق بازنشستگی کشوری، هلدینگ صبا انرژی (شرکت سرمایه گذاری صندوق بازشستگی کشوری)، مدیران، همکاران و کارگران زحمتکش صبا فولاد خلیج فارس و همچنین مجموعه عالی دولت در استان، استانداری هرمزگان، سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت‌های آب، برق و گاز که در مدت پنج سال اخیر نهایت همکاری را با این کارخانه داشتند تقدیر و تشکر کرد.

همچنین در ادامه این جلسه مهندس سعید بزرگی مدیرعامل جدید شرکت صبا فولاد خلیج فارس ضمن تقدیر از اعتماد مجموعه صندوق بازنشستگی و هلدینگ صبا انرژی به ایشان و سپردن این مسئولیت گفت: باید تمام تلاش خود را به صورت شبانه‌روزی برای توسعه صبا فولاد خلیج فارس به کار گیریم تا این مجموعه را به یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری‌های بازنشستگان کشوری تبدیل کنیم.

وی افزود: ما به عنوان سربازان خط اول نبرد اقتصادی، یک وظیفه داریم و آن عمل به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال جهش تولید است و تحقق این مهم بر عهده ماست تا با تلاش خود، جهش تولید را در این کارخانه محقق کنیم. 

مهندس بزرگی ادامه داد: از همکاران خود در شرکت صبا فولاد خلیج فارس انتظار دارم این کارخانه را همچون امانت پدری خود بدانند و همان‌گونه که از امانتی که پدر به آن‌ها سپرده محافظت می‌کنند و همواره در فکر افزایش منافع آن هستند، در این مجموعه ارزشمند نیز عمل کنند و تمام همت خود را در جهت توسعه و بهبود صبا فولاد خلیج فارس به کار گیرند.

وی خطاب به مدیران و مسئولین شرکت اظهار داشت: وقتی دست از کار بکشید که کار تمام شده است، نه زمانی که خسته شده‌اید، تا ان شاالله این کارخانه تا پایان شهریورماه جاری به ۱۰۰ درصد ظرفیت واقعی خود دست یابد و توان حقیقی تولید نیز استخراج شود.

در حاشیه این جلسه دکتر ایرج حیدری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان و مهندس خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اهدای لوح‌های جداگانه‌ای ضمن تقدیر از خدمات پنج ساله مهندس مرتضی یزدخواستی مدیرعامل سابق، ایشان را منشا خیر برای این کارخانه و صنعت فولاد و همراه و همدل با مجموعه استان دانستند و با تبریک به مهندس بزرگی مدیرعامل جدید شرکت صبا فولاد خلیج فارس اعلام کردند که مجموعه دولت در استان و ادارات و سازمان‌ها همچون گذشته آماده همکاری با شرکت صبا فولاد خلیج فارس در جهت تحقق اهداف سازمانی این شرکت و همچنین اجرای طرح 10 میلیون تن فولاد و تکمیل زنجیره آن هستند که سهم استان هرمزگان از مجموع 55 میلیون تن برنامه تولید فولاد در کشور است.

انتهای پیام//

چاپ خبر