• 15300 |
  • 1399/06/01 |
  • 15:45
مدیر اجرای پروژه‌های انرژی و سیالات فولاد مبارکه خبر داد:

پیشرفت 65 درصدی پروژه تغییر نحوه آبگیری فولاد مبارکه

مدیر اجرای پروژه‌های انرژی و سیالات فولاد مبارکه گفت:پروژه تغییر نحوه آبگیری شرکت فولاد مبارکه اصفهان از زاینده‌رود با هماهنگی شرکت آب منطقه‌ای و بدون هرگونه تغییر در میزان برداشت آب، با هدف عمل به مسئولیت‌های اجتماعی شرکت و در راستای تامین انتظارات جامعه در محل آبگیری با 65 درصد پیشرفت در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، علیرضا استکی اظهار داشت: روز یکشنبه ۲۶ مردادماه سال جاری، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، از روند پیشرفت این پروژه بازدید و بر تسریع اجرای آن تاکید کرد.

وی گفت: پروژه تغییر نوع برداشت از رودخانه در راستای همکاری و جلب نظر متولیان رودخانه در دستور کار قرار گرفته و پیش‌بینی می‌شود تا ابتدای مهرماه به بهره‌برداری برسد.

در همین خصوص مدیر انرژی و سیالات فولاد مبارکه گفت: این شرکت از سال 1354 قرارداد تامین آب خطوط تولید را با سازمان آب منطقه‌ای منعقد ساخت و در سال 1365 نیز قبل از راه‌اندازی خطوط تولید، قرارداد مذکور را با دیماند سالانه 40 میلیون مترمکعب تجدید و نهایی کرد.

سید امیر طباطبائیان اظهار داشت: علی‌رغم افزایش حدود سه برابری تولید فولاد مبارکه نسبت به ظرفیت نامی کارخانه، این شرکت با سرمایه‌گذاری‌های متعدد و به بهره‌برداری رساندن پروژه‌های بهبود، ازجمله جمع‌آوری و تصفیۀ پساب از شهرستان‌های اطراف، تصفیه و بازچرخانی پساب صنعتی، پروژه‌های بهینه‌سازی مصرف در خطوط تولید، تغییر آبیاری غرقابی به قطره‌ای و... تا پایان سال 1398 میزان برداشت از رودخانه را به میزان 50 درصد نسبت به دیماند خود کاهش داده است.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه مذکور علی‌رغم همه مشکلات ازجمله تغییرات دبی رودخانه و سختی کار در بستر رودخانه، شفاف‌سازی‌های لازم و هماهنگی بین ارگان‌های دولتی در حال اجراست، تصریح کرد: همان‌طور که سیستم‌ها و کنتورهای اندازه‌گیری ثبت می‌کنند، اجرای این پروژه تنها به‌منظور ساماندهی رودخانه در محل آبگیری و در پاسخ به تقاضای متولیان رودخانه انجام شده و هیچ تغییری در میزان برداشت آب شرکت از رودخانه نخواهد داد.

انتهای پیام//

چاپ خبر