• 15435 |
  • 1399/06/06 |
  • 14:38
در منطقه ویژه اقتصادی لامرد؛

آغاز عملیات اجرایی ۶ طرح زیرساختی-سرمایه‌گذاری

به مناسبت هفته دولت و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۶ طرح زیرساختی و سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد انجام شد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، فریدون فدایی دولت مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد در آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی این طرح‌ها ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و ایام سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش، اظهار داشت: به مناسبت هفته دولت، سیل‌بند ضلع غربی منطقه ویژه اقتصادی لامرد با اعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال تکمیل شد و به بهره‌برداری رسید.

وی از عنایت ویژه رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو، شرکت سیویل تونل، مشاور ره شهر و گروه مهندسان منطقه ویژه در تکمیل این پروژه زیربنایی تشکر کرد و افزود: این سیل‌بند به طول هشت کیلومتر و به ارتفاع دو متر و عرض تاج چهار متر به صورت خاکی و ریپ رپ سنگ و سیمانی به منظور هدایت روان آب‌های سطحی بالادست منطقه ویژه و حفاظت از تاسیسات و امکانات زیربنایی سایت انرژی بر احداث شده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد در تشریح دیگر پروژه‌های منطقه ویژه لامرد به مناسبت هفته دولت، بیان کرد: همزمان با هفته دولت، عملیات اجرایی یک پروژه زیربنایی شامل احداث ساختمان درمانگاه با زیربنا ۶۷۰ مترمربع و ساختمان آتش‌نشانی با زیربنا یک هزار و ۴۰۰ مترمربع با مجموع اعتباری افزون بر ۱۲۸ میلیارد ریال آغاز شده است.

فدایی دولت از آغاز عملیات چهار واحد تولیدی در این قطب اقتصادی خبر داد و گفت: امروز عملیات اجرایی چهار واحد تولیدی با مشارکت سرمایه‌گذاران بومی بخش خصوصی آغاز شد.

کارخانه تولید ورق آلومینیوم (شرکت کاوش فراز فارس) در روبه‌روی کارخانه آلومینیوم جنوب، کارخانه تولید انواع سنگ (شهرداری چاهورز)، کارخانه‌های مونتاژ لوازم خانگی و ماشین‌آلات راه‌سازی (شرکت کوثر سپهر پارسیان) از جمله این طرح‌ها است.

وی ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری مجموع این طرح‌ها قریب به دو هزار میلیارد ریال است که حدود ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول بکار خواهند شد.

در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی طرح‌های امروز، حسین شبانی‌نژاد فرماندار لامرد از اهتمام سازمان ایمیدرو و کوشش مدیران منطقه ویژه اقتصادی لامرد در گسترش و ارتقای زیرساخت‌ها در این منطقه تشکر کرد و افزود: مشارکت سرمایه‌گذاران بومی برای ساخت واحدهای تولیدی در منطقه ویژه لامرد را ارج می‌نهیم و از تمامی ظرفیت‌های فرمانداری و مدیران دولت برای رفع موانع و تسریع در ساخت این کارخانه‌ها استفاده خواهیم کرد.

 حاجی‌زاده مدیرکل ورزش و جوانان فارس، حسینی معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، اعضای هیئت‌مدیره و مدیران منطقه ویژه اقتصادی لامرد و جمعی از اعضای شورای اداری در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی این طرح‌ها حضور داشتند.

در پی احداث و تکمیل زیرساخت‌های اساسی منطقه ویژه اقتصادی لامرد در محافل اقتصادی از این کانون راهبردی صنعتی به عنوان یکی از مراکز مهم مورد توجه صاحبان سرمایه برای مشارکت در طرح‌های مولد و اشتغال‌زا یاد می‌شود. منطقه ویژه اقتصادی لامرد از زیر مجموعه‌های ایمیدرو به شمار می‌آید که در جنوب استان فارس و در مجاورت مراکز انرژی کشور واقع است.

انتهای پیام//

چاپ خبر