• 15453 |
  • 1399/06/10 |
  • 15:21
مدیرعامل فولاد مبارکه تاکید کرد:

گسترش همکاری شرکت‌های فولاد مبارکه و مجتمع صنعتی فولاد اسفراین

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، روز چهارشنبه پنجم شهریور ماه سال جاری، به همراه جمعی از معاونان و مدیران این شرکت، با حضور در مجتمع فولاد اسفراین، بر توسعه همکاری‌‌های دو شرکت و استفاده از توانمندی‌‌ها و ظرفیت‌‌های موجود در تکمیل بیش از پیش زنجیره فولاد تاکید کرد.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان، حمیدرضا عظیمیان اظهار داشت: فولاد مبارکه به‌عنوان بزرگ‌ترین فولادساز ایران و منطقه خاورمیانه یکی از مشتریان اصلی فولاد اسفراین است. این شرکت در بسیاری از خطوط تولید خود و با رویکرد حمایت حداکثری از تولیدکنندگان و سازندگان داخلی در نظر دارد همکاری‌های خود را با این شرکت گسترش دهد.

وی با اشاره به ابرپروژه نورد گرم شماره دو شرکت فولاد مبارکه گفت: از آنجا که فولاد اسفراین عمده ماده اولیه قطعات یدکی فولادسازان را تولید می‌کند، بر آن شدیم تا در این بازدید زمینه همکاری بیش از پیش دو شرکت را برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های سازندگان داخلی بررسی کنیم.

مدیرعامل فولاد مبارکه در خصوص سطح همکاری‌های فولاد مبارکه و فولاد اسفراین بیان کرد: در قرارداد احداث ابرپروژه 4.2 میلیون تنی نورد گرم شمارۀ 2 به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که حدود 54 درصد این طرح عظیم باارزش 5 هزار میلیارد تومان در داخل کشور و 46 درصد آن توسط شرکت خارجی ساخته شود. این در حالی است که بخشی از سفارش‌های این پروژه، یعنی غلتک‌های نورد، می‌تواند توسط فولاد اسفراین تامین گردد و از خروج  ارز از کشور جلوگیری شود.

عظیمیان تصریح کرد: به‌ منظور عمل به فرمایش مقام معظم رهبری، تمام توان خود را در جهت بومی‌سازی به کار برده‌ایم، تاجایی‌که با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه و حمایت‌های این شرکت از سازندگان داخلی، حدود چهار هزار قطعه استراتژیک موردنیاز کارخانه بومی‌سازی شده و حدود 6 هزار و 800 میلیارد تومان صرفه‌جویی شده است. به خاطر داشته باشیم در قرارداد قبلی احداث پروژه نورد گرم شماره دو که با شرکت‌های سازنده خارجی بسته شده بود، فقط تامین 27 درصد تجهیزات از داخل در نظر گرفته شده بود؛ اما به‌دلیل تحریم‌های ثانویه، آن قرارداد منتفی شد و در قرارداد جدید با رویکرد ساخت حداکثری در داخل کشور سهم داخلی‌سازی به 54 درصد افزایش یافت و این امر از استراتژی و اراده فولاد مبارکه برای تکیه بر دانش فنی مهندسان، کارشناسان و سازندگان داخلی نشان دارد.

در جریان این بازدید، ایرج میرزائی، مدیرعامل مجتمع صنعتی اسفراین نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیرعامل فولاد مبارکه و هیئت همراه در کارخانه فولاد اسفراین از حسن اعتماد مهندس عظیمیان به مجتمع اسفراین قدردانی کرد و گفت: این شرکت با فولاد مبارکه قراردادهای مختلفی در دست اجرا دارد، تاجایی‌که در حال حاضر از حدود 20 غلتک نورد فولاد مبارکه 10 غلتک به این شرکت ارسال شده است. همچنین پروژه‌های دیگری از فولاد مبارکه در فولاد اسفراین در حال اجراست.

وی در ادامه با اشاره به اراده فولاد مبارکه برای استفاده از ظرفیت‌های فولاد اسفراین در ساخت پروژه نورد گرم شماره دو خاطرنشان کرد: تامین غلتک‌های پشتیبان این پروژه که تعداد آن در حدود 68 عدد و وزن آن بسیار زیاد است، برای اولین بار در ایران اتفاق خواهد افتاد و این به دلیل پشتیبانی فولاد مبارکه از سازندگان داخلی و رونق تولید است.

انتهای پیام//

چاپ خبر