• 15502 |
  • 1399/06/12 |
  • 13:33
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران:

قطعه‌سازان برای تامین مواد اولیه دچار مشکل شده‌اند

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: با توجه به لزوم تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع قطعه‌سازی از طریق بورس کالا این صنایع برای تامین به موقع مواد اولیه با مشکل مواجه شده‌اند.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، محمدرضا نجفی‌منش با اشاره به مشکلات تامین مواد اولیه صنایع قطعه‌سازی خودرو، اظهار داشت: برای تهیه مواد اولیه مورد نیاز، صنایع قطعه‌سازی باید از طریق بورس اقدام کنند و این موضوع مشکلاتی را برای تامین مواد اولیه بوجود آورده است. 

وی با بیان اینکه پیش از این صنایع قطعه‌سازی برای تهیه مواد اولیه صنایع مثل فولاد از سهمی بصورت مچینگ برخوردار بودند، افزود: البته این سهم به همان قیمت بورس به آن‌ها عرضه می‌شد اما فایده این نوع عرضه آن بود که نیاز صنایع به موقع و به اندازه تامین می‌شد. 

رئیس انجمن صنایع همگن و قطعه‌سازی کشور با بیان اینکه قطعه‌سازان برای تامین مواد اولیه در بورس با مشکل مواجه هستند، گفت: با توجه به شرایط فعلی، قطعه‌سازان برای تهیه ماده اولیه مورد نیاز تولید در بورس باید در انتظار عرضه بمانند در حالی که معلوم نیست چه میزان از کالای مورد نیاز و تقاضای آنها در این بازار عرضه شود.  

بر اساس گزارشی از فارس، نجفی منش با بیان اینکه این شرایط مشکلاتی را برای ایفای تعهدات بوجود می‌آورد، بیان داشت: در حالی که قطعه‌سازان باید پاسخ‌گوی سفارش و تعهدات خود باشند اما معلوم نیست که بتوانند چه میزان از مواد اولیه مورد نیاز خود را در بورس تهیه کنند. 

انتهای پیام//

چاپ خبر