• 16537 |
  • 1399/08/03 |
  • 11:26
استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد:

راه‌اندازی سه کارخانه فرآوری طلا در سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: احداث سه کارخانه فرآوری طلا در بزمان، میرجاوه و تفتان در دست اقدام است. اکنون مجوز استخراج ۳.۵ میلیون تن طلا از معدن میرجاوه صادر شده است‌.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، احمدعلی موهبتی با اشاره به اینکه برای این مراکز فرآوری ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است، اظهار داشت: اکنون مجوز استخراج ۳.۵ میلیون تن طلا از معدن میرجاوه صادر شده است‌.

وی افزود: مطالعات ایجاد مرکز فرآوری طلای بزمان هم در دست اقدام است که تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: هم‌اکنون پروژه اکتشافی معدن طلای بزمان با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال در حال انجام است و روند کار ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

موهبتی تصریح کرد: پروژه اکتشافی معدن طلای «سرجنگل» در محدوده شهرستان میرجاوه هم ۹۵ درصد رشد دارد که با ۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به سایر پروژه‌های اکتشافی طلا، ابراز کرد: پروژه‌های اکتشافی معدن طلای خارستان (بیدستر) شهرستان تفتان با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد ریال ۹۵ پیشرفت فیزیکی دارد و اکنون مراحل پایانی را می‌گذراند.

بر اساس گزارشی از ایلنا، استاندار سیستان و بلوچستان یادآور شد: مراحل اکتشاف معدن مس و طلای شهرستان نیمروز با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی و معدن سفیدآبه در نیمروز نیز با سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیارد ریالی ۶۵ درصد رشد پیشرفت فیزیکی دارد.

انتهای پیام//

چاپ خبر