• 26659 |
  • 1401/02/25 |
  • 16:35

فعالیت معادن زغال‌سنگ کرمان اصلاح شود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد با بیان اینکه وضعیت فعلی معادن زغال‌سنگ کرمان بیشتر در حالت کارگاه‌داری است تا معدن‌داری، گفت: روند فعالیت این معادن باید به سرعت اصلاح شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، حسین عامریان در دیدار با اعضا هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ کرمان با بیان اینکه شرکت معادن زغال‌سنگ کرمان باید نسبت به اجرای طرح‌های توسعه‌ای این شرکت همکاری لازم را داشته باشد، افزود: از طرح‌های جدید و تاثیرگذار حمایت می‌شود.

وی به مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ دستور داد درصدد تامین منابع مالی برای انجام طرح‌های توسعه‌ای این شرکت و رفع مشکلات کارگران باشد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد اظهار کرد: بحث مهندسی منابع مالی در دستور کار قرار گرفته، بنابراین باید در اسرع وقت نسبت به جذب منابع مالی اقدام شود اما کلیه امور اجرایی و درآمدزایی و پیشرفت معدن وابسته به جذب پول نیست و باید یک اقدام استراتژیک انجام داد.

عامریان گفت: این شرکت باید حداکثر توان خود را در راستای مشخص کردن وضعیت بدهی‌ها و تسویه آن‌ها قرار دهد.

وی با بیان اینکه اگر مدیر با تجربه و کارآمد باشد، می‌تواند موجب پیشرفت و توسعه و درآمدزایی شود، گفت: یکی از بحران‌های صندوق بازنشستگی فولاد، شرکت زغال‌سنگ بود که با مدیریت جهادی این شرکت توانستیم این بحران‌ها را به نحوه احسن مرتفع کنیم.

وی با اشاره به ضرورت رفع مشکلات کارگران زغال‌سنگ کرمان گفت: باید به‌ دنبال راه حل‌های اساسی، سریع و کم هزینه باشید و اتاق فکر برای طرح‌های پیشنهادی تشکیل بدهید.

برنامه‌ریزی برای جذب نیروی انسانی در زغال‌سنگ کرمان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد گفت: برنامه‌ریزی لازم برای استخدام نیروی انسانی جدید در شرکت زغال‌سنگ کرمان در حال انجام است که باید هر چه سریع‌تر سازکار لازم در این زمینه مشخص شود.

وی ادامه داد: این سازوکار پس از تایید اعضا هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ کرمان به منظور تایید نهایی و انجام امورات لازم و تایید مدیرعامل به صندوق بازنشستگی فولاد ارسال می‌شود.

عامریان عنوان کرد: صندوق فولاد و شرکت دالاهو تمام حمایت خود را از طرح‌های پیشنهادی و کارشناسی شده، انجام می‌دهد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد در پایان افزود: شرکت زغال‌سنگ کرمان باید تمام تلاش و توان خود را در عمل به بیانات مقام معظم رهبری به کار گیرد و در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ حرکت و در این زمینه به صورت جهادی اقدام کنند.

سرپرست شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی فولاد (دالاهو) نیز در خصوص جذب نیروی انسانی، عنوان کرد: برخی از نیروهای فعال در معادن زغال‌سنگ کرمان را می‌توان بازنشست و نیروی جوان جایگزین آن‌ها کرد.

علی بابایی ادامه داد: این امر سبب ایجاد انگیزه در پرسنل می‌شود.

معادن زغال‌سنگ هجدک راور مکانیزه می‌شود

مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ استان کرمان نیز بیان کرد: دو طرح نیم مکانیزه و مکانیزه برای معدن هجدک در دستور کار قرار گرفته که با اجرای این طرح‌ها به صورت مکانیزه و با دستگاه، زغال‌سنگ را استخراج می‌کنیم.

محسن شریفی با بیان اینکه فعالیت مکانیزه در معادن زغال‌سنگ کرمان هزینه بر است، افزود: باید از این ظرفیت به صورت مطلوب بهره ببریم.

وی عنوان کرد: در زمینه مجموعه اداری و ستادی، مالی، کمیسیون و بهینه‌سازی کارهای خوبی انجام شده و از مهم‌ترین کارها در حال انجام زمان‌بندی و سرعت بخشیدن به فرایند اخذ مجوزهای معادن زغال حرارتی و غیره است.

مدیرعامل شرکت معادن زغال‌سنگ استان کرمان ابراز کرد: یکی دیگر از مهم‌ترین کارها انجام امور ایمنی معادن است چون زغال‌سنگ یکی از پرخطرترین معادن کشور است این فعالیت را هم در دستور کار قرار داریم.

شریفی یادآور شد: نیروی انسانی این شرکت سال‌ها کار کرده و بخشی از آن باید بازنشسته و نیروی جدید جایگزین این افراد شود.

وی اضافه کرد: مشکل نقدینگی و سرمایه در گردش شرکت زغال‌سنگ کرمان یکی دیگر از چالش‌ها است و همچنین خطوط تولید ما هزینه دارد و نمی‌تواند از حداکثر ظرفیت خود استفاده کند.

مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ کرمان مطرح کرد: با تجهیز معادن و کارخانه باید با حداکثر توان کار کنیم.

بر اساس گزارشی از ایرنا، وی پیگیری فروش زغال‌سنگ و قراردادهای فروش، کاهش جریمه‌های شرکت، نصب سیستم مانیتورینگ و تجهیز و به‌روزرسانی معادن، تاسیس واحد مکانیک را از دیگر اقدامات جاری این شرکت برشمرد.

انتهای پیام//

چاپ خبر