• 27196 |
  • 1401/03/30 |
  • 13:06

انعقاد قرارداد احداث کارخانه آهن اسفنجی در اقلید

نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی گفت: کارخانه تولید آهن اسفنجی اقلید پارس در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار با سرمایه‌گذاری بیش از ۶ هزار میلیارد تومان در مدت ۳۶ ماه ساخته خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مسلم صالحی، نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی در مراسم امضای قرارداد بخش خصوصی با صنعت، معدن و تجارت فارس، برای ساخت این کارخانه، با بیان اینکه کارخانه اقلید پارس توان تولید هزار و ۲۰۰ تن آهن اسفنجی را به روش احیای مستقیم دارد، گفت: با راه‌اندازی کارخانه، در کنار نقش موثری در رونق اقتصادی کشور، زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و هفت هزار نفر به صورت غیرمستقیم فراهم می‌شود.

مدیرعامل شرکت فولاد اقلید پارس هم یکی از مسائل اولویت دار در اجرای این طرح را توجه ویژه به محیط زیست دانست و گفت: با امضای تفاهم‌نامه بین سرمایه‌گذاران این شرکت و شرکت آب منطقه‌ای فارس، قرار است آب مورد نیاز این واحد صنعتی از طریق پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر اقلید تامین شود.

بر اساس گزارشی از صدا و سیما، رضا شریفی همچنین از رایزنی با شرکت‌های دانش‌بنیان کشور برای راه‌اندازی نیروگاه ترکیبی بادی، خورشیدی ۵۰ مگاواتی برای تامین انرژی برق مورد نیاز این واحد صنعتی خبر داد و افزود: عملیات اجرایی این نیروگاه تا یک ماه آینده آغاز خواهد شد.

انتهای پیام//

چاپ خبر