• 8880 |
  • 1398/07/13 |
  • 15:16
مدیر عامل فولاد مبارکه تصریح کرد:

رشد تولید در گروه فولاد مبارکه نسبت به مدت مشابه سال قبل

مدیر عامل فولاد مبارکه گفت: با توجه به تحقق 109 درصدی برنامه امسال، علی‌رغم وجود مشکلات متعدد، بیش از سال 97 تولید خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، عظیمیان با تأکید بر اینکه شرکت فولاد مبارکه مولود انقلاب است و به برکت خون شهیدان و زیر بمباران‌های هوایی دشمنان ساخته ‌شده است، تصریح کرد: حفظ و نگهداری و ارتقای این صنعت که امروز بزرگ‌ترین کارخانه فولادسازی و بنگاه اقتصادی کشور است، وظیفه همه مدیران و کارکنان است.
وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: از ابتدای حضور در شرکت فولاد مبارکه، بر توجه به ارتقای ایمنی نیروی انسانی شرکت تأکید کرده‌ایم و همواره خاطرنشان ساخته‌ایم که باارزش‌ترین سرمایه این شرکت، نیروی انسانی آن است. به شکرانه خداوند و با تلاش و همکاری تمامی واحدها، به‌ ویژه مدیریت ایمنی و آتش‌نشانی، امروز شاهد آن هستیم که ضریب ایمنی شرکت فولاد مبارکه در بالاترین سطح خود قرار دارد.
مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند تولید فولاد خام در گروه فولاد مبارکه گفت: در سال 97 در گروه فولاد مبارکه (شرکت فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان و مجتمع فولاد سبا) 9 میلیون و 20 هزار تن فولاد خام تولید شده است. این در حالی است که برنامۀ شش‌ماهۀ اول سال جاری 4 میلیون و 320 هزار تن فولاد خام بوده، اما عملکرد واقعی با 109 درصد تحقق برنامه، تولید 4 میلیون و 728 هزار تن را نشان می‌دهد. به تعبیر دیگر، با همکاری همکاران تا پایان سال، علی‌رغم همه مشکلات، ان‌شاء‌الله بیشتر از سال 1397 تولید خواهیم کرد.
وی افزود: در شش‌ماهه اول سال 1398 تناژ فروش داخلی به 3 میلیون و 121 هزار تن و تناژ فروش صادراتی به 753 هزار تن رسید. این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل میزان فروش داخلی 2 میلیون و 933 هزار تن و فروش صادراتی 664 هزار تن بوده است. این ارقام نشان می‌دهد که با تلاش جمعی کارکنان در شش‌ماهه اول سال جاری، در فروش داخلی و صادراتی رشد قابل‌ ملاحظه‌ای داشته‌ایم.
مهندس عظیمیان تصریح کرد: درآمد فروش کل (داخلی و صادرات) در شش‌ ماهه اول سال گذشته 98 هزار و 101 میلیارد ریال بوده است، در حالی‌ که این رقم در شش‌ ماهه اول سال 1398 به 200 هزار و 337 میلیارد ریال افزایش ‌یافته است. همچنین درآمد فروش صادراتی در شش‌ ماهه اول سال جاری، علی‌رغم همه مشکلات در حوزۀ صادرات و این مهم که فولاد مبارکه تامین بازار داخلی را از اولویت‌های اصلی خود می‌داند، به 311 میلیون دلار افزایش یافته است.
بهبود شاخص‌های کیفی محصول در فولاد مبارکه هم‌زمان با افزایش کمّی محصول از دیگر مباحثی بود که مدیرعامل فولاد مبارکه به آن اشاره کرد و گفت: طی شش‌ ماهه اول سال جاری در بسیاری از نواحی، شاخص‌های کیفی محصول از برنامه بیشتر است.
 او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برخی از مهم‌ترین فعالیت‌های شش‌ ماهه اول سال 1398 عبارت‌اند از: برگزاری مجمع عمومی سالانه شرکت و تقسیم سود نقدی 39000 میلیارد ریالی (این رقم در سال قبل 18750 میلیارد ریال بود و هم‌اکنون بیش از دو برابر شده است)؛ پیشنهاد هیئت‌ مدیره برای افزایش سرمایه از 130000 میلیارد ریال به 210000 میلیارد ریال؛ کسب رکورد کمترین میزان حادثه در شش‌ ماهه اول سال؛ افزایش رضایت و اشتیاق کارکنان در یک سال گذشته نسبت به پیش از آن؛ برگزاری پنجمین مراسم گلریزان فولاد مبارکه و شرکای تجاری به مبلغ 32 میلیارد ریال؛ تولید انبوه فولاد گرید API X60 جهت استفاده در صنایع نفت و گاز برای اولین بار در کشور؛ ثبت رکورد تولید در کلیه نواحی تولیدی؛ افزایش ظرفیت تولید زنجیره قلع‌اندود؛ انجام پروژه نوسازی (Revamp) کورۀ 1 فولادسازی مجتمع فولاد سبا و اجرای پروژه بارنامۀ داخلی در ورود مواد.
مهندس عظیمیان کسب این موفقیت‌ها را مرهون خودباوری و تلاش همه مدیران و کارکنان فولاد مبارکه دانست و گفت: برای ادامه این راه موفقیت‌آمیز در تلاشیم تا مشکلات موجود در تامین مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز را برطرف کنیم. فولاد مبارکه به این نتیجه رسیده است که همان‌گونه که در بومی‌سازی قطعات، اقداماتی در سطح ملی انجام داده‌ایم، در بخش تامین مواد اولیه و توسعه معادن نیز باید به‌طور جدی اقدام کنیم تا بزرگ‌ترین فولادساز کشور و خاورمیانه از این بابت با مشکل مواجه نشود.
وی خاطرنشان کرد: به‌ طور قطع پشت هر تهدید فرصتی است و هر مشکل و مسئله‌ای راه‌کارهای جدید در افق دید ما قرار می‌دهد. باید از رزمندگان دوران دفاع مقدس بیاموزیم که چگونه در هنگام حملات دشمن از تهدیدها فرصت می‌ساختند و خود را تقویت می‌کردند. باید با ارائه راهکاری نو و افزایش تنوع و سطح کمی و کیفی محصولات، در این شرایط که دشمنان فشار خود را به حداکثر رسانده‌اند، در جامعه نشاط و شادابی ایجاد کنیم.
او با تأکید بر اینکه توسعه‌های آتی شرکت می‌تواند طی مدت 3 سال، 7 تا 8 هزار فرصت شغلی ایجاد کند، گفت: بهترین راه مقابله با دشمن، افزایش بهره‌وری، تولید حداکثری و رونق تولید است. باید باور داشته باشیم که خداوند نیز کسانی را که تلاش می‌کنند مورد حمایت خود قرار خواهد داد. به‌یقین راهبرد امسال مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید بسیار هوشمندانه بوده است، چون اگر در کشور کار و درآمد رونق یابد، سایر کمبودها نیز قابل‌ تحمل خواهد بود.
مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در بخش پایانی سخنان خود گفت: از این‌که همکاران پرتلاش و جهادی را کنار خود دارم، احساس شعف می‌کنم و یقین دارم با همکاری همه این عزیزان خواهیم توانست به دستاوردهای بزرگ‌تری دست ‌یابیم.
انتهای پیام//

چاپ خبر