ستاد توسعه تجارت خارجی کشور تشکیل می‌شود
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت:

ستاد توسعه تجارت خارجی کشور تشکیل می‌شود

قائم مقام وزیر صمت با بیان اینکه کارگروه جدیدی در بخش صادرات استان‌ها شکل نخواهد گرفت زیرا استان‌ها این کارگروه را دارند، گفت: تلاش می‌شود مشابه ستاد تنظیم بازار کشور، ستادی ملی برای توسعه تجارت خارجی در مرکز تشکیل و در استان‌ها نیز کارگروه‌های ذی‌ربط کار را پیش ببرند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»​، مدرس‌خیابانی در دیدار با روسا و معاونان بازرگانی سازمان‌های استانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این مطلب اظهار کرد: در بخش توسعه صادرات، موضوع متنوع‌سازی کالا، بنگاه‌ها و کشورهای هدف صادراتی باید متناسب با کار در سازمان توسعه تجارت در دستور کار استان‌ها قرار داده شود.
وی ادامه داد: با توجه به کنترل نوسانات نرخ ارز، به ثبات خوبی در صدور دستورالعمل‌های تجاری رسیدیم و در مجموع روند کاهشی تعداد دستورالعمل‌های صادره، شکل مناسبی به خود گرفته است.
ضرورت بهره‌مندی صادرکنندگان نمونه از مزیت‌ها و تسهیلات لازم
قائم مقام وزیر صمت تاکید کرد: صادرکنندگان نشان‌دار، نمونه و دارای رتبه‌های بالا، باید از مزیت‌ها و تسهیلات لازم از جمله بازگشت به‌ موقع مالیات ارزش‌افزوده در اسرع وقت برخوردار شوند.

مدرس‌خیابانی اضافه کرد: تفویض میزهای کالایی به استان‌ها باید حداقل سه ساله باشد تا آن‌ها اطمینان و برنامه‌ریزی مناسبی در این خصوص داشته باشند و مصوبات آن جهت اجرای همه دستگاه‌ها توسط وزیر ابلاغ شود.
وی اشاره کرد: با توافق انجام شده با موسسه استاندارد، هم‌زمان با توافق‌نامه‌های تجاری با سایر کشورها، موافقت‌نامه‌های لازم استاندارد نیز با کشورهای هدف صادراتی منعقد می‌شود و در حال حاضر با ۵۰ کشور توافق‌نامه استاندارد وجود دارد.
قائم مقام وزیر صمت افزود: هدف‌گذاری پتانسیل صادراتی استان‌های کشور برای صادرات به ۱۵ کشور، با برش استانی و هدف‌گذاری کمی و کالایی باید تدوین و به استان‌ها ابلاغ شود.

مدرس‌ خیابانی حضور میدانی روسای سازمان‌های صمت استانی در طرح تشدید و کنترل بازار پس از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین را قابل تقدیر دانست و  عنوان کرد: سازمان‌های صمت استانی با کمک اتاق‌های اصناف در استان‌ها، در کنترل بازار پس از اجرای اصلاح قیمت بنزین اقدام به‌‌ موقع و مناسبی انجام دادند و با اطلاع‌رسانی خوب، بعد روانی و تبعات منفی موضوع کنترل شد.
وی ادامه داد: اثرات احتمالی قیمت کالاها بیشتر از آنکه تحت تاثیر نرخ بنزین باشد، متاثر از تغییرات نرخ ارز است و این موضوع باید مدنظر قرار بگیرد و آرامش موجود در بازار باید حفظ شود.
قائم مقام وزیر صمت خاطرنشان کرد: همه متفق‌القول هستند که در این چند ماهه آرامش نسبی در بازار وجود داشته است و این آرامش باید تداوم یابد.


ایجاد زون‌های تجاری در شهرک‌های صنعتی کشور
مدرس‌ خیابانی اعلام کرد: تفاهم‌نامه‌ای با سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی برای تشکیل زون‌های تجاری در شهرک‌های صنعتی با تعرفه صنعتی انجام شده است.
وی اضافه کرد: همه شهرک‌های صنعتی آمادگی راه‌اندازی بخش زیرساخت‌های تجاری جهت عرضه کالاهای همان شهرک صنعتی را دارند؛ ‌در ضمن واحدهای مشاوره‌ بازرگانی شامل بازاریابی و توسعه زیرساختار تجاری می‌بایست شکل گیرد.


تفویض اختیارات وزارت صمت به سازمان‌های صمت استانی
قائم مقام وزیر صمت گفت: توافقنامه اوراسیا باید در قالب همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی منطقه‌ای برای استان‌ها تشریح و قابلیت‌های آن به اطلاع فعالان استان رسانده شود، دستگاه‌های ذی‌ربط نمایندگان تام‌الاختیار برای پیگیری این توافق‌نامه معرفی کرده‌اند.
مدرس‌خیابانی افزود: باید تمرکز زدایی از مرکز انجام شود، اجزای توافقنامه اوراسیا در استان‌های دارای پتانسیل، تقسیم و دسته بندی شود و هر استان به تناسب ظرفیت یک بخش از کار را بر عهده بگیرد.
وی ادامه داد: با معرفی استان‌های معین در امر صادرات، تفویض اختیارات ویژه برای استان‌های معین در راستای توسعه همکاری‌های تجاری با کشورهای هدف صادراتی در دستور کار قرار می گیرد.
قائم مقام وزیر صمت اشاره کرد: شرکت هایی که به صورت تشکل محور در نمایشگاه‌ها حضور می یابند باید با تخفیف و مورد حمایت ویژه قرار بگیرند، این مهم با تجمیع واحدهای کوچک و متوسط باید اقدام شود.
وی اضافه کرد: مبادلات مرزی را با حمایت از مرزنشینان تشویق خواهیم کرد؛ چراکه مبادلات مرزی ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال و امنیت مرزی و از طرفی تامین نیازهای اساسی و ضروری کشور است.
این مسئول خاطر نشان کرد: اتاق های بازرگانی، اصناف، تشکل‌ها، تولید کنندگان و صادرکنندگان باید نمایشگاه اکسپو را جدی بگیرند؛ رویه‌های مهم اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی اکسپو که پنج سال یکبار برگزار می‌شود باید مورد توجه جدی استان‌ها و طرفین استانی قرار گیرد.
مدرس خیابانی اعلام کرد: استقرار پایگاه‌های نظارت و بازرسی با همکاری اصناف در استانها توسط معاون بازرگانی داخلی ابلاغ شده است.
وی تصریح کرد: مردم از بعد روانی باید نسبت به کنترل و نظارت بر بازار احساس آرامش کنند که با راه‌اندازی ایستگاه‌های نظارت و بازرسی اصناف در بازار می‌توان این احساس آرامش را به مردم منتقل کرد.
بر اساس گزارشی از ایرنا، قائم مقام وزیر صمت تاکید کرد: باید تلاش شود همه شکایات مردمی در روند بازرسی‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن رسیدگی شود.
مدرس خیابانی گفت: ایجاد معاونت بازرگانی خارجی ذیل سازمان‌های صمت استانی یکی از مهم‌ترین مطالبات بخش بازرگانی در استان‌ها است.


ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت بازرسان افتخاری در کنترل بازار
مدرس خیابانی عنوان کرد: علاوه بر ظرفیت‌های نظارتی سازمان‌های صمت و سازمان حمایت، اصناف و تعزیرات حکومتی باید همراهی اقشار مختلف مردم و همچنین از تاثیر بازرسان افتخاری بیش از پیش استفاده و بهره‌برداری‌شود.
وی خاطرنشان کرد: درج نکردن قیمت تخلف محرز صنفی است و در صورت مراجعه بازرسان به واحدهای صنفی به عنوان تخلف گران‌فروشی باید با متخلفان برخورد شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
حجم تجارت خارجی کشور از ابتدای امسال به ۵۵ میلیارد دلار رسید
امضای تفاهم‌نامه میان وزیر صمت ایران و معاون نخست‌وزیر ازبکستان
توانمندی صادرات ۱۰۰ میلیارد دلاری به کشورهای همسایه
جذب ۵۸ درصد صادرات ایران توسط سه کشور
هدف ما دستیابی به خودکفایی صنعتی است
افزایش 74 درصدی مبادلات تجاری ایران و آذربایجان
رشد تولید ۹ قلم کالای صنایع معدنی شاخص
220 میلیون دلار حجم تجارت ایران و عمان
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: