تمایل به خرید نقدی قلع همچنان در حال کاهش است
پریمیوم قلع در بازار جهانی

تمایل به خرید نقدی قلع همچنان در حال کاهش است

با تمرکز بر قراردادهای سالانه و بازگشت بکواردیشن به قیمت قلع در بورس فلزات لندن، تقاضای نقدی قلع در هفته منتهی به سوم دسامبر باز هم کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از Fastmarkets MB، قلع در مناطق مختلف جهان، روندهای متفاوتی را سپری کرده است؛ پریمیوم قلع با عیار 99.9 درصد در اروپا پس از افت اخیر ثابت مانده است، تجارت قلع آمریکا نیز با تعطیلات شکرگزاری کاهش یافت، همچنین کاهش تولید در آسیا نتوانست پریمیوم این منطقه را بالا نگه دارد.

ثابت ماندن پریمیوم اروپا با کاهش تقاضا

پریمیوم نقدی شمش قلع با عیار 99.9 درصد در انبارهای روتردام در روز سوم دسامبر در رنج قیمتی 360 تا 420 دلار بر تن ثابت ماند؛ این رنج قیمتی از 19 نوامبر بدون تغییر مانده است. طی این مدت تقاضای فیزیکی ثابت بوده است، زیرا عمده خریدهای نقدی سال انجام شده است، هر چند که تقاضای قلع اروپا به خودی خود ضعیف بود. این در حالی بود که با پیشی گرفتن قیمت نقدی شمش قلع از قیمت آتی آن، فعالیت نقدی در دو هفته گذشته کاهش بیشتری داشت.

تفاوت قیمت سه ماهه و نقدی قلع در بورس فلزات لندن اخیرا از حالت کنتانگوی 50 دلار بر تن در 25 نوامبر به بکواردیشین 33 دلار برتن رسید. برخی فعالان بازار اروپا دو عامل اصلی برای این موضوع ارایه می‌دهند: عامل اول، موقعیت فروش زیاد با وجود قیمت ثابت بود که پایین‌تر از 16 هزار دلار بر تن نمی‌رفت. عامل دیگر این است که بیشتر موجودی بورس فلزات لندن به پایان رسیده است.

فعالان بازار همچنین با رسیدن قیمت نقدی قلع به 16 هزار و 850 دلار بر تن در روز چهارم دسامبر، نگران افزایش قیمت 3ماهه قلع هستند. برخی معتقدند که قیمت قلع ممکن است تا قبل از پایان سال به 17 هزار دلار بر تن برسد که باعث کاهش بیشتر تقاضای نقدی خواهد شد. انجمن بین‌المللی قلع نیز به تداوم رکود قیمت قلع در بورس فلزات لندن اشاره کرد و یادآورد شد که قیمت آتی قلع در سال جاری 20 درصد کاهش داشته است.

رکود فعالیت نقدی بازار آمریکا با تعطیلات شکرگزاری

پریمیوم قلع در آمریکا در دوره مورد بررسی بدون تغییر بود و تجارت نیز بسیار اندک بود؛ زیرا تعطیلات شکرگزاری در این هفته بود و بیشتر فعالیت‌های تجاری به مدت دو روز متوقف شدند. اما قبل از این تعطیلات نیز تقاضا، ضعیف و عرضه، فراوان بود و پریمیوم نیز در بیشتر ارزیابی‌ها ثابت مانده بود؛ اما با به پایان رسیدن سال مالی بسیاری از فروشندگان، پریمیوم تحت فشار نزولی قرار گرفت.

پریمیوم شمش 99.85 درصدی قلع در انبارهای بالتیمور در روز سوم دسامبر بدون تغییر در رنج بین 430 تا 575 دلار بر تن ارزیابی شد؛ این میزان در دو هفته مورد بررسی تغییری نداشته است. با ثابت ماندن هزینه باربری، پریمیوم شمش قلع گرید A با حداقل عیار 99.85 درصد تحویل در مقصد ایالت‌های غرب میانه با پرداخت حقوق و عوارض گمرکی (DDP) نیز بدون تغییر در روز سوم دسامبر در رنج بین 520 تا 610 دلار بر تن بود.

پریمیوم چین ثابت بود

پریمیوم CIF شمش قلع با عیار 99.9 درصد در بندر شانگهای در روز سوم دسامبر بین 230 تا 250 دلار بر تن ارزیابی شد که به دلیل کاهش تقاضای داخلی چین از ماه مِی سال 2017 بدون تغییر مانده است. واردات نیز راکد بوده است و حتی کاهش تولید چین باعث بهبود قیمت‌ها نشد. موجودی قلع در بورس آتی شانگهای در روز 29 نوامبر سه هزار و 664 تن بود. همچنین پریمیوم CIF شمش 99.9 درصدی قلع در تایوان طی روز سوم دسامبر در رنج بین 200 تا 220 دلار بر تن بود که نسبت به دسامبر سال گذشته بدون تغییر بوده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: