کسب گواهینامه انطباق معیار مصرف انرژی
برای شرکت فولاد خوزستان رقم خورد؛

کسب گواهینامه انطباق معیار مصرف انرژی

مدیر دفتر فنی انرژی و سیالات شرکت فولاد خوزستان اعلام کرد: شرکت فولاد خوزستان موفق به کسب گواهینامه انطباق معیار مصرف انرژی بر اساس استاندارد 9653 شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان، سیدمسعود معصوم نتاج اظهار داشت: با توجه به جایگاه و اهمیت انرژی در ایران و جهان، به تدریج رویکرد استراتژیک کشور به سوی حفظ و صیانت از منابع انرژی سوق یافت. ردپای این مسائل و مباحث مدیریت انرژی را در قانون پنج ساله سوم توسعه و پس از آن به صورت توسعه یافته و دقیق در قانون اصلاح الگوی مصرف در سال 1389 می‌توان یافت.

مدیر دفتر فنی انرژی و سیالات شرکت فولاد خوزستان افزود: بر اساس ماده 11 قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی، سازمان ملی استاندارد اقدام به مشخص کردن استانداردهای انرژی جهت تجهیزات و ماشین‌آلات انرژی بر و فرآیندهای صنعتی، معدنی و کشاورزی، تولیدکنندگان و واردکنندگان سوخت‌های مصرفی و برق کرد و رعایت این قوانین و استانداردها از سوی صنایع و سایر مشمولان، الزامی است.

وی در ادامه گفت: پس از تالیف اولین نسخه از استاندارد 9653‌، با در نظر گرفتن معیار مصرف انرژی در فرآیندهای تولید آهن و فولاد، در سال 86 اقدام به اصلاح و بازنگری در این استاندارد با کمک شرکت‌های فولادی به محوریت سازمان ملی استاندارد شد. بر این اساس بازرسی‌های انرژی طبق استاندارد 9653 (معیار مصرف انرژی در فرآیندهای تولید آهن و فولاد) هر ساله از سوی شرکت‌هایی به نمایندگی از سازمان ملی استاندارد صورت می‌گیرد. در سال 96 شرکت تکین کو به نمایندگی از سازمان ملی استاندارد اقدام به بازرسی شرکت فولاد خوزستان کرده و گواهینامه انطباق با استاندارد 9653 از سوی آن سازمان به شرکت فولاد خوزستان اعطا شد.

مدیر دفتر فنی انرژی و سیالات در مورد روند بازرسی‌ها بیان کرد: دریافت مستندات مربوط به مصارف انرژی و تولیدات، دریافت اطلاعات از وزارت خانه‌های نیرو و نفت، سایت ویزیت و بررسی کلان فرآیندهای گندله‌سازی، احیا و فولادسازی، بررسی بخش مدیریت انرژی طبق ماده 24 قانون اصلاح الگوی مصرف، بررسی شواهد و مستندات و انطباق با معیارهای استاندارد 9653، تهیه گزارش بازرسی، ارائه پیش‌نویس و ارائه گزارش به سازمان ملی استاندارد و صدور گواهینامه از مهم‌ترین معیارهای مورد نظر این استاندارد است.

معصوم نتاج در پایان جرائم سنگین ریالی را پیامد رعایت نکردن استاندارد 9653 اعلام کرد و افزود: شرکت‌ها و صنایع انرژی بر در صورت رعایت نکردن استانداردهای معیار مصرف انرژی، بر اساس ماده 26 قانون اصلاح الگوی و آیین‌نامه اجرایی آن، چنانچه نرخ مصارف واحدهای صنعتی منطبق با استانداردهای ملی (مانند 9653 جهت فرآیندهای تولید آهن و فولاد) نباشد، مشمول جرائم سنگین ریالی این قانون می‌شوند. خوشبختانه شرکت فولاد خوزستان تاکنون موفق به دریافت گواهینامه‌های انطباق با معیارهای مصرف انرژی شده است و هر ساله روند بهبود مستمر عملکرد انرژی و سیستم مدیریت انرژی را در دستور کار داشته است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
کنترل استاندارد لوازم خانگی در سطح بازار
تعویض کامل بدنه و قطعات داخلی اسکرابر تاپ گس و اسکرابرکولینگ
علاقه‌مندی قزاقستان برای تعامل مشترک با  فولاد خوزستان
رکورد تولید روزانه فولاد را ۳۵ تن افزایش دادیم
تقدیر از فولاد خوزستان به عنوان پیشرو در حوزه اقتصاد مقاومتی
دستاوردهای شرکت فولاد خوزستان در بازار سرمایه
میزان تولید شمش فولادی به مرز ۱۲ میلیون تن رسید
فولاد خوزستان برنده تندیس زرین مسئولیت‌پذیری اجتماعی‌ و خدمت‌رسانی به مردم
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: