فروش معدن نیکل کالدونیای جدید واله
برنامه واله برای افزایش 70 درصدی تولید نیکل

فروش معدن نیکل کالدونیای جدید واله

شرکت واله غول معدنی برزیلی در روز چهارم دسامبر اعلام کرد که در سال‌های آینده تولید نیکل را با 70 درصد افزایش به 360 هزار تن در سال خواهد رساند؛ عمده این افزایش تولید، نتیجه گسترش و توسعه در اندونزی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از MINING.COM، شرکت واله قصد دارد دارایی‌های مشکل‌دار کالدونیای جدید را واگذار کند، با این حال افزایش تولید نیکل را پیش از رشد تقاضای باتری‌ها هدف خود قرار داده است.

واله تصمیم گرفته است واحد عملیاتی نیکل Goro را در جزیره کالدونیای جدید در اقیانوس آرام واگذار کند که از آغاز بهره‌بردای با دو سال تاخیر در سال 2011 مشکلات عملیاتی فراوانی داشته است. بزرگ‌ترین تولیدکننده نیکل دنیا برای جذب شریک در این معدن زیان‌ده امید داشت اما عدم موفقیت باعث شد به تنهایی پیش برود. دقیقا یک سال پیش واله از سرمایه‌گذاری 500 میلیون دلاری در این پروژه (عمدتا برای تاسیسات ذخیره‌سازی باطله) از سال 2019 تا 2022 خبر داده بود.

اما این شرکت هیچ وقت نتوانست تسلط کامل بر تکنولوژی لیچینگ تحت فشار (HPAL) کسب کند؛ این تکنولوژی برای تبدیل کانسنگ به اکسید نیکل کاربرد دارد. پروژه Goro در ابتدا برنامه سه ساله افزایش تولید تا ظرفیت اسمی 58 هزار تن اکسید و هیدروکسید نیکل را داشت. در هفتمین سال فعالیت یعنی 2018 تولید این معدن 32 هزار و 500 تن بود در حالی که در سال پیش از آن 40 هزار و 300 تن تولید داشت. در سال جاری انتظار می‌رود تولید محصولات نیکل از این معدن به 23 هزار تن کاهش یابد؛ این مقدار حدود 60 درصد کمتر از هدف اولیه شرکت است.

تصمیم نهایی برای پروژه Goro احتمالا در اوایل سال بعد اعلام خواهد شد، اما نتیجه به احتمال زیاد فروش خواهد بود. برنامه در حال حاضر تعطیلی پالایشگاه نیکل و توقف تولید کبالت است که منجر به تعدیل نیرو خواهد شد. واله در ماه نوامبر اعلام کرد که در سه ماهه پایانی سال معدن کالدونیای جدید را به حراج خواهد گذاشت و در اثر آن، انتظار زیاد غیر نقدی 1.6 میلیارد دلاری از این محل را دارد.

گفتنی است که نیکل تنها فلز پایه است که در سال جاری افزایش قیمت ثبت کرده است، اما قیمت این ماده الزامی برای تولید فولاد زنگ‌نزن و باتری خودروهای برقی، با بیم از کاهش تقاضا ناشی از ادامه جنگ تجاری بین آمریکا و سایر کشورها از جمله چین، برزیل، آرژانتین و فرانسه شروع به افت کرده است.

قیمت نیکل در هفته منتهی به اول دسامبر به کمترین سطح خود در بیش از چهار ماه اخیر رسید و بیشترین کاهش ماهانه خود (18 درصد) را در هشت سال اخیر ثبت کرد؛ کاهش تولید فولاد بزرگ‌ترین تولیدکننده یعنی چین و همچنین کاهش تأثیر ممنوعیت صادرات کانسنگ اندونزی از دلایل اصلی این کاهش بودند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
افت واردات زنجیره فلزات کمیاب
اصلاح قیمت نیکل ادامه دارد
تولید جهانی نیکل سال آینده کاهش می‌یابد
تاثیر تعطیلی معدن نیکل-کبالت رامو در بازار هنوز مشخص نیست
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: