چرخه کامل تولید ورق گالوانیزه را در اختیار داریم
رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد امیرکبیر کاشان مطرح کرد:

چرخه کامل تولید ورق گالوانیزه را در اختیار داریم

رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد امیرکبیر کاشان گفت: این شرکت با دارا بودن بخش‌های مختلف عملیات روی ورق‌های گرم و سرد، چرخه کامل تولید ورق‌های گالوانیزه را در اختیار دارد و برخلاف شرایط اقتصادی موجود، توانسته در سال جاری فروش نسبتا خوبی در زمینه ورق‌های گالوانیزه، سرد و آنیل داشته باشد.

عزیز قنواتی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در خصوص وضعیت تولید ورق در شرکت فولاد امیرکبیر کاشان، اظهار داشت: این شرکت در کنار شرکت فولاد مبارکه یک زنجیره کامل تولید ورق فولادی است؛ به این ترتیب که شرکت فولاد امیرکبیر ورق گرم شرکت فولاد مبارکه را دریافت می‌کند و به خطوط تولید انتقال می‌دهد. محصولات کارخانه فولاد امیرکبیر، طیف وسیعی از ورق‌های سرد و گالوانیزه را دربر می‌گیرد.

وی در توضیح نحوه تولید ورق گرم، افزود: فرآیند تولید ورق گرم به این صورت است که اسلب تولید و سرد شده در مرحله ذوب و ریخته‌گری، مجددا تا دمای 1200 تا 1300 درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود و با انتقال به قفسه‌های نوردکاری و قرار گرفتن آن در میان غلطک‌ها، ورق گرم تولید می‌شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد امیرکبیر کاشان عنوان کرد: در صورتی که عملیات نوردکاری بدون گرم کردن ماده اولیه صورت گیرد، ورق سرد تولید خواهد شد که بسیار سخت است و به آن ورق «فول هارد» گفته می‌شود. این ورق به دلیل سختی، خاصیت فنری دارد و در برخی صنایع خاص به کار می‌رود. «ورق فول هارد» به بخش عملیات حرارتی با دمای بسیار کم انتقال می‌یابد تا خاصیت نرم‌شدگی در آن به وجود آید که در این مرحله  به آن ورق آنیل اطلاق می‌شود.

قنواتی تصریح کرد: هر دو ورق «فول هارد» و آنیل در بازار متقاضیان خاص خود را دارند. صنعت خودرو و لوازم خانگی متقاضیان اصلی این ورق‌ها هستند.

وی در ادامه اظهار کرد: نخستین عملیاتی که روی ورق گرم صورت می‌گیرد، اسیدشویی آن است؛ زیرا ورق حاصل از نورد گرم دارای زنگ‌زدگی بخشی بوده و نمی‌توان آن را در فرآیندهای بعدی به‌ ویژه نوردکاری مورد استفاده قرار داد. به همین دلیل، روی سطح ورق گرم را توسط اسید به طور کامل شست‌وشو می‌دهند تا زنگ‌زدگی روی سطح آن به طور کامل برطرف شود. با توجه به استفاده از اسید در این فرآیند، شرکت فولاد امیرکبیر اقدام به استفاده از سیستم بازچرخانی آب در شرکت کرده و مانع از آلودگی محیط زیست توسط اسید می‌شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد امیرکبیر کاشان با اشاره به اینکه ورق گرم اسیدشویی شده، به قفسه نورد سرد انتقال می‌یابد، خاطرنشان کرد: در این مرحله ورق با غلطک‌هایی نورد می‌شود و به ضخامت‌های مورد نظر حسب سفارش دریافتی و شرایط بازار، درمی‌آید. سپس ورق نورد شده به بخش گالوانیزه منتقل می‌شود و با ایجاد پوشش روی در سطح آن، ورق گالوانیزه تولید و روانه بازار خواهد شد.

قنواتی در خصوص سفارش‌های بازار برای ورق تشریح کرد: برخی مشتریان سفارش ورق بدون نوردکاری را می‌دهند. به این صورت که ورق اسیدشویی شده که «فول هارد» نام دارد، دارای متقاضیان و مصرف‌کنندگان متعددی در صنایع است و با توجه به تقاضای بازار به فروش می‌رود. برخی نیز ورق «فول هارد» را بدون نوردکاری سرد به ورق گالوانیزه تبدیل می‌‌کنند.

وی با تاکید بر این که شرکت فولاد امیرکبیر کاشان چرخه کامل تبدیل ورق گرم به ورق گالوانیزه را در اختیار دارد، عنوان کرد: در پروانه بهره‌برداری شرکت فولاد امیرکبیر، تنها فروش ورق گالوانیزه قید شده و معمولا این شرکت فروش ورق سرد ندارد؛ هرچند که در فرآیند و چرخه تولید این شرکت، ورق سرد نیز تولید می‌شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد امیرکبیر کاشان تصریح کرد: این شرکت در بیشتر مواقع، ورق اسیدشویی را نیز در بازار عرضه نمی‌کند؛ البته در مواردی که مازاد بر مصرف داشته باشیم، ورق «فول هارد» و ورق سرد نیز روانه بازار می‌کنیم. به این صورت که تولید گالوانیزه که بر اساس سفارش انجام می‌شود، بیش از تقاضا باشد، در این صورت ناچار هستیم بخشی از ورق گالوانیزه نشده را به صورت «فول هارد»، آنیل و اسیدشویی شده در بازار عرضه کنیم.

قنواتی در مورد ورق دریافتی شرکت فولاد امیرکبیر، اظهار کرد: گرید ورق گرم دریافتی شرکت فولاد امیرکبیر ST22 است و ضخامت آن از دو تا 3.5 میلی‌متر تغییر می‌کند. از ورق گالوانیزه عمدتا در صنایع لوازم خانگی، ساخت و ساز، خودروسازی و راهسازی استفاده می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت فروش این شرکت در سال جاری، بیان کرد: شرکت فولاد امیرکبیر در هشت ماه ابتدایی سال توانسته بیش از 80 هزار تن محصول گالوانیزه را در بازار به فروش برساند. همچنین فروش خدمات نورد سرد این شرکت طی همین مدت به بیش از 24 هزار تن رسید. علاوه‌براین فولاد امیرکبیر توانست حدود دو هزار و 200 تن ورق آنیل را نیز بفروشد.. به این ترتیب، این شرکت طی هشت ماه ابتدای سال جاری در وضعیت نسبتا مناسبی قرار داشت.

رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در پایان در خصوص وضعیت بازار ورق گالوانیزه در کشور، خاطرنشان کرد: در سال گذشته و امسال، نوساناتی در بازار ورق فولاد اتفاق افتاد که اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار داد. به طوری که میزان تولید خودرو تقریبا نصف شد. بنابراین، بخشی از تقاضای بازار در مورد ورق‌های سرد و گالوانیزه از دست رفت و تقریبا نصف شد؛ گرچه دیگر بازارها مانند صنایع لوازم خانگی، ساخت و ساز و راهسازی بازارهای نسبتا مناسبی دارند؛ حتی در حوزه لوازم خانگی شاهد رشد تولید و صادرات محصولات متعدد ازجمله کولر آبی بودیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
بازار فولاد، نیازمند تدبیر و نظارت است/ رشد 46 درصدی تولید نسبت به سال گذشته
تقسیم سود ۱۶۰ تومانی به ازای هر سهم
تامین مواد اولیه، چالش همیشگی نوردکاران
90 درصد از محصولات شرکت ما صادر می‌شوند
توسعه خط نورد در دستور کار قرار دارد
تقاضا برای ورق‌های گالوانیزه ضخیم زیاد است
ضعف در داخلی‌سازی ورق‌های گالوانیزه خودرویی
مراکز خدماتی باید به دنبال ایجاد تحول باشند
خودکفایی در تولید ورق خودرویی دور از دسترس نیست
جای خالی ورق‌های گالوانیزه خاص در کشور
کمبود دانش، آفت ساخت عرشه‌های فولادی
اولین تولیدکننده ورق‌های گالوانیزه ضخیم هستیم
کیفیت ورق گالوانیزه کاهش یافته است
تثبیت قوانین صنعت فولاد، یک ضرورت است
رکود در پروژه‌های عمرانی، باعث کاهش تولید شده است
بازار ورق گالوانیزه اشباع شده است
استفاده از لوله گالوانیزه، هم‌راستا با اصول محیط زیستی
شرایط تامین ورق تسهیل شود
واردات ورق سرد دشوار است
جهش صنعت خودروسازی با تولید ورق‌های بدنه
دولتی بودن صنایع بزرگ بالادست، آفت توسعه صنایع پایین‌دست
تامین ورق فولادی دشوار است
به داخلی‌سازی ورق افتخار می‌کنیم
مراکز خدماتی فولاد، دلال نیستند!
حاکم شدن رکود نسبی بر بازار ورق سرد فولادی
دلالی، عامل ورشکستگی شرکت ما شد
قدرت خرید مردم کاهش یافته است
فرصت ایده‌آل صنعت فولاد برای خودکفایی در تولید ورق سرد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
نمایشگاه ایران کان مین 1399
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: