خطر تبدیل شدن صنعت آبکاری به فعالیت زیرزمینی و واسطه‌گری
رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنایع آبکاری ایران هشدار داد:

خطر تبدیل شدن صنعت آبکاری به فعالیت زیرزمینی و واسطه‌گری

رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنایع آبکاری ایران گفت: آبکاری بدون توجه و حمایت، تبدیل به یک صنعت زیرزمینی و واسطه‌گری می‌شود که به محیط زیست لطمه وارد کرده و کیفیت پایین تولیدات و قیمت‌های بدون کنترل آن‌ها به اقتصاد کشور لطمه می‌زند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»​، هوشنگ رفیعی طاری در پنجمین جشنواره صنعت آبکاری در محل هتل المپیک تهران اظهار کرد: صنعت آبکاری به عنوان یک صنعت مادر محسوب می‌شود و از قدمتی ۱۲۰ ساله در کشور ما برخوردار است.

وی افزود: صنایع مهم تولیدی از صنایع سنگین و مادر گرفته تا صنایع کوچک، متوسط و الکترونیکی همچون صنایع نفت و گاز، نظامی، الکترونیک، کارخانجات تولید تجهیزات پزشکی و دارویی، صنایع غذایی، تولید لوازم خانگی و لوسترسازی، شیرآلات، ریل‌سازی، هواپیماسازی، اسلحه‌سازی، خودروسازی، قطعه‌سازی، ابزار و یراق، زیورآلات و غیره، خط آبکاری داشته یا نیاز به خدمات آبکاری دارند.

رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنایع آبکاری ایران، تاکید کرد:‌ بر این اساس، حمایت از این صنعت به معنای حمایت از همه صنایع و تولیدات کشور است، اما تاکنون حمایت خوبی از این صنعت انجام نشده است.

رفیعی یادآور شد: همگام شدن با پیشرفت علمی و تکنیکی و تامین به موقع و با قیمت مناسب مواد اولیه در این صنعت، می‌تواند کیفیت تولیدات داخلی را در جهت صادرات پیش ببرد.

وی ادامه داد:‌ برپایه مطالعات انجام شده، در سطح جهان در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ ثانیه، نزدیک به هزار کیلوگرم فلز که با زحمات زیادی استخراج می شود، در اثر خوردگی از بین می‌رود.

رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنایع آبکاری ایران، اضافه کرد: در کشورهای اروپایی نظیر آلمان و انگلستان سالیانه ۱۰۰ میلیارد دلار و در آمریکا سالیانه ۳۰۰ میلیارد دلار خسارت ناشی از خوردگی برآورده شده که یکی از راه‌های کاهش این هزینه سرسام آور، آبکاری است که در برخی موارد بیش از ۱۰۰ برابر ارزش‌افزوده دارد.

رفیعی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های این انجمن، شناسایی نیازهای صنعت آبکاری و آماده کردن آن‌ها در قالب طرح‌های توجیهی است تا از توان دانشگاه‌ها در راستای تولید علم و ثروت استفاده شده و تحقیقات آن محصول‌محور و کاربردی شوند.

وی بیان داشت:‌ این مهم در جشنواره صنعت آبکاری و جایزه پروفسور کنعانی ارائه می‌شود؛ جشنواره دو سالانه‌ای که از سال ۸۹ برگزار می‌شود و به منظور ارتباط هر چه بیشتر صنعت آبکاری و دانشگاه شکل گرفته و در آن به ۶ مقاله برتر جوایز نقدی، لوح و تندیس جشنواره تعلق می‌گیرد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنایع آبکاری ایران، عنوان کرد:‌ هدف این جشنواره ایجاد بستری مناسب برای همکاری، ارتباط و تعامل هرچه بیشتر دانشگاه‌ها و صنایع آبکاری به منظور تعریف پروژه‌های نوین کاربردی و بهبود فرآیندها با استفاده از مواد و تجهیزات استاندارد روز و توسعه این صنعت است.

رفیعی در پایان خاطرنشان کرد: از جمله دستاوردهای برگزاری این جشنواره، ایجاد نوآوری در این صنعت، طرح‌های نوآورانه در صنعت پساب، متالورژی، شیمی خوردگی و غیره قابل اشاره است که در نهایت تاثیرگذاری علم و تحقیقات در کسب و کارها را به دنبال داشته است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
قیمت‌گذاری دستوری، صنایع را به ورشکستگی کشاند
همایش فلزات غیرآهنی فرصتی مناسب برای پر کردن فاصله صنایع معدنی ایران با دنیا
کاهش قیمت فلزات غیر آهنی در سال جاری
ضرورت تشکیل انجمن صنایع غیرآهنی
شرکت ملی مس به‌دنبال بازار جدید مصرف برای اسیدسولفوریک
اقدامات زیست‌محیطی منجر به کاهش حجم تولیدات فلزات غیر آهنی چین شد
هم‌اندیشی اول در فلزات غیرآهنی
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: