مازاد عرضه لیتیوم باعث زیان شرکت‌ها شد
مبارزه Nemaska Lithium با ورشکستگی

مازاد عرضه لیتیوم باعث زیان شرکت‌ها شد

شرکت کانادایی Nemaska Lithium در روز 23 دسامبر اعلام کرد که پس از ماه‌ها تلاش بی‌نتیجه برای پیدا کردن سرمایه‌گذاران جدید جهت تأمین مالی و ادامه فعالیت، درخواست اجرای قوانین مربوط به محافظت در مقابل بستانکاران کرده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از MINING.COM، اقدامات اخیر شرکت Nemaska Lithium تلاشی برای اجتناب از تبدیل شدن به قربانی بعدی مازاد عرضه لیتیوم است؛ این فلز در باتری خودروهای برقی و دستگاه‌های پیشرفته استفاده می‌شود.

به گفته Nemaska، هیأت مدیره این شرکت موافقت خود را برای درخواست محافظت در مقابل بستانکاران در دادگاه عالی کِبِک مطابق با قانون رسیدگی به بستانکاران شرکت‌ها اعلام کردند. پس از تایید این درخواست، شرکت Nemaska قصد دارد فعالیت‌های خود را بررسی کند و به دنبال تایید دادگاه‌ها برای فرآیند پیدا کردن و گرفتن سرمایه‌گذار باشد. شرکت Nemaska می‌خواهد از طریق این فرآیند، تامین مالی بیشتری کسب کند، دارایی‌های خود را بفروشد، وارد سرمایه‌گذاری مشترک شود و یا ترکیبی از این موارد.

این شرکت با شرکت Pallinghurst Group (شرکت سرمایه‌گذار و تامین‌کننده مالی در صنایع معدنی)، مذاکراتی برای تامین مالی 600 میلیون دلاری از بازار سهام انجام داده است اما هنوز توافقی برای آن اعلام نشده است. سهام این شرکت معدنی که خرید و فروش آن به حالت تعلیق درآمده، از زمان اعلام برنامه تعمیر و نگهداری پروژه Whabouchi در کِبِک در ماه گذشته به‌طور پیوسته کاهش داشته است.

در ابتدا انتظار می‌رفت که هزینه سرمایه‌گذاری 1.1 میلیارد دلار باشد، اما در ماه اکتبر این رقم را به 1.5 میلیارد دلار افزایش یافت. پروژه Whabouchi در حال بررسی یک معدن روباز زیرزمینی در شمال غربی شهرک شبیوگامو و همچنین یک واحد فرآوری در شاوینیگان است. این معدن قابلیت تولید حدود 3 هزار تن ماده خام معدنی در روز با عمر 26 سال خواهد داشت.

قیمت لیتیوم کربنات که رایج‌ترین نوع ماده مورد استفاده در باتری خودروهای برقی است در سال‌های 2016 و 2017 دو برابر شد. اما پس از آن با افت بیش از 40 درصد، از 18 دلار بر کیلوگرم در ماه مِی سال گذشته به 9.5 دلار بر کیلوگرم کاهش یافته است. عامل اصلی این افت قیمت، سیل عرضه جدید به بازار در سال گذشته بود که عمدتا ناشی از توسعه معادن و کاهش یارانه دولتی برای خریداران خودروهای برقی در چین بود.

بزرگ‌ترین شرکت معدنی لیتیوم دنیا Albermarle در ماه نوامبر اعلام کرد که قیمت لیتیوم نسبت به سال گذشته حدود یک سوم کاهش داشته است و موجودی دو تا سه برابر بیشتر از تقاضا است. در تلاش برای خنثی کردن اثر مازاد عرضه، این شرکت برنامه توسعه ظرفیت فرآوری 125 هزار تنی را در ماه آگوست به تعویق انداخت. همچنین این شرکت قرارداد خرید معدن لیتیوم Wodgina شرکت استرالیایی Mineral Resources را مورد بازنگری قرار داد و اعلام کرد که احداث ظرفیت فرآوری 75 هزار تنی در Kemerton استرالیا را به تاخیر می‌اندازد.

دومین شرکت بزرگ معدنی لیتیوم دنیا SQM نیز با تعویق یک طرح توسعه کلیدی در کویر آتاکاما از پایان سال 2020 به اواخر 2021، دیگر اقدام مهم برای کند کردن رشد عرضه در بازار بوده است. این شرکت مستقر در سانتیاگو در ماه نوامبر اعلام کرد که سود شرکت در سه ماهه منتهی به 30 سپتامبر نزدیک به 28 درصد افت داشته است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: