تعداد تامین‌کنندگان داخلی فولاد مبارکه به 10 هزار رسید
رئیس برنامه‌ریزی خرید شرکت فولاد مبارکه:

تعداد تامین‌کنندگان داخلی فولاد مبارکه به 10 هزار رسید

رئیس برنامه‌ریزی خرید شرکت فولاد مبارکه اعلام کرد: در راستای اجرایی شدن راهبردهای شرکت فولاد مبارکه مبنی بر حمایت از تولید ملی و شرکت‌های سازنده و تولیدکننده داخلی، آذرماه سال جاری ۱۰ هزارمین کد تامین‌کنندگی در سیستم خرید فولاد مبارکه به ثبت رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، مهدی سهرابی ضمن اعلام این خبر، با تشریح وضعیت تامین‌کنندگان این شرکت اظهار داشت: معاونت خرید متشکل از 6 واحد مختلف است که چهار واحد آن کار خرید و دو واحد دیگر پشتیبانی خرید را به شرح زیر انجام می‌دهند:

 • واحد خرید مواد اولیه و انرژی (گروه سنگ‌آهن، حامل‌های انرژی، نسوز، مواد شیمیایی و...)
 • واحد خرید مواد مصرفی (لوازم ایمنی و اداری، لوله و اتصالات، لوازم برق عمومی، کابل‌ها، سیم بکسل، پیچ و مهره و...)
 • واحد خرید ماشین‌آلات، تجهیزات و قطعات یدکی (گیربکس، پمپ، مبدل حرارتی، قطعات هیدرولیکی و نیوماتیکی، غلتک و...)
 • واحد خرید خدمات (قراردادهای توسعه، حمل‌ونقل، مشاوره، تعمیر و نگهداری و...)
 • واحد کنترل مواد (واردات و امور انبارها و کنترل موجودی و...)
 • واحد برنامه‌ریزی و پشتیبانی خرید (ارزیابی تامین‌کنندگان، پشتیبانی سیستم‌های خرید، ترخیص کالا و...)

وی با بیان این‌که از 10 هزار تامین‌کننده ثبت‌شده، 451 تامین‌کننده در سال 1398 به فهرست تامین‌کنندگان اضافه شده‌اند، گفت: تعداد تامین‌کنندگان فعالی که در سه سال اخیر حداقل یک سفارش از فولاد مبارکه دریافت کرده‌اند، دو هزار و 608 واحد است. از این تعداد، 118 تامین‌کننده مربوط به واحد خرید مواد اولیه، 986 تامین‌کننده مربوط به واحد خرید مواد مصرفی، 967 تامین‌کننده مربوط به واحد خرید قطعات یدکی و 537 تامین‌کننده مربوط به واحد خرید خدمات است.

رئیس برنامه‌ریزی خرید شرکت فولاد مبارکه با اشاره به این‌که تامین‌کنندگان در 915 زمینه تخصصی فعالیت دارند و هر تامین‌کننده می‌تواند به‌صورت هم‌زمان در چند زمینه فعالیت فعال باشد، اظهار داشت: هر زمینه فعالیت مشتمل بر یک فهرست کوتاه از تامین‌کنندگان مرتبط است. از 915 زمینه فعالیت، 42 زمینه در حوزه مواد اولیه و انرژی، 371 زمینه در حوزه مواد مصرفی، 314 زمینه در حوزه قطعات یدکی و 188 زمینه در حوزه خرید خدمات تعریف شده است.

در همین خصوص سیدمجتبی رسولی کارشناس واحد برنامه‌ریزی خرید گفت: در سال 1394 بستر الکترونیکی ارتباط با تامین‌کنندگان (سامانه سمات یا SRM) برای تامین‌کنندگان متقاضی ورود به خرید ایجاد شد. تامین‌کنندگانی که متقاضی ورود به فهرست خرید فولاد مبارکه باشند با ثبت‌نام در سایت فولاد مبارکه و بارگذاری مدارک لازم می‌توانند اعلام آمادگی کنند. در حال حاضر به‌طور میانگین روزانه حدود 6 تامین‌کننده در سایت ثبت‌نام می‌کنند.

وی ادامه داد: پس از بررسی مدارک تامین‌کنندگان ثبت‌نام‌شده در واحد برنامه‌ریزی خرید، تامین‌کنندگانی که مدارک آن‌ها کامل باشد در فهرست بازدید میدانی قرار خواهند گرفت و سپس تیمی از کارشناسان فنی و بازرگانی از تامین‌کنندگان بازدید می‌کنند. در صورتی‌ که تامین‌کنندگان امتیاز لازم را کسب کنند، کد تامین‌کنندگی به آن‌ها تخصیص داده می‌شود و در زمینه فعالیت‌های مرتبط فعال خواهند شد.

مجتبی رسولی افزود: از سال 1395 تمامی استعلام‌ها الکترونیکی شده و از طریق سامانه سمات (SRM) سایت فولاد مبارکه در کارتابل تامین‌کنندگان قرار گرفته است. از سال 1397 سفارش‌های جزئی و از سال 1398 نیز سفارش‌های متوسط الکترونیکی شده و در کارتابل تامین‌کنندگان از طریق سامانه سمات (SRM) ارسال می‌شود.

این کارشناس واحد برنامه‌ریزی خرید اعلام کرد: از برنامه‌های آتی برنامه‌ریزی خرید در آینده ایجاد نسخه موبایلی سامانه سمات (SRM)، الکترونیکی شدن مناقصات، ارائه اطلاعات وضعیت عملکرد تامین‌کنندگان در سامانه سمات (SRM)، ارائه گواهی صلاحیت همکاری به تامین‌کنندگان و به‌کارگیری هوش مصنوعی در فرایندهای خرید است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 •  
مطالب مرتبط
بزرگ‌ترین افزایش سرمایه تاریخ بورس کشور
رفتار متمدنانه فولاد مبارکه در حوزه مصرف آب
دستگاه اندازه‌گیری دمای مذاب بومی‌سازی شد
منفک شدن از اقتصاد نفتی احساس می‌شود
سیاست‌های فولاد مبارکه را به اشتراک می‌گذاریم
فولاد مبارکه پرچم استان را بالا نگه داشته است
اثر لایه کروماته در ورق‌های گالوانیزه حذف شد
احداث نورد گرم شماره دو فولاد مبارکه یک «باید» است
عضویت در خبرنامه
 • گروه خبرنامه
 • نام
 • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: