کاهش ارزبری ۱.۳ میلیارد دلاری در کل پروژه E&P
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران عنوان کرد:

کاهش ارزبری ۱.۳ میلیارد دلاری در کل پروژه E&P

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، از کاهش ارزبری یک تا ۱.۳ میلیارد دلار در کل پروژه E&P با مناطق نفت‌خیز جنوب برای توسعه ۲۸ مخزن نفت در پی امضای تفاهم‌نامه بین این سازمان و انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران خبر داد و گفت: ارزش این پروژه ۴.۳ میلیارد دلار است که ۲.۷ میلیارد دلار از آن صرف تامین ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی می‌شود. باقی این مبلغ در بخش مهندسی، تامین و تدارک، حمل و نقل و تعرفه هزینه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»​، تفاهم‌نامه‌ای در راستای توسعه ساخت داخل در پروژه‌های توسعه ۲۸ میدان نفتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب بر اساس مدل توسعه نظام مبادلات پیمانکار فرعی بین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران امضا شد.

در مراسم امضای این تفاهم‌نامه محسن صالحی‌نیا، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، درباره میزان کاهش ارزبری این تفاهم‌نامه، اظهار کرد: ارزش این پروژه ۴.۳ میلیارد دلار است که ۲.۷ میلیارد دلار از آن صرف تامین ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی می‌شود. باقی این مبلغ در بخش مهندسی، تامین و تدارک، حمل و نقل و تعرفه هزینه می‌شود.

وی افزود: حدود ۵۰ درصد از این مبلغ ۲.۷ میلیارد دلاری صرف تامین کالا در داخل کشور می‌شود؛ به عبارت دیگر می‌توان گفت این تفاهم‌نامه می‌تواند منجر به صرفه‌جویی در ارزبری حدود یک تا ۱.۳ میلیارد دلار در کل پروژه E&P با مناطق نفت‌خیز جنوب برای توسعه ۲۸ مخزن نفت شود.

بر اساس گزارشی از ایسنا، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، با اشاره به لزوم برقراری ارتباط بین ظرفیت‌های طراحی و مهندسی و امکانات تولیدی کشور، عنوان کرد: با وجود اینکه امکانات تولیدی خوبی در بخش تجهیزات صنعتی وجود دارد، ممکن است در مواردی به دلیل فقدان تفاهم‌نامه‌های مشابه تفاهم‌نامه امروز از ظرفیت کامل این امکانات استفاده نشود.

صالحی‌نیا در ادامه ابراز امیدواری کرد که این تفاهم‌نامه‌ در قاعده توسعه نظام پیمان‌کاری فرعی و در ۱۰ رشته بین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران امضا شده بتواند این نقیصه را برطرف کند.

وی این تفاهم‌نامه را در راستای سیاست توسعه ساخت داخل توصیف کرد و تاکید کرد: پروژه توسعه ساخت داخل در وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکنون کالاها و اقلام پر مصرف در واحدهای صنعتی را در دستور کار داشت، اما این تفاهم‌نامه اقلامی را در ارتباط با ایجاد انواع پروژه‌ها در بخش صنعت، معدن نفت، گاز و موارد دیگر در نظر گرفته است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: