رشد قیمت ورق گالوانیزه به دلیل کاهش موجودی انبارها
مدیر فروشگاه فولاد امیر مطرح کرد:

رشد قیمت ورق گالوانیزه به دلیل کاهش موجودی انبارها

مدیر فروشگاه فولاد امیر گفت: به دلیل نوسانات نرخ ارز در بازار طی یکی دو ماه اخیر، تولیدکنندگان، عرضه ورق گالوانیزه را در بازار کاهش دادند و با احتیاط بیشتری عمل کردند. به همین دلیل، شاهد افزایش قیمت ورق گالوانیزه و کاهش موجودی انبارها بودیم.

محمد افشاری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در خصوص فعالیت فروشگاه فولاد امیر، اظهار داشت: فروشگاه ما در بازار آهن قرار گرفته است و توزیع‌کننده انواع ورق‌های فولادی به ویژه آلیاژی، گرم و گالوانیزه هستیم.

وی با اشاره به کاهش عرضه ورق به ویژه ورق گالوانیزه در بازار، عنوان کرد: تولیدکنندگان از ابتدای آذر ماه تا کنون تمایل کمتری نسبت به عرضه این ورق‌ها در بازار داشتند و علت این موضوع را می‌توان در نوسانات اقتصادی کشور مشاهده کرد.

مدیر فروشگاه فولاد امیر با بیان اینکه جهت‌گیری بازار مشخص نیست، تصریح کرد: نوسانات نرخ ارز در آذر ماه باعث شده است که تولیدکنندگان با احتیاط بیشتری نسبت به عرضه ورق در بازار عمل کنند. بازار در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارد و عرضه‌کنندگان و مصرف‌کنندگان از بازار عقب‌نشینی کرده‌اند.

افشاری در مورد عرضه‌کنندگان عمده بازار ورق گالوانیزه، خاطرنشان کرد: شرکت‌های هفت الماس، فولاد امیرکبیر کاشان، فولاد مبارکه و تاراز چهارمحال، بزرگ‌ترین عرضه‌کنندگان ورق گالوانیزه در بازار به شمار می‌روند؛ گرچه در برخی از مواقع واردات ورق نیز انجام می‌شود که عمده آن از چین است و هر یک از این ورق‌ها قیمت‌های خاص و مشتریان خود را دارند.

وی اضافه کرد: عمده ورق‌های گالوانیزه موجود در بازار، نازک‌تر از یک میلی‌متر و ورق‌های ضخیم‌تر از دو میلی‌متر کمیاب هستند. با این حال، ورق گالوانیزه تولیدی شرکت هفت الماس از سایر تولیدکنندگان فراوان‌تر است.

مدیر فروشگاه فولاد امیر با اشاره به کاهش عرضه ورق گالوانیزه از سوی فولادسازان، اذعان کرد: کاهش موجودی انبارهای توزیع‌کنندگان باعث کمیاب شدن برخی از انواع ورق‌های گالوانیزه و افزایش قیمت شده و همچنین کاهش واردات نیز به دلیل افزایش نرخ ارز بر کمیاب‌تر شدن برخی از انواع ورق‌های گالوانیزه دامن زده است.

افشاری با تاکید بر اینکه تولید داخلی تا حدود زیادی کفاف تقاضای بازار را می‌دهد، عنوان کرد: صادرات از سوی تولیدکنندگان ورق گالوانیزه از ابتدای سال جاری شدت یافته و برخی شرکت‌ها ازجمله هفت الماس و فولاد امیرکبیر کاشان نسبت به صادرات آن اقدام کرده‌اند؛ به طوری که میزان صادرات ورق گالوانیزه از سوی تولیدکنندگان حدود 20 درصد افزایش داشته است. البته صادرات عمدتا از سوی تولیدکنندگان صورت گرفته که به صورت عمده انجام شده است زیرا تجار کمتر به امر صادرات مبادرت می‌ورزند تا با مشکلات صادرات به ویژه تحریم و بازگرداندن ارز صادراتی مواجه نشوند.

وی ادامه داد: البته برخی از تجار که مستقیما از تولیدکنندگان، ورق گالوانیزه خریداری می‌کنند، صادرات نیز انجام می‌دهند زیرا شرط صادرات محصولات فولادی، ارائه گواهی از مبدا یعنی تولیدکننده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بهره‌برداری از خط برش گالوانیزه مورد استفاده در لوازم خانگی
تقاضا برای ورق‌های گالوانیزه ضخیم زیاد است
ضعف در داخلی‌سازی ورق‌های گالوانیزه خودرویی
مراکز خدماتی باید به دنبال ایجاد تحول باشند
خودکفایی در تولید ورق خودرویی دور از دسترس نیست
جای خالی ورق‌های گالوانیزه خاص در کشور
کمبود دانش، آفت ساخت عرشه‌های فولادی
دستیابی به چهار رکورد متوالی در مجتمع صنعتی فولاد تاراز
اولین تولیدکننده ورق‌های گالوانیزه ضخیم هستیم
کیفیت ورق گالوانیزه کاهش یافته است
تثبیت قوانین صنعت فولاد، یک ضرورت است
رکود در پروژه‌های عمرانی، باعث کاهش تولید شده است
بازار ورق گالوانیزه اشباع شده است
استفاده از لوله گالوانیزه، هم‌راستا با اصول محیط زیستی
چرخه کامل تولید ورق گالوانیزه را در اختیار داریم
توسعه صادرات ورق‌های پوشش‌دار به نفع کشور است / تنها تولیدکننده گالوالوم در کشور هستیم
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: