آمادگی تامین تمام ریل مورد نیاز متروی کشور را داریم
مدیرعامل شرکت‌ ذوب آهن اصفهان:

آمادگی تامین تمام ریل مورد نیاز متروی کشور را داریم

تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت ذوب‌ آهن اصفهان و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در زمینه تولید و تامین ریل مورد نیاز قطار‌های شهری با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور‌، مدیرعامل ذوب آهن و جمعی از مدیران عامل شرکت‌های قطار شهری استان‌های مختلف کشور امضا شد‌.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، منصور یزدی‌زاده در این خصوص گفت‌: این مجتمع عظیم صنعتی آمادگی کامل برای تولید ریل مطابق آخرین استانداردهای جهانی (‌استاندارد EN13674‌) با مارک‌های مورد نیاز شرکت‌های مترو از جمله ریل UIC54 و ریل S49 را دارد‌.

وی از آمادگی ذوب آهن اصفهان برای تامین تمام ریل مورد نیاز جهت خطوط متروی کشور خبر داد و گفت‌: در گام اول 600 تن ریل جهت متروی بهارستان اصفهان تحویل داده شده است و تولید این محصول مطابق درخواست‌های بعدی انجام خواهد شد.

مهدی جمالی‌نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور نیز در این جلسه عنوان کرد: امضای این تفاهم‌نامه در راستای اهداف عالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در زمینه توسعه حمل و نقل ریلی درون‌شهری و حومه و نیز نگاه ملی مجموعه وزارت کشور در حمایت از صنایع داخلی کشور و استفاده حداکثری از توانمندی‌های بومی و ایجاد ظرفیت‌ و توانمندی‌ تولید ریل در ذوب‌ آهن اصفهان، طی فرآیند ارزشمند طی شده در سال‌های اخیر، صورت گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد که با امضای این تفاهم‌نامه و تعامل و همکاری متقابلی که میان دولت، مدیریت شهری و صنعت ایجاد خواهد شد، علاوه بر توسعه حمل و نقل عمومی شهری که از دغدغه‌های مردم و اولویت‌های همه مسوولان است و تاثیر زیادی در کاهش آلودگی شهرهای بزرگ دارد، شاهد توسعه و حمایت از تولید ملی ریل مورد نیاز خطوط متروی کلان‌شهرهای کشور باشیم.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه تامین تجهیزات مورد نیاز قطارهای شهری از اولویت‌های اصلی دولت است، تاکید کرد: بهره‌گیری از توانمندی شرکت‌های داخلی در توسعه خطوط و ایستگاه‌های قطار‌های شهری و تامین تجهیزات مورد نیاز آن‌ها از جمله واگن‌های مترو، با استفاده از توان داخلی در اولویت وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور قرار دارد.

وی اضافه کرد: در راستای اجرایی شدن مفاد این تفاهم‌نامه، اطلاعات مربوط به ریل مورد نیاز قطارهای شهری توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور استخراج و پس از برآورد لازم  سعی می‌کنیم در اسرع وقت، زمینه انعقاد و مبادله قرارداد واحد هریک از قطارهای شهری‌ با شرکت ذوب آهن اصفهان را فراهم نماییم.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مناسبی در شرکت‌های تولیدکننده داخلی وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به نیاز شهرداری‌ها به تامین ماشین‌آلات و تجهیزات حوزه کاری آن‌ها از جمله توسعه خطوط قطار شهری، تلاش کردیم با امضای این تفاهم‌نامه زمینه حضور بخش خصوصی داخل کشور به عنوان موتور اصلی تامین‌کننده این نیازها را فراهم نماییم.

وی افزود: هم‌اکنون بیش از 500 کیلومتر خطوط مترویی مصوب در کلان‌شهرها در حال مطالعه و اجرا است که برهمین اساس حدودا دو هزار کیلومتر خطوط ریلی برای اجرای این پروژه‌ها نیازمند است که در مرحله اول برای خطوط ریلی در حال ساخت هزار کیلومتر برای دو سال آینده نیازمندیم که باید از سوی کارخانه ذوب آهن تهیه شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رکورد تولید چدن مذاب شکسته شد
بومی‌سازی دریچه کشویی پاتیل‌های فولاد برای نخستین‌بار
نیازی به واردات ریل نداریم
ذوب آهن اصفهان اسطوره‌ای در صنایع کشور
تامین پایدار مواد اولیه حق ذوب آهن اصفهان است
امضای قرارداد تامین ۸۰۰ تن ریل مترو تهران توسط ذوب آهن اصفهان
اتصال ریلی هند به فنلاند ۳۷۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد
شرکت‌های بزرگ فولادی، ۱۳.۷ میلیون تن شمش ساخته‌اند
دستاوردهای یک نمایشگاه تمام فلزی!
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: