روند قیمت طلا تا پایان ۲۰۲۰ پیش‌بینی شد
طبق نظرسنجی کیتکونیوز اعلام شد؛

روند قیمت طلا تا پایان ۲۰۲۰ پیش‌بینی شد

نتایج این نظرسنجی نشان داد که شمار معدودی از سرمایه‌گذاران روند نزولی طلا در سال ۲۰۲۰ را پیش‌بینی می‌کنند. در مجموع یک هزار و ۷۴۹ نفر در نظرسنجی دورنمای بازار طلای کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آن‌ها ۸۰ درصد اظهار کردند، انتظار دارند قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۲۰ حداقل به بالای یک هزار و ۶۰۰ دلار برسد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، فضای بخش خرده‌فروشی بازار طلا ممکن است نشانه‌ای از تداوم روند صعودی قیمت‌ها در سال ۲۰۲۰ باشد. بهای طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر خبر شهادت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی که ریسک‌گریزی سرمایه‌گذاران را به همراه داشت، به بالاترین حد در چند ماه اخیر صعود کرد. هر اونس طلا برای تحویل در فوریه در بازار نیویورک، ۲۴ دلار و ۳۰ سنت معادل ۱.۶ درصد افزایش پیدا کرد و در یک هزار و ۵۵۲ دلار و ۴۰ سنت بسته شد که بالاترین قیمت از چهارم سپتامبر بود و برای کل هفته ۲.۳ درصد افزایش پیدا کرد که دومین رشد هفتگی متوالی بود.

در نظرسنجی کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران وال‌استریت درباره پیش‌بینی آن‌ها از قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۲۰ پرسش شد. نتایج این نظرسنجی نشان داد که شمار معدودی از سرمایه‌گذاران روند نزولی طلا در سال ۲۰۲۰ را پیش‌بینی می‌کنند. در مجموع یک هزار و ۷۴۹ نفر در نظرسنجی دورنمای بازار طلای کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آن‌ها ۸۰ درصد اظهار کردند، انتظار دارند قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۲۰ حداقل به بالای یک هزار و ۶۰۰ دلار برسد.

سه چهارم معادل ۴۳۹ نفر بی‌نهایت به دورنمای قیمت طلا خوش‌بین بودند و اظهار کردند که انتظار دارند این فلز ارزشمند سال دیگر به بالای دو هزار دلار در هر اونس صعود کند.

در مقابل، کمتر از ۹ درصد معادل ۱۵۲ نفر کاهش قیمت طلا به پایین سطح فعلی را پیش‌بینی کردند و کمتر از یک درصد پیش‌بینی کردند، قیمت طلا به زیر یک هزار دلار سقوط خواهد کرد.

دورنمای خوش‌بینانه سرمایه‌گذاران از بازار طلا پس از رشد حدود ۱۹ درصدی قیمت طلا و صعود این فلز ارزشمند به سطح یک هزار و ۵۲۳ دلار در پایان سال ۲۰۱۹ تقویت شده است. رشد قیمت سالانه طلا تحت تاثیر نگرانی‌های پیرامون رکود اقتصادی روی داد که تقاضای سرمایه‌گذاران را به سطح کم‌سابقه‌ای رساند.

در حالی که روند صعودی قیمت طلا که اوایل تابستان آغاز شد و به سرعت قیمت‌ها را به بالاترین حد در شش سال اخیر رساند، مایه شگفتی تحلیل‌گران وال استریت شد اما سرمایه‌گذاران کاملا چنین نتیجه‌ای را پیش‌بینی می‌کردند.

در نظرسنجی سال گذشته کیتکونیوز برای دورنمای قیمت ۲۰۱۹ حدود یک سوم از همه یک هزار و ۶۴۰ رای دهند انتظار داشتند قیمت‌ها به بالای یک هزار و ۵۰۰ دلار صعود کند. هر اونس طلا برای تحویل فوری در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۸ درصد رشد قیمت داشت و سال را در قیمت یک هزار و ۵۱۹ دلار و ۴۱ سنت به پایان برد.

اگرچه تحلیلگران وال استریت انتظار دارند قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۲۰ به روند صعودی ادامه دهد اما به اندازه سرمایه‌گذاران خوش بین نیستند. بسیاری از بانک‌های بین‌المللی مانند گلدمن ساکس، ABN AMRO و تی دی سکیوریتیز پیش‌بینی می‌کنند قیمت هر اونس طلا به حدود یک هزار و ۶۰۰ دلار می‌رسد.

بر اساس گزارشی از ایسنا، تحلیلگران گلدمن ساکس در گزارش خود از دورنمای قیمت طلا که اواخر نوامبر منتشر شد، خاطرنشان کردند که با توجه به خرید ۷۵۰ تن طلا از سوی بانک‌های مرکزی که در راستای دلارزدایی بوده است، ما دورنمای مثبت از قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ را حفظ کرده و انتظار داریم این فلز زرد تا مرز یک هزار و ۶۰۰ دلار صعود کند.

به گفته استفن اینس، استراتژیست بازار در شرکت اکسی تریدر، فضای نرخ‌های بهره پایین، تداوم ابهامات کلان و رکورد بالای بازارهای سهام، نگهداری طلا به عنوان پناهی در برابر ناملایمات اقتصادی را منطقی کرده است. این دیدگاه احتمالا می‌تواند عامل تقاضای بالاتر برای طلا در سال ۲۰۲۰ باشد و از روند صعودی میان مدت این فلز ارزشمند پشتیبانی کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
برای ارتقاء جایگاه ایران در پی افزایش میزان صادرات هستیم
نهبندان طلایی می‌شود
کاهش نسبی قیمت جهانی طلا
صعود قیمت طلا و سکه
قیمت طلا به قله رسید
قیمت سکه نزول کرد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: