رویکردهای دومین جشنواره ملی فولاد
در گفت‌وگوی ایمیدرو و انجمن فولاد ایران مطرح شد؛

رویکردهای دومین جشنواره ملی فولاد

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در نشست با اعضای انجمن تولیدکنندگان فولاد، توسعه بومی‌سازی و کاهش اتکای صنعت فولاد به خارج کشور را از اولویت‌های اصلی این صنعت ذکر کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خداداد غریب‌پور توسعه بومی‌سازی را از خواسته‌های اصلی مقامات ارشد نظام دانست و اظهار داشت: روی بومی‌سازی و تامین نیازهای این صنعت تمرکز داشته باشید.

غریب‌پور در این نشست که دبیر انجمن فولاد و تعدادی از اعضای هیات رئیسه این تشکل حضور داشتند، افزود: سال گذشته در چنین روزهایی، برخی از تولیدکنندگان این صنعت با چالش‌هایی در تامین مواد اولیه مواجه بودند که طی همکاری‌های ایمیدرو با بخش دولتی و شرکت‌های این حوزه، مشکل مربوطه برطرف شد.

پیگیری 500 میلیارد تومان تفاهمنامه

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در کاهش اتکا به ارز در صنایع و بومی‌سازی، تصریح کرد: تاکنون رقمی در حدود 500 میلیارد تومان تفاهمنامه با محوریت بومی‌سازی امضا شده که ضروری است تیمی در انجمن فولاد مسوول پیگیری این اسناد شوند تا به مرحله امضای قرارداد برسد.

ارایه دستاوردهای بومی سازی

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: ارائه یا نمایش قطعات و تجهیزات بومی‌سازی شده در دومین جشنواره و نمایشگاه فولاد اثر قابل‌توجهی در انعکاس دستاوردهای این صنعت دارد. غریب پور ادامه داد: اطلاعات سامانه بومی‌سازی صنعت فولاد (که سال گذشته ایجاد شد)، به روز‌آوری شود.

تمرکز شرکت ملی فولاد، بر تولید دانش

وی از فعالیت و تمرکز شرکت ملی فولاد در تولید دانش در صنعت فولاد خبر داد و افزود: یکی از موضوعات اساسی در این مسیر،‌ همگرایی انجمن و ایمیدرو است تا بتوان برنامه‌های بومی‌سازی را به‌طور منسجم هدایت کرد.

همزمان با سالروز کلنگ زنی ذوب آهن اصفهان

در این نشست، رسول خلیفه‌‌سلطانی دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد اظهار داشت: دومین جشنواره و نمایشگاه فولاد روز 23 دی در سالگرد کلنگ‌زنی ذوب آهن اصفهان و همچنین روز بهره‌برداری از کارخانه فولاد مبارکه برگزار می‌شود و تا 26 دی ادامه دارد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد همچنین خبر داد که نامگذاری روز فولاد (23 دی)،‌ مورد موافقت معاون اول رئیس جمهوری قرار گرفته و برای تصویب به شورای فرهنگ عمومی ارسال شده است.

وی ادامه داد: دائمی شدن کمیته بومی‌سازی انجمن و امضای تفاهمنامه با صندوق پژوهش و فناروی فولاد و ایجاد سامانه اطلاع‌رسانی بومی‌سازی، از جمله اقدامات شاخص انجمن تولیدکنندگان فولاد بوده است.

میز ساخت داخل

خلیفه سلطانی ادامه داد: امسال میز ساخت داخل نیز با حضور تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان این صنعت در رویداد پیش رو تشکیل می‌شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با اشاره به استقبال شرکت‌ها از دومین دوره جشنواره فولاد گفت: امسال فضای برگزاری جشنواره از چهار هزار و 800 متر مربع سال قبل به 6 هزار و 500 متر مربع افزایش یافته است و یک سالن نیز ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شده است.

رضا شهرستانی عضو هیئت رئیسه انجمن فولاد نیز گفت: فعالیت‌هایی که در حال حاضر در حوزه بومی‌سازی انجام می‌دهیم از اهداف نخستین فراتر رفته و در حال کار کردن روی تکنولوژی‌های جدید هستیم تا بخش‌های احیای مستقیم و ذوب، با توجه به اقلیم ایران و شرایط کم‌آبی توسعه پیدا کنند. به طوری مصرف آب در این واحدها به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد یا حذف شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
بومی‌سازی در قاب فولادی!
بومی‌سازی؛ تدبیری هوشمندانه در مقابل تحریم فلزات
برای توسعه صنعت فولاد باید پژوهش را جدی بگیریم
ساختارهای چهارگانه بومی‌سازی در زنجیره فولاد تشریح شد
۱۰ تشکل صنفی به جمع حامیان دومین جشنواره ملی فولاد پیوستند
فولاد در قواره ملی!
ما پا را فراتر از بومی‌سازی می‌گذاریم
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: