بزرگ‌ترین افزایش سرمایه تاریخ بورس کشور
در مجمع فوق‌العاده شرکت فولاد مبارکه اصفهان رقم خورد؛

بزرگ‌ترین افزایش سرمایه تاریخ بورس کشور

مجمع فوق‌العاده شرکت فولاد مبارکه اصفهان برگزار شد و افزایش سرمایه شرکت از 130 هزار میلیارد به 209 هزار میلیارد ریال به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه در مجمع فوق‌العاده شرکت فولاد مبارکه اصفهان که در تاریخ 18 دی‌ماه 1398 با حضور سهامداران حقیقی و نمایندگان سهامداران حقوقی شرکت، حسابرس مستقل و بازرس قانونی و نماینده سازمان بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد، افزایش سرمایه شرکت از 130 هزار میلیارد به 209 هزار میلیارد ریال به تصویب رسید.

در این مجمع که با حضور اکثریت 63.4 درصدی سهامداران رسمیت یافت، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه با ارائه گزارش توجیهی افزایش سرمایه شرکت، توضیحات کاملی درخصوص روند فعالیت و افزایش سرمایه شرکت در سال‌های گذشته و همچنین منابع و مصارف عمده سرمایه‌ای شرکت بیان کرد.

وی درخصوص عملکرد تولید تصریح کرد: گروه فولاد مبارکه با تولید بیش از 6 میلیون و 280 هزار تن فولاد خام در هشت ‌ماهه نخست سال 1398، بیش از 45.9 درصد از بازار فولادسازان بزرگ کشور را در دست دارد.

رئیس جلسه مجمع فوق‌العاده شرکت فولاد مبارکه با تاکید بر این‌که در 9 ماه نخست سال 1398، تولید انواع محصولات شرکت فولاد مبارکه نسبت به دوره مشابه سال گذشته با حدود 750 هزار تن افزایش به بیش از پنج میلیون و 972 هزار تن رسیده است، گفت: سهم تولید تختال در این فرایند قابل‌ملاحظه است.

وی همچنین درخصوص عملکرد شرکت در حوزه فروش اعلام کرد: در 9 ماه نخست سال 98، میزان فروش محصولات نهایی شرکت به حدود پنج میلیون و 752 هزار تن رسیده که 600 هزار تن بیشتر از دوره مشابه سال گذشته بوده است.

مدیرعامل فولاد مبارکه در ادامه، ارزش فروش محصولات نهایی شرکت در 9 ماه نخست سال جاری را حدود 29 هزار و 600 میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار داشت: این میزان فروش حدود 13 هزار و 400 میلیارد تومان بیشتر از دوره مشابه سال گذشته است.

وی به عملکرد درخشان شرکت فولاد مبارکه در دوره یادشده اشاره کرد و گفت: در 6 ماه نخست سال جاری سود ناخالص شرکت با رشد 125 درصدی به حدود 10 هزار و 400 میلیارد تومان، سود عملیاتی شرکت با رشد 99 درصدی به حدود 9 هزار و 700 میلیارد تومان و سود خالص شرکت با رشد 82 درصدی به حدود هشت هزار و 140 میلیارد تومان افزایش یافته است.

عظیمیان با تاکید بر این‌که افزایش سرمایه شرکت، فرصت‌های مناسبی برای فولاد مبارکه فراهم خواهد کرد، گفت: شرکت با بهره‌گیری مناسب از این فرصت‌ها می‌تواند در جهت دستیابی به اهداف استراتژیک و همچنین تحقق ماموریت و رسالت خود گام‌های مهمی بردارد.

بنابر این گزارش، پس از ارائه گزارش توجیهی عظیمیان و قرائت گزارش بازرس قانونی شرکت، پیشنهاد افزایش سرمایه مذکور در نهایت با اکثریت آرا، یعنی بیش از دوسوم حاضران در جلسه افزایش سرمایه شرکت، از 130 هزار میلیارد به 209 هزار میلیارد ریال به تصویب رسید. همچنین تغییر سال مالی شرکت مورد توافق سهامداران قرار نگرفت و تصویب نشد.

در ادامه، طهمورث جوانبخت، معاون اقتصادی و مالی شرکت، درباره حفظ ارزش سهام شرکت در بازار بورس گفت: مهم‌ترین کارکرد بورس تعیین قیمت است و هرچه بازار بورس قوی‌تر باشد، قیمت سهام به ارزش ذاتی خود نزدیک‌تر می‌شود. با توجه به پتانسیل بالقوه‌ای که در EPS شرکت و سود بیشتر شرکت نسبت به سال گذشته وجود دارد و سرمایه‌گذاری‌های بلندمدتی که در شرکت انجام شده است، به نظر می‌رسد مکانیسم بازار بهترین قیمت را مشخص می‌کند. سهامدار برای حفظ ارزش سهام شرکت و ما برای حفظ ارزش سهام شرکت‌های گروه اقدامات لازم را انجام می‌دهیم اما به دلیل اینکه سهام شناور شرکت بیش از 20 درصد است، به‌وسیله بازارگردانی امکان قیمت‌گذاری مصنوعی سهام وجود ندارد؛ ولی با این ظرفیت‌ها، قیمت مناسب استخراج می‌شود که مهمترین کارکرد بورس نیز همین است.

در ادامه، جلسه مجمع عادی به‌طور فوق‌العاده شرکت نیز با هدف تغییر روزنامه‌های کثیرالانتشار شرکت برگزار شد و روزنامه‌های ایران، صمت، دنیای اقتصاد و تعادل انتخاب شدند.

در این جلسه همچنین افزایش سقف کمک‌های بلاعوض شرکت از 150 میلیارد ریال به 250 میلیارد ریال مورد بررسی مجمع قرار گرفت. مهندس عظیمیان در این جلسه نیز با ارائه گزارشی از عملکرد گذشته شرکت در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی و اشاره به نقش برجسته فولاد مبارکه به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین واحدهای صنعتی کشور در این بخش، بر لزوم گسترش حیطه عملکرد شرکت در این حوزه تاکید کرد و در نهایت این پیشنهاد نیز در نهایت با اکثریت آرای حاضران در جلسه به تصویب رسید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
وجود برنامه در سایه تاثیر FATF
ثبت دو رکورد جدید در ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه
یک افزایش سرمایه بی‌سابقه!
افزایش سرمایه 66 درصدی شرکت فولاد هرمزگان
رفتار متمدنانه فولاد مبارکه در حوزه مصرف آب
تعداد تامین‌کنندگان داخلی فولاد مبارکه به 10 هزار رسید
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: