سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیاردی در معادن خراسان جنوبی
رئیس هیئت عامل ایمیدرو خبر داد؛

سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیاردی در معادن خراسان جنوبی

رئیس هیئت عامل ایمیدرو از خراسان جنوبی به عنوان چهارمین استان معدنی کشور نام برد و گفت: این سازمان در بخش زیربنایی معادن استان خراسان جنوبی ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حال اجرا و تعهد دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، خداداد غریب‌‌پور در نشست جمع‌بندی سفر یک روزه به خراسان جنوبی که در دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: سال آینده راه دسترسی معدن شهرستان طبس با اعتبار ۸۱ میلیارد تومان توسط این شرکت اجرایی خواهد شد.

وی افزود: در زمینه گازرسانی به معادن نیز خراسان جنوبی پیشرفت بسیار خوبی داشته است و امروز در معدن طلای هیرد و کلنگ زنی واحد سنگ‌شکن آن، استاندار خراسان جنوبی برای گازرسانی به منطقه قول مساعد دادند.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو از خراسان جنوبی به عنوان چهارمین استان معدنی کشور نام برد و اضافه کرد: امسال طرح‌های جدید اکتشافی به پهنه‌های معدنی استان اضافه شد چرا که کنسرسیوم پایا و ایمیدرو اکتشافات خوبی را در استان آغاز کرده‌اند که پس از اکتشافات، ذخایر معدنی اسمی استان افزایش خواهد یافت.

غریب‌پور با بیان اینکه ذخایر معدنی به سمت سرمایه‌گذاری، توسعه معدن و صنایع معدنی پیش خواهد رفت اظهار داشت: همچنین با سفر و پیگیری استاندار، مطالعه راه دسترسی به معادن شاهکوه انجام شد.

وی گفت: برای تامین برق معادن شاهکوه نهبندان ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است که با هماهنگی استاندار با وزارت نیرو، همکاری استان و با محوریت شرکت ایمیدرو به صورت مشارکتی این پروژه انجام خواهد شد.

قول‌هایی که می‌دهیم را عمل می‌کنیم

رئیس هیئت عامل ایمیدرو تاکید کرد: سیاست ما در ایمیدرو این است که به قول‌هایی که می‌دهیم عمل کنیم بنابراین ظرفیت ایمیدرو برآورد می‌شود و بر اساس آن تعهد می‌دهیم لذا طرح برق‌رسانی به این معادن را انجام خواهیم داد.

غریب‌پور یکی دیگر از تعهدات ایمیدرو را تامین مالی فولاد قائنات عنوان کرد و گفت: فولاد قاینات بزرگ‌ترین پروژه معدنی استان خراسان جنوبی است که در سفر قبل قول دادیم تمام اعتبار مورد نیاز این پروژه را تامین کنیم که تامین شد.

وی یادآور شد: امروز ۳۰۰  میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه تعهد می‌کنیم همچنین شرکت فولاد متعهد شد تا بهار سال آینده پروژه را به سرانجام برساند.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو بیان کرد: یکی از دلایل تاخیر در پروژه فولاد قائنات، تحریم و موضوعات مرتبط با آن از جمله فاینانسر خارجی، تجهیزات وارداتی و مسائلی از این قبیل است که سبب شد در برنامه‌های زمان‌بندی خلل ایجاد شود  که جبران خواهد شد.

غریب‌پور ادامه داد: در مسائل مربوط به این پروژه، استاندار و دستگاه قضا همکاری بسیار خوبی داشتند که سبب شد مسائل داخلی حل شود و مسائل خارجی از جمله تامین مالی و تجهیزات در حال رفع شدن است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو از احداث نخستین پایگاه امداد و نجات در طبس خبر داد و تاکید کرد: این شهرستان دارای ذخایر معدنی بالایی از جمله ۷۵ درصد زغال‌سنگ کشور است لذا این پایگاه با تجهیزات بسیار خوب در منطقه احداث خواهد شد.

تامین برق معادن در دستور کار است

غریب‌پور در ارتباط با تامین برق معادن شاهکوه نهبندان گفت: در این زمینه جلسه‌ای با معاون وزیر نیرو برگزار و توافق چهارجانبه امضا خواهد شد.

وی بیان کرد: این پروژه بسیار مهم که معادن طلا و سنگ‌های تزیینی را پوشش می‌دهد یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های زیربنایی معدنی کشور خواهد بود که بعد از انجام مطالعات، به انجام می‌رسد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به اجرای طرح برق‌رسانی به معادن کوچک‌مقیاس استان در سال آتی اظهار داشت: برای این اقدام نیز شرکت ایمیدرو ۱۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

غریب‌پور تشریح کرد: استان خراسان جنوبی احداث دو واحد فراوری آهک و فروسیلیس را پیشنهاد داد که پس از مطالعه، فراخوان جذب سرمایه‌گذار انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: ۴۲۵ میلیارد تومان برای تجهیزات کارخانه فولاد قاینات تاکنون هزینه و به عبارتی امسال در مجموع ۷۲۵ میلیارد تومان صرف این پروژه بسیار مهم در استان شده است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: ایمیدرو تاکنون هفت میلیارد تومان برای تجهیزات ایمنی معادن طبس هزینه کرده و ۴۰ میلیارد تومان برای انجام اکتشافات معادن به طول ۸۵ هزار کیلومتر نیز در استان انجام شده است.

غریب‌پور اضافه کرد: یکی از سیاست‌های محوری ایمیدرو دو بُعد اکتشاف و ایجاد زیربنا است چراکه معتقدیم این سازمان دو اصل اکتشافات برای شناسایی مواد معدنی و زیربنا را باید در اولویت قرار دهد که در استان به درستی به این موضوعات پرداخته شده است.

نیازهای استان در دو حوزه اکتشاف و زیربنا رفع می‌شود

رئیس هیئت عامل ایمیدرو ادامه داد: این قول را به مردم استان خراسان جنوبی می‌دهیم که در این دو حوزه نیازهای استان را رفع کنیم و نیاز به همکاری استان نیز داریم.

غریب‌پور با اشاره به معدن مس استان خراسان جنوبی اظهار داشت: هیچ مشکلی درخصوص سرمایه‌گذار نداریم و ظرفیت سرمایه‌گذاری در این معدن صددرصد آماده است و این ظرفیت در اختیار استان قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی کارخانه طلای هیرد نهبندان گفت: سرمایه‌گذار که قرار بود پروژه را اردیبهشت سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برساند امروز اعلام کرد تا هفته دولت ۹۹ آن را به پایان می‌رساند.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو تصریح کرد: امید است ظرفیت معدنی استان خراسان جنوبی که امروز نیز بخشی از این ظرفیت در مدار مطالعه یا اجرا قرار گرفت در آینده شکوفا شود.

غریب‌پور به افزایش ذخایر زغال‌سنگ استان از دو میلیون تن به پنج میلیون تن اشاره کرد و یادآور شد: این افزایش ذخایر بر اساس سند وزارتخانه است.

وی با بیان اینکه از ظرفیت علمی استان در زمینه اکتشافات و سایر حوزه‌ها بهره‌مند خواهیم شد عنوان کرد: مطالعات اکتشافی در سطح ۵۰ درصد انجام شده است و اکنون نیز اعلام آمادگی می‌کنیم هر میزان پهنه استان در اختیار ما قرار دهند مطالعات و اکتشافات را انجام خواهیم داد.

بر اساس گزارشی از ایرنا، رئیس هیئت عامل ایمیدرو تصریح کرد: سیاست ایمیدرو در معادن این است که بعد از شناسایی مواد معدنی، در قالب قانون رفع موانع تولید استخراج فروش را به مزایده می‌گذاریم.

غریب‌پور اشاره کرد: ایمیدرو در زمینه سایر مواد معدنی به ویژه کانی‌های غیرفلزی به خصوص سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و تزیینی توجه دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون در حال تدوین سند جامع سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی هستیم تا یکسری راه‌های صادراتی را ایجاد کنیم چرا که یکی از مشکلات سنگ‌های تزیینی صادرات این محصول است.

در این نشست تفاهم‌نامه همکاری بین ایمیدرو و استانداری خراسان جنوبی نیز امضا شد.

رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به همراه استاندار خراسان جنوبی از برخی معادن استان نیز بازدید کرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
تحولی بزرگ در اکتشافات معدنی توسط ایمیدرو
افتتاح 1.2 میلیارد دلاری پروژه معدنی و صنایع معدنی
افزایش دو برابری واگذاری معادن به بخش خصوصی
تمرکز ایمیدرو بر تکمیل پروژه های نیمه‌تمام است
مقابله همه جانبه با تحریم حوزه معادن و صنایع معدنی
99 معدن به شکل کلینیکی احیا شدند
مکانیزه کردن بهره‌برداری و استخراج در معادن یک الزام در سطح ملی است
ایمنی کار در معادن و صنایع معدنی کشور ارتقاء می‌یابد
لغو مجوز بهره‌بردارى معادن فاقد ایمنى الزام است
بررسی فعال‌سازی معادن سلستین و گچ استان کهگیلویه و بویراحمد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: