600 واگن باری و مسافری طی سال آینده تولید خواهیم کرد
مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک:

600 واگن باری و مسافری طی سال آینده تولید خواهیم کرد

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: در روزهای گذشته قرارداد تولید ۷۰ دستگاه واگن باری ۶ محوره با شرکت توکاریل، ۲۰ دستگاه واگن مسافری چهارتخته با شرکت حمل و نقل ریلی رجاء، تولید ۱۰۰ دستگاه واگن باری حمل غلات با شرکت آذرکیا و ۲۵۰ دستگاه واگن باری دو محوره با شرکت پتروشیمی باختر منعقد و یا در حال انعقاد است که در صورت قطعی شدن این قراردادها، تولیدات شرکت واگن پارس در سال آینده به ۶۰۰ دستگاه می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، محمدرضا مختاری اظهار کرد: ارزش هر یک از واگن‌های باری تولید شده بین ۶ تا ۹ میلیارد ریال متغیر است که بر اساس قراردادهای مشخص با شرکت‌های بهره‌بردار داخلی، تولید و روانه بازار شده است.

وی ارزش هر یک از واگن‌های مسافری را نیز ۷۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: تولید این تعداد واگن در شرکت واگن پارس اراک در ۱۰ سال گذشته بی‌سابقه است چرا که میانگین تولید سالانه این واحد تولیدی در ۱۰ سال گذشته کمتر از ۳۰۰ دستگاه بوده است.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک یادآور شد: تولید ۵۰۰ دستگاه انواع واگن، امسال در این واحد تولیدی هدف‌گذاری شده که با توجه به تامین قطعات و مواد اولیه مورد نیاز، تولیدات این واحد تولیدی تا پایان امسال از این رقم فراتر می‌رود.

مختاری بیان کرد: در روزهای گذشته قرارداد تولید ۷۰ دستگاه واگن باری ۶ محوره با شرکت توکاریل، ۲۰ دستگاه واگن مسافری چهارتخته با شرکت حمل و نقل ریلی رجاء، تولید ۱۰۰ دستگاه واگن باری حمل غلات با شرکت آذرکیا و ۲۵۰ دستگاه واگن باری دو محوره با شرکت پتروشیمی باختر منعقد و یا در حال انعقاد است که در صورت قطعی شدن این قراردادها، تولیدات شرکت واگن پارس در سال آینده به ۶۰۰ دستگاه می‌رسد.

وی اضافه کرد: اگر چه تولید حتی ۶۰۰ دستگاه واگن باری و مسافری در شرکت واگن‌پارس نسبت به سال‌های گذشته چشمگیر به نظر بیاید اما مورد رضایت قطعی مدیریت شرکت نیست چرا که تولید این تعداد واگن در این واحد تولیدی کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت اسمی آن است.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: در صورتی که حمایت‌های وزارت راه و شهرسازی و راه‌آهن جمهوری اسلامی در پرداخت تسهیلات به شرکت‌های بهره‌بردار در سال آینده نیز ادامه داشته باشد، امکان تولید بیش از ۷۰۰ دستگاه انواع واگن باری و مسافری در این واحد تولیدی وجود دارد.

مختاری اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال‌های اخیر به صورت جدی از صدور هرگونه ثبت سفارش جدید برای واردت واگن‌های جدید و دست دوم جلوگیری کرد که این اقدام شایسته جای تقدیر و تشکر دارد و انتظار می‌رود واردات انواع محصولات ریلی که به صورت پیش ساخته نیز وارد کشور می‌شوند، نیز جلوگیری شود.

بر اساس گزارشی از ایرنا، واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی محصولات ریلی در ایران و خاورمیانه است که در سال ۱۳۵۴ در اراک تاسیس شد و در سال ۱۳۶۴ با سرمایه گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.

کارگاه‌های تولیدی واگن پارس اراک در فضایی کارگاهی به وسعت ۳۳ هکتار جانمایی شده و این شرکت به‌عنوان بزرگ‌ترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن‌های باری، مسافربری و مترو در خاورمیانه است و محوریت تولید و تعمیر خودروهای حمل و نقل ریلی ایران را دارد.

تاکنون ۱۲ هزار انواع واگن باری (نیمی از واگن‌های باری کشور)، ۴۰۰ دستگاه واگن مسافربری و ترنست و ۳۰۰ واگن مترو در شرکت واگن پارس اراک تولید شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
رکورد تولید واگن پس از 21 سال شکسته شد
توانایی ساخت 6 هزار واگن مترو را داریم/ بازار داخلی، مجال صادرات را به ما نمی‌دهد
ساخت ۲۸ واگن جدید برای شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا
تولید 70 واگن آلومینیومی برای مترو تهران
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: