برنامه‌های افتتاحیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران

برنامه‌های افتتاحیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران

به دنبال استقبال بی‌نظیر جامعه فولاد و به درخواست تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان زنجیره فولاد، شاهد برگزاری"دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران" با رویکرد بومی‌سازی، توسعه تکنولوژی و افزایش توان تامین پایدار خواهیم بود. این رویداد ملی به مدت چهار روز از دوشنبه 23 دی ماه تا پنج‌شنبه 26 دی ماه سال جاری در سالن همایش‌ها و نمایشگاه‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، دومین دوره از جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با مشارکت بیش از 50 نهاد دولتی و خصوصی، تشکل‌ها و شرکت‌های فولادی و معدنی و تامین‌کنندگان مطرح داخلی برگزار می‌شود که در آن سازوکارهای حمایت از تامین پایدار و کیفی داخلی مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

حامیان این رویداد ملی عبارتند از:

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت معدن و تجارت، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش‌بنیان و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران،  اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران

شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی از جمله: فولاد مبارکه اصفهان،  فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان، فولاد خراسان، هلدینگ میدکو، گسترش صنایع معدنی کاوه پارس، صنعتی و معدنی چادرملو، صنعتی و معدنی گل‌گهر،  فولاد هرمزگان،  فولاد آلیاژی ایران،  فولاد کاوه جنوب کیش،  فولاد امیرکبیر کاشان ، شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر، آهن و فولاد غدیر ایرانیان،  فولاد سنگان،  فولاد اکسین خوزستان، ورق خودرو چهارمحال و بختیاری، صنایع ورق‌های پوشش‌دار تاراز،  شرکت فنی مهندسی فولاد مبارکه، گهر زمین، هلدینگ توکا فولاد،  فولاد یزد، مجتمع فولاد صنعت بناب، شرکت فولاد غرب آسیا، شرکت آهن و فولاد ارفع، هلدینگ اپال پارسیان، شرکت هفت الماس، شرکت فولاد اصفهان

شرکت‌های دانش بنیان و تامین کنندگانی از جلمه: توسعه صنایع نفت و گاز سرو ،  کاوش جوش،  گسترش فناوری خوارزمی، شرکت فرانسوز یزد، شرکت آهن مجد فراز و سایر حامیان از جمله بانک صادرات،  شرکت مهندسی بین‌المللی فولاد تکنیک، شرکت بین المللی ایریسا، مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی وزارت نیرو، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات.

تشکل‌های زنحیره فولاد از جمله: انجمن آهن و فولاد، انجمن سنگ آهن ایران،  خانه معدن ایران،  انجمن صنعت مواد نسوز، انجمن مهندسی متالورژی و مواد ایران،  سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران،  انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران، اتحادیه سراسری تعاونی‌های تخصصی فولاد و معدن.

 

جزئیات مراسم افتتاحیه

مراسم افتتاحیه جشنواره ملی فولاد دوشنبه همین هفته، 23 دی ماه در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

پذیرش شرکت‌کنندگان از ساعت 8 صبح شروع خواهد شد و پس از آن، مراسم افتتاحیه جشنواره ملی فولاد ایران با خوش‌آمدگویی دکتر بهرام سبحانی رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران آغاز خواهد شد. پس از آن شاهد سخنرانی دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر آقامحمدی رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری، دکتر غریب پور معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایمیدرو، مهندس عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، دکتر وحدت رئیس هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر صیدی مدیرعامل بانک صادرات ایران، مهندس نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو خواهیم بود.

امضای تفاهمنامه‌ها و پنل تخصصی با موضوع چالش‌ها و راهکارهای بومی‌سازی و توسعه تکنولوژی، رونمایی از اولین میز تعمیق ساخت داخل فولاد، تقدیر از برگزیدگان و پیشکسوتان از دیگر برنامه‌های افتتاحیه دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد است. شایان ذکر است مراسم افتتاحیه دومین جشنواره ملی فولاد ایران تا ساعت 13 ادامه خواهد داشت و بعد از آن، نمایشگاه ملی فولاد ایران با حضور مقامات دولتی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران شرکت‌های معدنی و فولادی افتتاح خواهد شد.

 

جزئیات نمایشگاه بومی‌سازی زنجیره فولاد

دومین نمایشگاه ملی فولاد ایران با مشارکت بیش از 130 شرکت مطرح تولیدکننده و تامین‌کننده در زنجیره فولاد برگزار می‌شود. یکی از ویژگی‌های این رویداد توجه ویژه به شرکت‌های تامین‌کننده دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها در حوزه بومی‌سازی است که در یک سالن ویژه توانمندی‌های خود را ارائه خواهند داد.

بر اساس طبقه‌بندی فرصت‌های ساخت داخل در زنجیره آهن و فولاد، میزهای تخصصی مشترک در غرفه شرکت‌های فولادساز در نظر گرفته شده تا بازدیدکنندگان و تامین‌کنندگان با سهولت و البته به طور تخصصی به دنبال ارائه توانمندی خود باشند. 

ترکیب تخصصی نمایشگاه به این‌گونه است که تکمیل بانک اطلاعاتی تامین‌کنندگان در نمایشگاه ملی بومی‌سازی زنجیره فولاد و تطابق توانمندی آن‌ها با فرصت‌های ساخت داخل در چهار گروه صورت می‌گیرد:

 • مکانیک و سیالات شامل قطعات و تجهیزات مکانیکی و انتقال مواد و همچنین قطعات و تجهیزات پنوماتیکی، هیدرولیکی، تاسیساتی، روانکارها و آزمایشگاهی
 • برق و ابزار دقیق شامل قطعات و تجهیزات برقی، الکتریکی، ابزار دقیق، اتوماسیونی و آزمایشگاهی
 • مواد شامل مواد مصرفی، مواد اولیه، استحصال پسماندها ، فروآلیاژها و نسوزها و تجهیزات وابسته
 • تحقیق و توسعه و تکنولوژی شامل متالورژی، فرایند، انرژی و محیط زیست

میزهای تخصصی این چهار گروه در غرفه شرکت‌های تولیدکننده فولاد به طور مشترک طراحی و در نظر گرفته شده است و کارشناسان و مدیران مربوطه به طور تخصصی پذیرای تامین‌کنندگان خواهند بود. تامین‌کنندگان داخلی نیز از طریق این طبقه بندی، با کارایی بیشتری به معرفی توانمندی‌های خود می‌پردازند و جلسات و هم‌اندیشی‌های کاری بین مدیران شرکت‌های فولادی و تامین‌کنندگان صورت خواهد گرفت.

نمایشگاه بومی‌سازی زنجیره فولاد طی 4 روز از 23 تا 26 دی ماه از ساعت 9 الی 16 در سالن‌های نمایشگاهی برج میلاد پذیرای علاقه‌مندان است.

کارگاه‌های آموزشی و پنل‌های تخصصی

همچنین بیش از 40 کارگاه آموزشی و پنل تخصصی همزمان با این جشنواره و نمایشگاه در سالن‌های جنبی نمایشگاه بومی‌سازی برگزار می‌شود که ثبت‌نام‌کنندگان در جشنواره می‌توانند به صورت رایگان در هر کدام از آن‌ها شرکت کنند.

این کارگاه‌ها در موضوعات مختلفی از جمله بومی‌سازی قطعات و تجهیزات اصلی در شرکت‌های مختلف فولادی و معدنی، انتقال دانش فنی، محیط زیست، استاندارد و کیفیت، فولاد تمیز، تجهیزات معدنی و همچنین سامانه جامع بومی‌سازی زنجیره آهن و فولاد برگزار می‌شود. همچنین چندین پنل تخصصی از جمله پرسش و پاسخ در خصوص طرح طراوت بانک صادرات ایران، بومی‌سازی قالب‌های مسی ریخته‌گری مداوم از دیگر برنامه‌های این جشنواره و نمایشگاه است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
 • 0
 • 0
 • 0
 •  
 •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
بومی‌سازی در قاب فولادی!
بومی‌سازی؛ تدبیری هوشمندانه در مقابل تحریم فلزات
رویکردهای دومین جشنواره ملی فولاد
ساختارهای چهارگانه بومی‌سازی در زنجیره فولاد تشریح شد
در پی شکوفا کردن توانمندی‌های بالقوه صنعت فولاد هستیم
۱۰ تشکل صنفی به جمع حامیان دومین جشنواره ملی فولاد پیوستند
فولاد در قواره ملی!
ما پا را فراتر از بومی‌سازی می‌گذاریم
عضویت در خبرنامه
 • نام
 • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: