راه‌اندازی کسب‌وکار در شرایط تحریم یعنی حماسه‌آفرینی
رئیس اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد:

راه‌اندازی کسب‌وکار در شرایط تحریم یعنی حماسه‌آفرینی

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: اینکه کارآفرینان در تحریم، کسب‌وکار راه‌اندازی می‌کنند، به معنای حماسه آفریدن است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، مسعود خوانساری اظهار داشت: اینکه کارآفرینان کشور در تحریم و جنگ اقتصادی، کلنگ راه‌اندازی کسب‌‌وکاری متناسب با این زمانه را بر زمین می‌زنند، یعنی حماسه آفریده‌اند و می‌توانند الگو و مولد باشند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران بیان کرد: کارآفرینان؛ سرمایه‌های انسانی این کشور به حساب می‌آیند و در چند دهه باید آن‌ها به نمادهایی از وطن‌پرستی، دین‌داری و انسان دوستی تبدیل می‌شدند، اما افسوس که نگاه توام با سوظن اجازه نداد چنین اقدام مهم و مشروعی انجام شود.

وی ادامه داد: امروز کجای این کشور می‌توان موزه‌ای از صنعت، کارآفرینی و اقتصاد پیدا کرد؟ چرا در هیچ کتاب درسی، نامی از آن‌ها نیست؟

براساس گزارش از صدا و سیما، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران مطرح کرد: جوان استارت‌آپی که در افق اندیشه‌اش، ده‌ها ایده و طرح برای راه‌اندازی کسب‌وکار متکی به سرمایه اندک دارد، کارآفرینی که نگاهش به توسعه خط تولید است، تحلیلگری که از میان خبرهای منفی خطی از امید و معطوف به آینده پیدا می‌کند، شایسته قدردانی است و نباید آن‌ها را با انواع واکنش‌ها از کار انداخت.

خوانساری افزود: روزانه در برابر اخباری در مورد فساد این و آن قرار داریم انواع رانت‌ها در اقتصاد و جامعه، توزیع می‌َشود اما چند درصد از جامعه کارآفرینی دستش آغشته به رانت است؟

وی تصریح کرد: اتاق بازرگانی بارها از حاکمیت خواسته است به رانت ارزی پایان دهد، در مقابل فساد ایستادگی کند، انواع توزیع غیرهدفمند یارانه‌ها را متوقف کند و بستر رقابت را فراهم سازد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران افزود: در این موقعیت چرا نباید کارآفرینان را به عنوان انسان‌های کمال‌گرا، پرشور و امید و در عطش ساختن ایرانی آزاد و آباد به مردم معرفی کرد؟ کسانی‌که عاشق این مرز و بوم هستند و همه سرمایه‌شان را برای ساختن این کشور به کار گرفته‌اند. قلب آن‌ها برای این مردم می‌تپد و زیر فشار تحریم و کمبود، همچنان سبد مصرف مردم را متنوع نگاه می‌دارند. چرا دولت‌ها صدای این منادیان سلامت و امید را نمی‌شنوند و چرا گوش‌ها بسته شده‌ است؟

خوانساری عنوان کرد: امروز رسالت تک‌تک کارآفرینان این است که از ابزارهای فرهنگی، هنری و اقتصادی برای توسعه مفهوم کارآفرینی استفاده کنند. انزواطلبی راهکار امروز نیست. اگر دل‌ها برای آینده ایران می‌تپد که قطعا چنین است در معرفی اسطوره‌های کارآفرینی استنکاف نکنید. اگر پیش از این کارآفرینان سعی می‌کردند به دور از هیاهوی جامعه و در خلوتشان کار کنند، امروز باید به صحنه بیایند و اجازه دهند جامعه با آن‌ها آشنا شود.

آغاز چهارمین دوره مراسم اعطای نشان امین‌الضرب

همچنین چهارمین دوره مراسم اهدای نشان امین‌الضرب به کارآفرینان برتر در تالار وحدت تهران آغاز به کار کرد. در این دوره از نشان امین‌الضرب ۲۶۰ کارآفرین ارزیابی شدند که دو کارآفرین در حوزه شوینده‌ها و صنایع غذایی مفتخر به دریافت تندیس امین‌الضرب و ۵ کارآفرین در حوزه صنایع لبنی، صنایع غذایی، لوازم خانگی و استارت‌آپی شامل شرکت استارت‌آپ فعال در حوزه حمل‌ونقل و شرکت استارت‌آپ فعال در فروش اینترنتی زعفران به دریافت لوح و نشان امین‌الضرب نائل شدند.

اشتغال آفرینی، تولید در شرایط سخت، ماندگاری در بازار، تنوع محصول، مشتری مداری و رویکرد صادراتی از جمله معیارهای انتخاب کارآفزینان برتر بوده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
ضرورت افزودن بحران کرونا به بند شرایط غیرمترقبه
دولت تصدی‌گری اقتصادی را کاهش دهد
طلب قطعه‌سازان از خودروسازان، ۲۳ هزار میلیارد تومان است
رکود کسب‌وکار واحدهای اسقاط خودرو
صدای صاحبان کسب‌وکار به گوش سیاست‌گذاران برسد
برنامه‌های اقتصادی با امیال سیاسی، منحرف می‌شود
پیشبینی رشد اقتصادی ۵.۶ درصدی برای اقتصاد ایران
اهدای 15 تندیس برتر تعاملات الکترونیکی به بنگاه‌های برتر صنعتی، معدنی و تجاری
زمینه‌ساز موفقیت در عرصه کسب‌وکار
ورود سرمایه‌گذار خارجی، کلاس آموزش زبان کسب‌وکار بین‌المللی است
فرار سرمایه‌گذاران از فضای‌ کسب‌وکار معادن ایران
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: