ضرورت راه‌اندازی انجمن قطعه‌سازان فولاد
دکتر غریب‌پور اعلام کرد:

ضرورت راه‌اندازی انجمن قطعه‌سازان فولاد

رئیس هیئت عامل ایمیدرو ضمن تاکید بر راه‌اندازی انجمن قطعه‌سازان فولاد و پیشتازی این انجمن در برگزاری همایش و نمایشگاه، گفت: ایجاد ساختار ساخت داخل با تمرکز بر رویکرد بومی‌سازی باید در برنامه‌ها و اهداف شرکت‌های فولادی قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور در در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، گفت: در سال رونق تولید و در دیدار مدیران و فعالان اقنصادی با مقام معظم رهبری، ایشان ساخت داخل را به عنوان یک راهبرد تعیین کردند.

وی با بیان اینکه رقابت در این صنعت بالاست و نوآوری‌های قابل توجهی در حوزه فولاد کشور صورت گرفته است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت از ساخت داخل به عنوان راهبردهای اساسی نظام یاد می‌کنند و این تفکر و استراتژی کلان، باید در شمار برنامه‌های شرکت‌ها قرار بگیرد.

تحریم؛ فرصتی برای توجه به ساخت داخل

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در بعد دانش فنی، ماشین‌آلات و تجهیزات نیاز به توسعه امور و ایجاد ساختار داریم، مطرح کرد: اعمال تحریم‌ها، فرصت برنامه‌ریزی برای توجه به این مقوله را بیش از پیش برجسته کرده است. در این زمینه ساختار میز ساخت داخل در سازمان ایمیدرو تشکیل شده است و یکی از سیاست‌های ما، ایجاد این ساختار در شرکت‌های فولادی است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه توسعه برنامه‌های تحقیقاتی موجب شد تا 95 درصد آب در صنعت فولاد بازیافت شود، مطرح کرد: پیش از این تولیدکنندگان اطلاعات دقیقی از ظرفیت‌های قطعه‌سازان در بخش تجهیزات و ماشین‌آلات نداشتند اما تهیه اطلس ملی فولاد در سال گذشته، کمک کرد تا به اطلاعات این حوزه دست پیدا کنیم.

غریب‌پور با بیان اینکه تمامی اطلاعات از تامین کنندگان قطعات را در اختیار نداریم، اظهار کرد: به عنوان مثال قطعه‌ای در کشور ساخته می‌شود و همان قطعه در نقطه دیگری از کشور وارد می‌شود. با این حال دغدغه برای رفع این چالش، باعث شده تا همگرایی بین تولیدکنندگان قطعه و شرکت‌ها ایجاد شود.

ارتباط موثر قطعه‌سازان و فولادسازان

وی با اشاره به ضرورت ارتباط موثر بین قطعه‌سازان و شرکت های فولادی، توضیح داد: بومی‌سازی راه جدیدی است و نیازها و مسیر آن هنوز به طور دقیق مشخص نشده است اما مهم است که راه را آغاز کرده‌ایم.

پوشش ریسک شرکت‌های دانش بنیان

رئیس هیئت عامل ایمیدرو ضمن اعلام اینکه قطعه‌سازان می‌توانند در تولید دانش، مجموعه‌های فولادی را همراهی کنند، عنوان کرد: شرکت‌های فولادی می‌توانند ریسک شرکت‌های دانش بنیان را پوشش دهند.

کاهش نیاز ارزبری در صنعت و فولاد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت تفاهم‌نامه‌های این گردهمایی که به کاهش ارزبری ۵۰۰ میلیون یورویی منجر می‌شود، اظهار کرد: پیشنهاد می‌شود در همایش بعدی ملی فولاد، از شرکت‌هایی که نیاز ارزی خود را کاهش دهند، به عنوان مجموعه‌های برگزیده قدردانی شود.

غریب‌پور با تاکید بر اینکه دولت نقش خود را در حوزه بومی سازی به عنوان تسهیل‌گر ایفا خواهد کرد، گفت: قطعه‌سازانی که بیشترین تعداد قطعه را بومی‌سازی کنند و دانشگاه‌هایی که بیشترین ارتباط با صنعت را دارند، تشویق شوند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
تسهیلات ۵ هزار میلیارد تومانی قطعه‌سازان در هاله‌ای از ابهام
تمرکز ایمیدرو بر تکمیل پروژه های نیمه‌تمام است
ایمیدرو به تکالیف خود عمل کند
بهره‌برداری از واحد سنگ‌شکن خردایش معدن هیرد
99 معدن به شکل کلینیکی احیا شدند
گهرزمین دارای بیشترین رشد عملکرد HSE
واحدهای برتر ممیزی تقدیر شدند
41 گروه ممیزی به منظور ممیزی 41 واحد تشکیل خواهد شد
ایمنی کار در معادن و صنایع معدنی کشور ارتقاء می‌یابد
رویکردهای دومین جشنواره ملی فولاد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: