بخش خصوصی، بازیگر کلیدی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس
سیدرضا عظیمی؛ مدیر اجرایی و دبیر شورای همانگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌‌مقیاس

بخش خصوصی، بازیگر کلیدی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس

طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس کشور یا هدف بهره‌مندی از ظرفیت‌های معادن کوچک و هم‌چنین افزایش تولید مواد معدنی، ثروت‌آفرینی ملی و اشتغال‌زایی به‌خصوص در مناطق کمتر برخوردار کشور، از اوخر سال ۱۳۹۶ آغاز شده و از همان زمان توسط وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت، رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به‌عنوان مجری طرح برگزیده شد که متعاقباً نیز این وظیفه از سوی ایمیدرو بر عهده شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایمپاسکو، سید رضا عظیمی نوشت: یکی از اهداف مهم و والای این طرح، شبکه‌سازی گسترده میان سرمایه‌گذاران و دارندگان مجوزهای معدنی بوده در که در این راه بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالای بخش خصوصی یکی از اولویت‌های دولت و مجری این طرح است. از نقاط قوت و کلیدی‌ترین اقدامات در این راستا، بهره‌مندی از توان و ظرفیت انجمن‌ها و تشکل‌های تخصصی بخش خصوصی معدن و صنایع معدنی به‌عنوان یکی از ارکان طرح و به‌عنوان نماینده فعالان بخش خصوصی معدن کشور بوده است که این موضوع سبب پایدار ماندن و ضامن اجرای آن خواهد بود. لذا از همان آغاز راه، نمایندگان خانه معدن ایران و هم‌چنین کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در شورای هماهنگی طرح حضور مستمر داشته و همواره در تمامی تصمیم‌گیری‌های کلان و خرد طرح مشارکت داشته‌اند.

در راستای نقش‌آفرینی هرچه بیشتر بخش خصوصی و انجمن‌ها و تشکل‌ها، سعی بر آن شد که در جلسات استانی طرح نیز از نمایندگان انجمن‌ها و خانه معدن استان ها به‌عنوان نماینده تمامی فعالان معدنی آن استان دعوت به عمل آید تا بتوانند در کنار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و نمایندگان مجری طرح، در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های مربوطه نقش پررنگ تر داشته باشند.

از ابتدای سال ۹۸، با برگزاری جلساتی مستمر با انجمن‌های تخصصی و خانه معدن استان‌ها از آن‌ها دعوت به‌ عمل‌ آمده تا با بررسی معادن به تفکیک هر استان و یا به تفکیک نوع ماده معدنی موضوع فعالیت انجمن، پیشنهاد‌های خود را مشتمل بر اطلاعات معادن مورد نظر جهت احیا به دبیرخانه طرح ارسال کنند.

هم‌چنین، یکی از ورودی‌های طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌ مقیاس، مطالعات صورت گرفته از سوی انجمن‌های تخصصی مانند انجمن سنگ آهن، انجمن سنگ ایران و … بوده که در این راستا همکارهای بسیار مثبتی برای احیای معادن کوچک سنگ آهن، مس و … انجام پذیرفته است. طرح جامع معادن سنگ تزئینی کشور نیز که چندی پیش توسط رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ابلاغ شد، یکی از مصادیق این همکاری و هم‌افزایی است.

شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به‌عنوان مجری طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس همواره سعی بر آن داشته تا با ایجاد هم‌آوایی و هم‌نوایی میان دولت و بخش خصوصی فعال در معادن و صنایع معدنی کشور، ضمن مطالعه جامع معادن کوچک کشور و بررسی‌های کلینیکی گسترده در سطح ملی بتواند تا پایان سال ۹۸ مجموعه ۱۵۰ معدن کوچک را در ۳۱ استان کشور احیا کرده که در این راه تاکنون یک هزار و ۱۶۳ معدن شناسایی، ۳۵۴ پروژه در حال اقدام و تعداد ۱۰۵ معدن احیا شده‌اند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
گل گهر
شرکت فولاد اکسین
مطالب مرتبط
فرصت طلایی بازار بورس برای تامین مالی معادن کوچک مقیاس
حمایت از ایده‌های نو در مسیر احیای معادن کوچک‌مقیاس
حوزه معدن و صنایع معدنی نقش زیادی در اقتصاد کشور دارد
احیای معادن کوچک مقیاس در راستای تحقق جهش تولید
احیای 143 معدن کوچک مقیاس در کشور تا پایان بهمن ماه
معادن ۲۲ میلیارد دلاری کشور
تکامل و بلوغ طرح احیای معادن کوچک‌مقیاس با کمک حاکمیت و بخش خصوصی
مقابله همه جانبه با تحریم حوزه معادن و صنایع معدنی
نقش استارت‌آپ‌ها در تأمین مواد اولیه فولاد و صنایع معدنی
احیای معادن کوچک مقیاس، از کمبود سنگ‌آهن جلوگیری می‌کند
نقش فعال‌سازی معادن کوچک‌مقیاس در برندسازی مواد معدنی
فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با حمایت و استفاده از توان بخش خصوصی امکان‌پذیر است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
شرکت احیا استیل فولاد بافت
نمایشگاه ایران کان مین 1399
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجاهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: