کاهش 21 درصدی تولیدات آلومینیوم کشور
در 9 ماه اول سال جاری رخ داد؛

کاهش 21 درصدی تولیدات آلومینیوم کشور

تولیدات آلومینیوم در 9 ماه اول سال 1398 در شرکت‌های بزرگ صنعت آلومینیومی که شامل چهار واحد تولیدکننده می‌شود، نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته 21 درصد افت داشت؛ همچنین میزان تولیدات این شرکت‌ها در آذر ماه نسبت به آبان ماه، افت دو درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، همان‌طور که در نمودار 1 آمده است، عملکرد شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی در حوزه آلومینیوم که شامل شرکت‌های آلومینای ایران، هرمزال و المهدی می‌شود، در آذر ماه سال 1398 در مقایسه با مدت زمان مشابه (آذر ماه سال 1397) دارای روند نزولی بوده است.

کاهش میزان فعالیت شرکت آلومینای ایران

پودر آلومینای تولید شده در شرکت آلومینای ایران در آذر ماه با 16 درصد، رشد نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته (آذر ماه سال 1397)، به 18 هزار و 729 تن رسید اما تولید 9 ماهه سال 1398 شرکت آلومینای ایران (جاجرم)، دو درصد نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، افت داشت و میزان تولید پودر آلومینای این شرکت در 9 ماه اول ساف، 171 هزار و 728 تن بود. به این ترتیب، علی‌رغم سرمایه‌گذاری‌های کلانی که در این حوزه صورت گرفته است، میزان تولیدات پودر آلومینا در کشور، به جای اینکه دارای روند صعودی باشد، شیب کاهشی داشته است.

تولید شمش آلومینیوم شرکت آلومینای ایران در آبان ماه 908 تن بود که در آذر ماه به یک هزار تن رسید. به این ترتیب، شرکت آلومینای ایران در این یک ماه، 10 درصد افزایش تولید داشته و میزان تولیدات 9 ماهه اول سال جاری، پنج هزار و 651 تن بود.

افزایش میزان تولیدات شمش هرمزال در آذر ماه

در این میان شرکت المهدی و هرمزال بیشترین میزان افزایش را داشته‌اند، به گونه‌ای که شرکت هرمزال در آذر ماه سال گذشته، دو هزار و 58 تن شمش خالص آلومینیومی تولید و در بازار توزیع ‌کرد اما در آذر ماه سال جاری، با تغییر مدیریت توانست میزان تولیدات خود را ارتقا دهد و چهار هزار و 575 تن محصول تولید کند که به این ترتیب، شاهد رشد 122 درصدی میزان فعالیت شرکت هرمزال هستیم.

گفتنی است، میزان تولیدات شرکت هرمزال در 9 ماه اول سال 1398، 29 هزار و 858 تن بود که نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، 58 درصد افت تولید داشته است.

رشد 117 درصدی تولیدات المهدی نسبت به سال گذشته

افزایش تولیدات در مجتمع المهدی نیز محسوس و چشمگیر است، به نحوی که تولیدات آذر ماه سال گذشته این مجتمع، دو هزار و 250 تن بود اما در آذر ماه سال جاری، این شرکت چهار هزار و 877 تن شمش تولید کرد که افزایش 117 درصدی را در این زمینه شاهد هستیم البته این شرکت در آبان ماه، پنج هزار و 140 تن تولید داشته که در مقایسه با میزان تولیدات این شرکت در آذر ماه، افت پنج درصدی را در این زمینه شاهد هستیم.

 همچنین میزان تولیدات این مجتمع در 9 ماهه اول سال نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، نیز 40 درصد افت داشته به گونه‌ای که از 46 هزار و 540 تن به 28 هزار 127 تن رسید.

رشد یک درصدی تولید ایرالکو

تولیدات شرکت آلومینیوم ایران در آذر ماه نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، 6 درصد ارشد داشته و از 13 هزار و 678 تن به 14 هزار و 540 تن رسید و همچنین در مقایسه با میزان تولیدات این کارخانه در آبان ماه که امکان تولید 14 هزار و 679 تن شمش آلومنیومی وجود داشت، یک درصد کاهش تولید را شاهد هستیم.

میزان تولیدات در 9 ماه اول سال، نسبت به مدت زمان مشابه از 131 هزار و 345 تن به 132 هزار و 693 تن رسید.

در مجموع میزان تولیدات آلومینیومی در کشور در آذر ماه جاری، 39 درصد بیشتر از آذر ماه سال 1397 بوده و از 17 هزار و 986 تن به 24 هزار و 995 تن افزایش یافته و همچنین تولیدات 9 ماه اول سال 1398 نیز 21 درصد نسبت به 9 ماه اول سال 1397 افت پیدا کرده است و از 249 هزار تن به 196 هزار و تن و 329 تن رسید که دلیل عمده کاهش میزان تولیدات شمش آلومینیومی در کشور، کاهش تولیدات مجموعه هرمزال و المهدی در کشور است؛ همچنین پیش‌بینی می‌شود که با توجه به تغییر مدیریت میزان تولیدات این دو شرکت بهبود یابد و با اضافه شدن آلومینیوم جنوب (سالکو) میزان ظرفیت تولید آلومینیوم در کشور بهبود پیدا کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
رشد 11 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک روز
فعالیت درخشان شرکت آلومراد در آبان ماه
میزان تولیدات شرکت ایرالکو در آبان ماه افزایش یافت
کاهش نرخ فروش محصولات آلومینیومی/ میزان فروش شمش خالص افزایش یافت
کاهش 32 درصدی تولیدات آلومینیوم کشور
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: