استفاده از توان مشاوران بومی در اجرای پروژه‌های اکتشافی خراسان جنوبی

استفاده از توان مشاوران بومی در اجرای پروژه‌های اکتشافی خراسان جنوبی

مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: برای اجرای پروژه‌های اکتشافی در خراسان جنوبی، از توان مشاوران استان استفاده می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از شاتا، وجیه‌الله جعفری در جریان سفر خود به خراسان جنوبی با بیان اینکه استفاده از توان و ظرفیت مشاورین استان در اولویت این شرکت است، افزود: از آن جایی که مشاورینی که برای پروژه‌ها گزینش می‌شوند، باید گرید مشخصی داشته باشند لذا تا آن سطحی که امکان تطبیق وجود دارد از توان مشاوران داخلی استان، استفاده خواهد شد.

جعفری هدف از سفر خود به استان خراسان جنوبی را بررسی پروژه‌هایی عنوان کرد که قبلاً برای اجرا در دستور کار ایمیدرو قرار گرفته است و افزود: جلسات ایمیدرو با استاندار خراسان جنوبی و مدیران صنعت، معدن و تجارت استان به طور مستمر ادامه دارد و این سفر، نتیجه حضور استاندار و پیگیری رئیس سازمان صمت در ایمیدرو است که با هدف رصد پروژه‌های در دست اقدام انجام شد.

جعفری تصریح کرد: یکی از این پروژه‌ها، کارخانه و معدن طلای هیرد بود که مراحل اکتشافی آن از دو سه سال گذشته در دستور کار ایمیدرو قرار گرفت و کار در حال حاضر به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شده است.

وی افزود: کار در حال حاضر 33 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و سنگ‌شکن آن در این سفر، افتتاح شده است.

به گفته وی؛ طبق برنامه قرار بود این پروژه در اردیبهشت 1400 به بهره‌برداری برسد اما بنا به قول سرمایه‌گذار، امیدواریم در هفته دولت در سال 99 به مرحله پیش تولید و بهره‌برداری برسد و تولید آزمایشی آن آغاز شود.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از ادامه اکتشافات در پهنه معدن طلای هیرد خبر داد و گفت: واحد هیرد قابلیت توسعه را دارد و امیدواریم در ادامه اکتشافات به ذخایر خوبی دست پیدا کنیم.

جعفری تأمین زیرساخت ها را شرط توسعه این واحد معدنی عنوان کرد و گفت: درخصوص تأمین برق، گاز و آب این مجموعه صحبت‌های مقدماتی انجام شده و جلسات هماهنگی برای تصمیم‌گیری درخصوص اجرای کار در حوزه‌های مختلف نیز برگزار شده است.

وی افزود: مطالعات تأمین آب برای این پروژه در دست اقدام است تا ذخیره قابل قبولی برای پشتوانه تمام واحدهایی که نیازمند فرآوری هستند، تأمین شود.

به گفته وی؛ بنا به قول استاندار خراسان جنوبی، این منطقه در سال 99 به شبکه گاز وصل می‌شود.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران درخصوص وضعیت بررسی معادن کوچک مقیاس نیز گفت: در این زمینه قبلاً در استان اقداماتی صورت گرفته، برای مثال روی معادن مس، طلا، سرب و روی پایش انجام شده و به زودی برای ارائه فراخوان تعیین سرمایه‌گذار جلسه می‌گذاریم.

جعفری ضمن تأیید عدم توانایی بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری صددرصدی در برخی پروژه‌ها گفت: ما هیچ وقت از پروژه‌ها منفک نیستیم و نظارت و همراهی ما با بخش خصوصی ادامه‌دار است.

وی خاطرنشان کرد: روش این است که برای صدور مجوز بهره‌برداری از معادن و سرمایه‌گذاری در بازه بلندمدت، شرایطی فراهم کنیم و نظارت‌ها بر اساس برنامه‌ای که بخش خصوصی ارائه می کند، صورت می‌گیرد.

به گفته وی؛ ایمیدرو برای نظارت و همراهی با پروژه‌ها مجتمع‌هایی را در استان‌ها ایجاد کرده که مجتمع معدنی و اکتشافی خراسان جنوبی، یکی از این موارد است.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از برنامه ایمیدرو برای تأمین زیرساخت‌های معادن کوچک‌مقیاس هم گفت: طبق مصوبات قبلی، ایمیدرو نسبت به رفع این نیازها اقدام می‌کند.

جعفری با اشاره به این که برای تأمین برخی زیرساخت‌ها به مشارکت وزارت نیرو نیاز داریم، تصریح کرد: قرار شد با مشارکت استانداری، وزارت نیرو و بخش خصوصی به صورت چهارجانبه نسبت به تأمین زیرساخت‌های معادن کوچک‌مقیاس اقدام کنیم.

وی متذکر شد: فعالیت در حوزه اکتشافات از سیاست‌های ایمیدرو و از برنامه های شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران است.

جعفری گفت: ایمیدرو برای اجرای اکتشافات بیشتر در استان خراسان جنوبی، اعلام آمادگی کرده و تا زمانی که بخش خصوصی ورود نکند، به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
کمک به تولید اطلاعات پایه‌ اکتشافی کشور در سال ۹۹
افتتاح 1.2 میلیارد دلاری پروژه معدنی و صنایع معدنی
میدان رقابت هوایی نابرابر است
افزایش دو برابری واگذاری معادن به بخش خصوصی
اکثر معادن کوچک مقیاس کشور در مناطق محروم قرار دارند
وجود چهار هزار و ۳۰۰ معدن غیرفعال در کشور
ارزش ذخایر معادن اکتشاف شده، 5.7 میلیارد دلار است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: