امضای قرارداد بومی‌سازی ماشین ریخته‌گری خط تولید فولاد خوزستان

امضای قرارداد بومی‌سازی ماشین ریخته‌گری خط تولید فولاد خوزستان

قرارداد بومی‌سازی ماشین ریخته‌گری خط تولید فولاد خوزستان به ارزش ۲۰ میلیون یورو با حضور علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان امضا شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»  و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان، دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد با حضور تولیدکنندگان، تامین کنندگان، تجار و متخصصان زنجیره فولاد از ۲۳ دی ماه ۹۸ به مدت سه روز در برج میلاد تهران در حال برگزاری است.

در روز اول این نمایشگاه که با رویکرد "بومی‌سازی، توسعه تکنولوژی و افزایش توان تامین پایدار" برپا شده است، با حضور خداداد غریب‌پور معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو، علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان، رضا طاهری مدیرعامل فولاد پایا و محمد رضا طاهری مدیرعامل شرکت MMTE، قرارداد بومی‌سازی ماشین ریخته‌گری در خط تولید فولادسازی فولاد خوزستان بصورت سه جانبه و به ارزش ۲۰ میلیون یورو به امضا رسید.

نمایندگان تامین‌کنندگان مواد اولیه فولاد با حضور در غرفه این شرکت تفاهم‌نامه‌هایی جهت همکاری امضا کردند. یکی از این‌ تفاهم‌نامه‌ها به ارزش بیش از ۴۵ میلیارد تومان با حضور رحیم رضایی سرپرست خرید مواد اولیه و انرژی فولاد خوزستان و مسعود کُهن مدیر فروش شرکت فرآورده‌های نسوزآذر به منظور تامین آجرهای نسوز دولومیتی امضا شد.

در حاشیه نمایشگاه،‌ علی محمدی در پاسخ به سوال در مورد لزوم برگزاری چنین همایش‌هایی توضیح داد: بدون شک حضور تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان فولادی و فعالان اقتصادی در زیر یک سقف و گفت‌وگوی بدون واسطه‌، در رشد کیفی و کمی تولید فولاد موثر است. فولاد خوزستان در سال‌های اخیر بحث بومی‌سازی را با جدیت پیگیری کرده است. بومی‌سازی  ۲۵ هزار قطعه مورد نیاز صنعت فولاد در این شرکت، برداشتن گام بلند به سوی خودکفایی در این صنعت مهم و کلیدی است. 

محمدی در ادامه افزود: شرکت فولاد خوزستان همواره حامی شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های فعال در زمینه ساخت قطعه و بومی‌سازی فولاد بوده است؛ در واقع خرید از داخل و جلوگیری از خروج ارز به سود اقتصاد کشور است و از طرفی به پایداری اشتغال کمک می‌کند.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان ادامه داد: استراتژی شرکت فولاد خوزستان تکمیل زنجیره ارزش از سنگ آهن تا نورد است و با همین رویکرد اقدام به خرید سهام شرکت‌های معدنی در بالادست و شرکت‌های تولیدکننده محصول نهایی در پایین‌دست کرده است.

وی از نهایی شدن انتقال مالکیت ۶۰ درصدی  فولاد اکسین به فولاد خوزستان خبر داد و تصریح کرد: طی تفاهم‌نامه‌ای با انتقال ۶۰ درصد از مالکیت فولاد اکسین خوزستان از وزارت رفاه به فولاد خوزستان موافقت شد. این انتقال با هدف تکمیل زنجیره بوده و تا پایان سال نهایی می‌شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
جرثقیل سقفی ۳۰۰ تنی وارد شرکت فولاد خوزستان شد
شرکت‌های بزرگ فولادی، ۱۳.۷ میلیون تن شمش ساخته‌اند
علاقه‌مندی قزاقستان برای تعامل مشترک با  فولاد خوزستان
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: