راه‌اندازی سامانه صلاحیت فردی سرویس‌کاران آسانسور
دبیر اتحادیه کشوری آسانسور خبر داد؛

راه‌اندازی سامانه صلاحیت فردی سرویس‌کاران آسانسور

دبیر اتحادیه کشوری آسانسور با اشاره به اینکه راه‌اندازی سامانه صلاحیت فردی سرویس‌کاران آسانسور از این پس فقط افراد صلاحیت‌دار با دارا بودن کد شناسایی، مجاز به انجام سرویس آسانسورها و ورود به ساختمان‌ها هستند، گفت: اکنون هفت کد آیسیک برای تولیدکنندگان، سرویس‌کاران، فروشندگان قطعات و غیره تعریف شده و به دنبال تخصصی‌تر کردن این کدها هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، رحمت‌الله قیصری در مراسم رونمایی از سامانه صلاحیت فردی سرویس‌کاران آسانسور اظهار کرد: صنعت و صنف آسانسور تا یک سال پیش به صورت مجزا از یکدیگر و تحت نظر اتحادیه‌های غیرتخصصی اداره می‌شد، به طوری که در هر شهری یک صنف خاص آن را اداره می‌کرد.

وی افزود: با ایجاد سامانه «شناسا» اطلاعات آسانسورهای در حال بهره‌برداری که تعداد آن‌ها افزون بر ۷۵۰ هزار دستگاه برآورد شده، ثبت می‌شود.

دبیر اتحادیه کشوری آسانسور، پله‌برقی و خدمات وابسته، تعداد واحدهای صنفی آسانسور ثبت شده در این سامانه را افزون بر دو هزار مورد برشمرد و یادآور شد: اکنون هفت کد آیسیک برای تولیدکنندگان، سرویس‌کاران، فروشندگان قطعات و غیره تعریف شده و به دنبال تخصصی‌تر کردن این کدها هستیم.

قیصری اضافه کرد:‌ با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی، در نظر داریم فعالان این صنف و صنعت را تشویق به حضور و عضویت در اتحادیه کنیم و به همین منظور سامانه صلاحیت فردی این اتحادیه رونمایی شد.

وی ادامه داد:‌ به این ترتیب، سوء پیشینه سرویس کاران آسانسور از سوی اماکن نیروی انتظامی و صلاحیت فنی آن‌ها از سوی این اتحادیه بررسی و اطلاع‌رسانی می‌شود تا افراد صلاحیت‌دار با دریافت کد، مجاز به فعالیت باشند.

بر اساس گزارشی از ایرنا، دبیر اتحادیه کشوری آسانسور، پله‌برقی و خدمات وابسته، رکود در صنعت آسانسور به دلیل کاهش ساختمان‌سازی در کشور را یادآور شد و گفت:‌ ۷۵۰ هزار آسانسور نصب شده در کشور وجود دارد، اما دست فعالان واقعی این صنعت و صنف از بازار سرویس و نگهداری، به دلیل حضور سرویس‌کاران غیرمجاز، کوتاه مانده است.

قیصری در پایان خاطرنشان کرد:‌ در همین راستا، سامانه صلاحیت فردی تعریف شده تا پس از بررسی سوابق شغلی و سوء پیشینه افراد، از ورود سرویس‌کاران غیرمجاز به ساختمان‌ها جلوگیری شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
نبود متولی در بازرسی ادواری آسانسورها
اشتغال ۵۰ هزار نفری آسانسور
کاهش واردات آسانسور فرصتی برای ارائه توانمندی‌های داخلی
صنعت آسانسور ایران در منطقه شاخص است
رکود در صنعت آسانسور باعث افزایش میل فعالان به صادرات شد
داخلی‌سازی تجهیزات آسانسور در اولویت است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
همایش دنیای اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: