90 درصد از محصولات شرکت ما صادر می‌شوند
مدیرعامل شرکت فولاد آتیه خلیج‌فارس:

90 درصد از محصولات شرکت ما صادر می‌شوند

مدیرعامل شرکت فولاد آتیه خلیج‌فارس در ارتباط با وضعیت ایجاد اشتغال این مجتمع گفت: در این واحد صنعتی ۳۵۰ نفر مشغول به کار هستند و به دنبال آن هستیم تا سال آینده ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر به این تعداد افزوده شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، عزیز قنواتی، مدیرعامل فولاد آتیه خلیج فارس در ارتباط با تولید محصولات گفت: امسال نسبت به سال گذشته رشد ۴۰ درصدی را شاهد بودیم و نگاه ما در ‌چشم‌انداز ۱۴۰۴ رسیدن به ظرفیت اسمی ۴۵۰ هزار تن است.

قنواتی در ارتباط با اشتغال‌زایی در فولاد آتیه خلیج‌فارس گفت: در این مجموعه برای ۳۵۰ نفر اشتغال‌ ایجاد شده و ما به دنبال این هستیم که تا سال آینده ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر به این تعداد افزوده شود.

وی در ادامه مهم‌ترین مشکلات حوزه فولاد را سرمایه‌ در گردش، نقدینگی و تامین مواد اولیه عنوان کرد و ادامه داد: اگر این نیاز از طریق نظام بانکی تامین نشود، فولادسازان به سمت فروش اعتباری می‌روند، زیرا اکنون بازار کشش خرید نقدی را ندارد و به سمت عرضه در بورس به صورت اعتباری خواهد رفت.

مدیرعامل فولاد آتیه خلیج فارس خاطرنشان کرد: مشکلات واحدهای تولیدی ما به تحریم ارتباطی نداشته و داخلی است و نیاز است تا دولت به سرمایه‌ در گردش توجه کرده و مواد اولیه را تامین کند. یکی از مشکلات نظام بانکی را عدم تمایل بانک‌ها به سوق دادن نقدینگی به‌سوی واحدهای تولید است. دولت باید با اختصاص بودجه به این واحدها کمک کرده تا سرمایه در گردش آن‌ها تامین شود در نتیجه این واحدها با خرید قطعات موردنیاز خود به افزایش راندمان و کاهش هزینه‌ها کمک کنند.

قنواتی یکی از موارد لازم و ضروری برای هر واحد نوردی و تولیدی را رعایت قوانین و مقررات HSE دانست و گفت: ما در این زمینه کلیه الزامات و قوانین و آموزش را رعایت می‌کنیم و هدف ما استفاده از تجهیزات مناسب و بهره‌گیری از آخرین متد و روش‌های HSE موردنیاز صنعت و نورد و فولاد به‌منظور کاهش حوادث روحی روانی و جسمی نیروهای خود در مجموعه است.

وی در پاسخ به این سوال که چه سیاست‌گذاری‌هایی در بخش فولاد مغفول مانده که باید به آن‌ها رسیدگی شود تصریح کرد: تکمیل زنجیره فولاد و وضع قوانین و مقررات انگیزشی و ثبات بعضی از این قوانین، اقدام عملی در جهت رونق تولید و همچنین توجه عملی مسئولان به واحدهای تولیدی و پرهیز از شعار‌زدگی ازجمله مهم‌ترین چالش‌های موجود در سیاست‌گذاری هستند و با حل این مشکلات می‌توانیم به واحدهای تولیدی کمک کنیم.

بومی‌سازی ۹۵ درصد قطعات

قنواتی با اشاره به بهره‌گیری از توان داخلی در تولید تجهیزات خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ۹۵ درصد قطعات ما بومی است، به فناوری خارجی‌ها نیازی نداریم.

مشوق‌های صادراتی برای رونق صادرات

مدیرعامل شرکت فولاد آتیه خلیج فارس وضعیت صادرات در حوزه فولاد را خوب ارزیابی کرد و افزود: ما امسال می‌توانیم رشد صادرات خود را بیشتر کنیم و این قضیه نیازمند آن است که با تعامل و همکاری به ایجاد قوانین و مقررات، مزیت‌های انگیزشی و مشوق‌های صادراتی به رونق صادرات و کسب بازارهای جدید بیندیشم. مجتمع فولاد آتیه خلیج‌فارس بیش از ۹۰ درصد محصولات تولیدی خود را صادر می‌کند.

وی توجه به ظرفیت بازارهای اطراف کشورمان را لازم و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: برای در اختیار گرفتن این ظرفیت نیازمند یک عزم ملی، همدلی و هم‌زبانی برای رفع مشکلات بخش خصوصی هستیم.

مدیرعامل فولاد آتیه خلیج‌فارس در ادامه به موضوع تامین مواد اولیه پرداخت و گفت: در زمینه تامین مواد اولیه مشکلی نداریم و سیاست‌گذاری دولت و همچنین صادرکنندگان باید توجه به داخل باشد و در صورت تامین نیاز داخلی کار صادرات را انجام دهند.

بر اساس گزارشی از گسترش نیوز، وی در ادامه به وضع عوارض ۲۵ درصدی در صادرات سنگ‌آهن اشاره کرد و ادامه داد: هدف از اجرای این قانون تامین مواد اولیه فولادسازان است و درصورتی‌که فولادسازان بخواهند مواد خام صادر کنند، نوردی‌ها نیز دچار مشکل خواهند شد.

قنوانی گفت: دولت باید در سیاست‌گذاری‌های خود تامین زنجیره تامین مواد اولیه را به‌صورت کامل در نظر بگیرد تا بتوانیم محصول نهایی را صادر کنیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
تامین مواد اولیه، چالش همیشگی نوردکاران
صادرات شمش و تولیدات فولادی به ۷.۷ میلیون تن رسید
صدور بیش از ۵.۲ میلیون تن فولاد در ۹ ماه امسال
چرخه کامل تولید ورق گالوانیزه را در اختیار داریم
هدایت سود شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی به
رشد تقاضای گالوانیزه، منوط به سیاست‌های دولت
استانداردسازی و حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی، رمز موفقیت فولاد امیرکبیر در صادرات
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: