اعتراض اهالی صنعت فولاد به صادرات سنگ آهن
مدیرعامل شرکت صنایع ورق‌های پوشش‌دار تاراز چهارمحال مطرح کرد:

اعتراض اهالی صنعت فولاد به صادرات سنگ آهن

مدیرعامل شرکت صنایع ورق‌های پوشش‌دار تاراز چهارمحال: اعتقاد دارم که تحریم‌ها نه به صورت شعاری بلکه به صورت واقعی، پوسته شکننده‌ای دارند و خوشبختانه تحریم‌ها در حوزه فولاد، اثرگذاری که مورد انتظار تحریم‌کنندگان است را نداشته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، سعید بزرگی گفت: دولت برخلاف حوزه نفت، در حوزه فولاد این اجازه را صادر کرده است که از تمرکز بخش دولتی کاسته شود و بخش خصوصی، فعالان تعاونی‌های مختلف و شرکت‌ها در این حوزه، حضور یابند.

وی افزود: صنعت فولاد توانسته است تحریم‌ها را به خوبی دور بزند. همانگونه که صادرات و واردات شرکت‌هایی مانند فولاد مبارکه که نام آن در چهار تحریم مختلف است، رشد داشته و این شرکت برای مصرف 2.5 سال، الکترود گرافیتی خود را تهیه کرده است. این موضوع شکسته شدن تحریم‌ها را نشان می‌دهد.

بزرگی تصریح کرد: اکثر مواد اولیه مورد مصرف در صنعت فولاد، داخلی است و نیازی به خارج از کشور وجود ندارد. برای تولید برخی از موارد، کالاهای وارداتی مورد نیاز است. هرچند مشکلاتی وجود دارد اما واردات این کالاها متوقف نشده است.

وی اضافه کرد: البته کار برای همه فعالان حوزه فولاد سخت شده است و نیاز به تلاش جدی وجود دارد. تولید درحال پیش رفتن است و توانسته‌ایم از تحریم‌ها عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت صنایع ورق‌های پوشش‌دار تاراز چهارمحال درخصوص مهم‌ترین مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد، گفت: شاید بتوان مهم‌ترین مشکل را عدم مدیریت درست در داخل کشور دانست. متاسفانه در شرایطی که دنیا درحال تلاش است تا دسترسی ما را به مواد اولیه فولاد محروم کند، برخی درحال تلاش هستند تا سنگ آهن کشور را که از ارزش بالایی برخوردار است، به سرعت صادر کنند.

بزرگی افزود: متاسفانه به دلیل منافع مادی که در این حوزه وجود دارد، اگر اعتراضی به این موضوع صورت گیرد به شدت با آن مقابله می‌شود. مهم‌ترین مشکل، بحث سنگ معدن است و صادر کردن آن در چنین شرایطی به صورت خام، عاقلانه به نظر نمی‌رسد و باید تدبیری در این خصوص درنظر گرفته شود.

وی درخصوص موضوع توان رقابت شرکت‌های فولادی کشور با سایر کشورها گفت: بنده اگر بخواهم جمله‌ای کلی درمورد همه شرکت‌ها در سطح کشور بگویم، کار اشتباهی است زیرا شرایط مختلفی دارند اما درخصوص شرکت تاراز باید گفت که توانمندی ارسال بار به ایتالیا که صاحب تکنولوژی و دانش بالا در حوزه فولاد است را دارد و این امر استاندارد خوب و پذیرفته شده تولیدات را در سطح دنیا نشان می‌دهد.

بر اساس گزارشی از اقتصاد آنلاین، بزرگی درخصوص حمایت دولت و وزارتخانه از شرکت‌های فولادی اظهار داشت: یقینا حمایت‌ها می‌تواند بیشتر و بهتر صورت گیرد. نمی‌توان گفت که حمایتی وجود ندارد اما انتظار می‌رود که این پشتیبانی‌ها بیشتر صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت تاراز افزود: در حال حاضر فولاد، یکی از حوزه‌هایی است که نیاز ارزی کشور را تامین می‌کند و موتور محرک صنعت و اشتغال در کشور است و باید پذیرفت در زمان اعمال تحریم‌ها و رقابت گسترده تا زمانی که شرکت‌ها و بخش خصوصی بزرگ در صنایع ما شکل نگیرند، نمی‌توانیم از آینده اطمینان حاصل کنیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
پیش‌بینی تولید ۱۸۰ هزار تن ورق گالوانیزه در سال جاری
صنعت فولاد کشور نیاز به تصمیمات کارشناسی‌شده دارد
سیاست وضع عوارض صادراتی بر سنگ آهن جواب داده است
دستیابی به چهار رکورد متوالی در مجتمع صنعتی فولاد تاراز
تثبیت قوانین صنعت فولاد، یک ضرورت است
خط تولید ورق گالوالوم تاراز، نیمه دوم سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: