تامین پایدار مواد اولیه حق ذوب آهن اصفهان است
در بازدید مسئولان شستا و تاصیکو از شرکت ذوب آهن اصفهان عنوان شد؛

تامین پایدار مواد اولیه حق ذوب آهن اصفهان است

مدیرعامل شرکت صدر تامین گفت: فولاد کشور مرهون خدمات ذوب آهن اصفهان است و حق این شرکت است که برای تامین پایدار مواد اولیه تولید دچار مشکلات عدیده نباشد‌‌.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن اصفهان، عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی، عضو هیئت مدیره هلدینگ شستا، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل هلدینگ صدر تامین و هیئت همراه آنها، با حضور در شرکت ذوب آهن اصفهان، از بخش‌های مختلف این شرکت از جمله بیمارستان شهید مطهری، خط تولید و پروژه‌های توسعه بازدید کردند و سپس جلساتی پیرامون آخرین شرایط ذوب آهن با هیئت مدیره و معاونان این شرکت برگزار کردند.

ذوب آهن، پرچم برافراشته صنعت فولاد است

مرتضی لطفی عضو هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی و دبیر کمیته سرمایه‌گذاری و اقتصادی این سازمان در حاشیه این بازدید اظهار داشت: ‌ذوب آهن اصفهان‌، پرچم برافراشته صنعت فولاد است‌.  

وی در این مورد افزود: تلاش جهادی مدیریت و مجموعه کارکنان در تولید ریل به عنوان یک محصول استراتژیک، باعث شد که این شرکت اعتبار صنعت فولاد در کشور باشد‌.

لطفی اظهار داشت‌: این شرکت برای اولین بار تولید ریل را در کارنامه خود ثبت کرد و از خروج ارز برای واردات این محصول جلوگیری نمود.

وی نقش‌آفرینی ذوب آهن را در صنعت فولاد بی‌بدیل دانست و افزود‌: این شرکت با تربیت منابع انسانی خلاق، با تجربه و با دانش‌، خدمات ارزنده‌ای را به صنعت فولاد ارائه نموده است‌.

این عضو هیئت مدیره تامین اجتماعی با اشاره به این که در چند سال اخیر ذوب آهن رشد چشمگیری داشته است گفت‌: ‌تمام قد در خدمت صنعت و از جمله ذوب آهن اصفهان هستیم چرا که  هر‌چه تولید این شرکت بیشتر باشد رونق ملی را شاهد خواهیم بود‌.

مشکل نقدینگی قابل رفع است

رضا مسرور عضور هیئت مدیره هلدینگ شستا و مشاور اقتصادی سازمان تامین اجتماعی نیز گفت‌: اقدامات و طرح‌هایی که در ذوب آهن اصفهان در جهت رونق تولید انجام شده‌، بسیار مثبت است‌.

وی یاد‌آور شد‌: مشکل نقدینگی این شرکت در هلدینگ شستا قابل بررسی است و می‌توان آن را مرتفع نمود‌.

مسرور در این خصوص افزود‌: ذوب آهن اصفهان ‌با توجه به انجام طرح‌های توسعه‌ای، در صورتی که مشکل نقدینگی نداشته باشد، به ظرفیت تولید اسمی خود خواهد رسید‌.

ذوب آهن نباید با مشکل تامین مواد اولیه مواجه باشد

غلامرضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت صدر تامین نیز ضمن قدردانی از مدیرعامل ذوب آهن به منظور اجرای طرح‌های توسعه‌ای‌، گفت‌: ذوب آهن اصفهان در چند سال گذشته روند رو به رشدی داشته است و در راستای اقتصاد مقاومتی‌، پروژه‌های مختلفی را انجام داده و در بومی‌سازی نیز دستاوردهای چشمگیری دارد.

 وی یادآور شد: تنوع محصول و تولید محصولات با ارزش افزوده بالا یکی از راهکارهای این شرکت در شرایط بحران است که به خوبی به انجام رسیده است‌.

سلیمانی افزایش سرمایه و تخصیص معدن سنگ آهن جهت تامین مواد اولیه را از راهکارهای حل مشکلات ذوب آهن در شرایط موجود دانست و گفت: فولاد کشور مرهون خدمات ذوب آهن اصفهان است و حق این شرکت است که برای تامین پایدار مواد اولیه تولید دچار مشکلات عدیده نباشد‌‌.

حسین امیری، سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست گفت‌: این شرکت دارای پتانسیل زیادی در تولید است و از نیروی انسانی توانمندی در صنعت فولاد برخوردار است.

اولویت ما تامین مواد اولیه است

 منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان نیز با اشاره به این که این مجتمع عظیم صنعتی توانایی بالایی در تولید محصولات با ارزش افزوده بالا دارد گفت‌: با پتانسیلی که تلاشگران این شرکت دارند بسیاری از طرح‌های توسعه‌ای در فاز اجرایی قرار گرفته است‌.

وی افزود‌: اولویت اصلی ما تامین مواد اولیه است تا بتوانیم ظرفیت اسمی شرکت که سه میلیون600 هزار تن است را تحقق بخشیم‌.

وی ذوب آهن اصفهان را یکی از توسعه‌دهنده‌های اصلی زیر‌ساخت‌های تولید فولاد در کشور دانست و عنوان کرد‌: تولید در ذوب آهن اصفهان به روش کوره بلند است و این شرکت یارانه انرژی را دریافت نمی‌کند‌. همین این امر باعث شده تا قیمت تمام‌شده محصول بالاتر از سایر شرکت‌های فولادی باشد که از یارانه انرژی برخوردار هستند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
رکورد تولید چدن مذاب شکسته شد
بومی‌سازی دریچه کشویی پاتیل‌های فولاد برای نخستین‌بار
نیازی به واردات ریل نداریم
ذوب آهن اصفهان اسطوره‌ای در صنایع کشور
۹۷۰ کیلومتر خط آهن به بهره‌برداری رسید
ذوب آهن در تولید چدن مذاب رکورد زد
امضای قرارداد تامین ۸۰۰ تن ریل مترو تهران توسط ذوب آهن اصفهان
دستاوردهای یک نمایشگاه تمام فلزی!
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
نمایشگاه ماینکس و آیمت
همایش استیل پرایس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: