کسب لوح تقدیر رتبه برتر آلومینای جاجرم به دلیل رشد سریع در توسعه
مدیرعامل شرکت آلومینای جاجرم اعلام کرد:

کسب لوح تقدیر رتبه برتر آلومینای جاجرم به دلیل رشد سریع در توسعه

مدیرعامل مجتمع آلومینای جاجرم اعلام کرد: کسب لوح تقدیر رتبه برتر توسط این مجتمع برای نخستین بار در همایش شرکت‌های برتر، به دلیل رشد سریع آن در توسعه بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، مدیرعامل مجتمع آلومینای جاجرم در حاشیه همایش شرکت‌های برتر ایران اظهار داشت: موفقیت مجتمع آلومینای ایران در این همایش، حاصل تدوین استراتژی و اهداف توسعه ای و تلاش فراوان کارکنان این مجموعه در بخش‌های معدن، کارخانه تولید پودر آلومینا و کارخانه شمش آلومینیوم بود.

تورج زارع بیان کرد: طی پنج سال اخیر در هر سه بخش مذکور، با شناخت فرصت‌ها، تهدیدها و نیز ارزش‌گذاری به نیروی انسانی، اهداف توسعه‌ای را محقق کردیم.

وی با اشاره به بهره‌برداری از کارخانه شمش آلومینیوم جاجرم به عنوان سومین کارخانه تولید شمش آلومینیوم کشور در تیر امسال، تصریح کرد: این طرح طی سال 1386 تا 1393، به دلیل تحریم‌ها، تنها 40 درصد پیشرفت داشت.

مدیرعامل مجتمع آلومینای جاجرم ادامه داد: 60 درصد باقی مانده طرح، با برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سال 1394 و با اعتماد به نیروهای متخصص و پرسنل مجتمع آلومینای جاجرم، به رغم تحریم‌های بسیار سخت، اجرایی شده و به بهره‌برداری رسید.

زارع با بیان اینکه مجموع اشتغال مستقیم مجتمع آلومینیوم جاجرم (معدن و کارخانه‌های تولید شمش و پودرآلومینا) سه هزار نفر است، خاطرنشان کرد: میزان سرمایه‌گذاری در طرح مذکور، یک هزار و 500 میلیارد تومان بوده و اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم آن به ترتیب 500 نفر و دو هزار نفر است.

وی ادامه داد: «آلومینای ایران» تنها کارخانه تولید پودر آلومینا در کشور است که 30 درصد نیاز داخل را تامین می کند.

مدیرعامل مجتمع آلومینای جاجرم ادامه داد: کارخانه آلومینیوم این مجتمع از ابتدای بهره‌برداری تاکنون، حدود هفت هزار تن شمش تولید کرده است.

فاز دوم کارخانه تولید پودر آلومینا با ظرفیت 500 هزار تن

زارع با اشاره به طرح توسعه مجتمع آلومینای جاجرم برای تولید پودر آلومینا به ظرفیت 500 هزار تن (دو برابر ظرفیت کنونی)، اذعان کرد: در حال حاضر، 70 درصد پودر آلومینای مورد نیاز کشور وارد می‌شود که با احداث این کارخانه، 50 درصد این نیاز، تامین خواهد شد.

وی ادامه داد: اجرای فاز دوم کارخانه تولید پودر آلومینا نیز با توجه به افزایش ذخایر بوکسیت، جزو برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت قرار گرفت.

افزایش حجم ذخایر بوکسیت به 110 میلیون تن

مدیرعامل مجتمع آلومینای جاجرم با اشاره به افزایش حجم ذخایر بوکسیت این مجتمع به حدود 110 میلیون تن در چهار استان کشور، گفت: این شرکت در ابتدای سال 1394 با مشکل تامین بوکسیت مواجه بود، اما با انجام اکتشافات تکمیلی جدید، 70 میلیون تن بوکسیت شِیلی و 38 میلیون تن بوکسیت‌های سخت (دیاسپوری) حاصل شد.

زارع ادامه داد: با توجه به نیاز سالانه کارخانه کنونی به یک میلیون تن بوکسیت سخت به روش بایر، تا 30- 40 سال ذخیره ماده اولیه داریم. همچنین، با حجم ذخایر اکتشاف شده بوکسیت شیل و نیاز سالانه کارخانه 500 هزار تنی به دو میلیون تن بوکسیت، تا 35 سال امکان ذخیره وجود دارد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
سرمایه‌گذاری در حوزه آلومینا برای سرمایه‌گذاران جذاب است
قراردادهای احداث کارخانه آلومینا منعقد شده است
عرضه 4100 هزار تن محصولات آلومینیومی
افت 20 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
رشد 43 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
کاهش تولید جهانی آلومینیوم و آلومینا
آلومینای ایران برترین شرکت دارای رشد سریع
توقف برداشت از معدن بوکسیت تاش، مشکل آلومینای ایران
خریداری بوکسیت از معادن کوچک بخش خصوصی
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: