حذف الزام مصرف نهایی برای واردات گالوانیزه گرم اروپا
اصلاح اقدامات محافظتی کمیسیون اروپا برای ورق گالوانیزه بخش خودرو؛

حذف الزام مصرف نهایی برای واردات گالوانیزه گرم اروپا

اتحادیه اروپا فرآیند نظارت بر مصرف نهایی ورق گالوانیزه گرم در صنعت خودروسازی را اصلاح کرده است؛ این روند قانونی، بخشی از اقدامات محافظتی برای واردات ورق گالوانیزه گرم بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از Fastmarkets MB، اقدامات محافظتی ورق گالوانیزه گرم بخشی از قوانینی بود که شامل 26 دسته محصولات فولادی می‌شد. مطابق این قوانین، هرگونه واردات بیشتر از سهمیه معین، مشمول تعرفه 25 درصدی می‌شد.

کمیسیون اروپا ورق‌های با پوشش فلزی (محصولات دسته 4) را به دو دسته کوچک‌تر یعنی 4A و 4B تقسیم کرده است که بخش خودرو عموما از دسته محصولات 4B استفاده می‌کند. پس از تجدید نظر در خصوص این اقدامات (که از ابتدای اکتبر سال 2019 اجرا شده بود)، کمیسیون اروپا تصمیم گرفت تا سهمیه دسته 4 را طوری تنظیم کند که میزان دسته ورق‌های 4B مطابق با تقاضای وارداتی باشد، البته با این پیش شرط که مصرف نهایی آن در بخش خودروسازی قابل اثبات باشد.

اما از آنجا که صنعت مصرف‌کننده به طور مستقیم محصولات مشمول الزام مصرف نهایی را وارد نمی‌کرد، اجرای این قانون مستلزم همکاری نزدیک تمام عوامل درگیر در فرآیند واردات از سفارش اولیه تا لحظه تحویل کالا به مصرف‌کننده نهایی خواهد بود.

این در حالی است که کمیسیون اروپا مطلع شد که همکاری نزدیک مورد نیاز میان عوامل مختلف، عملکرد مطلوب و مورد انتظار را نداشته است. انتظار می‌رفت که این قانون شامل گسترش مجوزهای موجود به صنعت خودروسازی اتحادیه اروپا، اعطای مجوزهای جدید به نفع واردکنندگان و یا انتقال حقوق و تعهدات بین طرفین مختلف زنجیره تامین باشد.

از آنجا که این همکاری نتیجه مورد انتظار را نداشت، بخش بزرگی از واردات محصولات دسته 4B پس از اعمال این بازنگری انجام نشد. این در حالی بود که همکاری نزدیک میان اتحادیه اروپا، صادرکنندگان، واردکنندگان فولاد و مسئولان گمرکی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین کشورهای صادرکننده برای حل مشکلات وجود داشت. به گفته اتحادیه اروپا، امکان تسریع فرآیند اجرایی نیز برای کسب مجوز مصرف نهایی وجود نداشت. به نظر می‌رسد که هرگونه راه حلی برای اجرای موثر فرآیند مصرف نهایی نیازمند مدت زمان خاصی بود و هیچ تضمینی در خصوص چاره کافی و فوری وجود نداشت. در همین حین، بخش چشم‌گیری از محصولات دسته 4B در گمرک اتحادیه اروپا در انتظار ترخیص است. این وضعیت، وقفه شدیدی در تامین صنایع مصرف‌کننده ایجاد کرده است، به خصوص اینکه صنعت خودروسازی اروپا وابستگی زیادی به گریدهای بسیار خاص فولاد دارد.

در نتیجه، کمیسیون اروپا این قوانین را به گونه‌ای اصلاح کرد تا مطابق با حجم واردات قبلی این صنعت باشد که قبل از شروع قانون الزام مصرف نهایی محصولات دسته 4A و 4B رواج داشت. کمیسیون اروپا گفت که در آینده فرآیند مصرف نهایی جدید یا سیستم جایگزین برای کنترل مسیر واردات گرید فولاد خودروسازی دسته 4B نیاز خواهد بود. این تغییرات جدید به صورت عطف به ماسبق از اول اکتبر 2019 اعمال خواهد شد. در روز 15 ژانویه ارزیابی هفتگی قیمت ورق گالوانیزه گرم وارداتی تحویل درب کارخانه در شمال اروپا بین 540 تا 560 یورو بر تن (معادل 602 تا 624 دلار) بود که در هفته پیش از آن بین 530 تا 540 یورو بر تن بود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: