برنامه‌های ریو تینتو برای بهبود عیار کانسنگ مس
کاهش تولید مس ریو تینتو با افت عیار کانسنگ؛

برنامه‌های ریو تینتو برای بهبود عیار کانسنگ مس

تولید مس ریو تینتو در سه ماهه پایانی 2019 به دلیل افت عیار کانسنگ به ویژه در معدن Kennecott کاهش داشت، در حالی که تولید آلومینیوم نیز با وقفه تولید غیرمنتظره در ایسلند و کانادا در نیمه دوم سال 2019 با کاهش مواجه شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از Fastmarkets MB، تولید معدنی مس ریو تینتو در سال 2019 با کاهش 5 درصدی نسبت به سال پیش از آن به 577 هزار و 400 تن رسید که دلیل اصلی آن کاهش عیار کانسنگ مس بود. افت عیار به ویژه در تولیدسه ماهه پایانی سال 2019 معدن Kennecott در یوتا تاثیر زیادی داشت.

انتظار می‌رود که مشکل افت عیار تا زمان دسترسی به عیار بالاتر از پایان سال 2020 ادامه داشته باشد که نتیجه اجرای فاز اول پروژه گسترش دیوار جنوبی معدن Kennecott خواهد بود. این پروژه با سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد دلاری باعث ادامه عملیات معدنی تا سال 2032 خواهد شد.

پیش از این نیز ریو تینتو برای استخراج کانسنگ با عیار بالاتر در اسکوندیدا بزرگ‌ترین معدن مس دنیا اقدام کرده بود. شَفت (تونل) اولیه پروژه زیرزمینی Oyu Tolgoi در مغولستان در اکتبر 2019 تکمیل شد و ریو تینتو اعلام کرد که از نظر هزینه و برنامه‌ریزی در همان بازه‌ای بود که در ماه جولای 2019 اعلام شده بود. ریو تینتو انتظار دارد که طراحی معدن در نیمه نخست سال 2020 و تخمین نهایی هزینه و برنامه‌ریزی در نیمه دوم همین سال تکمیل شود.

مالکیت معدن Oyu Tolgoi در بیابان گبی 66 درصد در اختیار Turquoise Hill Resources (THR) و 34 درصد در اختیار دولت مغولستان است؛ ریو تینتو نیز دارای سهام اکثریتی در شرکت THR است.

ریو تینتو همچنین به پیشرفت پروژه Resolution Copper در آریزونا اشاره کرد که با گزارش مستقل پیش‌نویس تاثیرات زیست‌محیطی در آگوست 2019، از مانع اخذ مجوز عبور کرد. سرمایه‌گذاری مشترک ریو تینتو (55 درصد) و BHP Billiton (45 درصد) در این پروژه، بخش اعظم هزینه اکتشاف و ارزیابی ریو تینتو را به خود اختصاص می‌دهد. ریو تینتو علاوه بر پروژه Resolution Copper در پروژه‌های Winu و Falcon در استرالیا و کانادا نیز فعالیت می‌کند و مجموع سرمایه‌گذاری این سه پروژه به 624 میلیون دلار می‌رسد که نسبت به هزینه اکتشاف و ارزیابی در سال 2018 رشد 28 درصدی داشته است.

افزایش تولید سالانه بوکسیت و افت تولید سالانه آلومینیوم

تولید بوکسیت ریو تینتو در سال 2019 با رشد 9 درصدی به 55.1 میلیون تن رسید که دلیل اصلی آن افزایش تولید معدن Amrun در کویینزلند استرالیا بود. اما تولید آلومینیوم این شرکت با کاهش 2 درصدی نسبت به سال گذشته به 3.17 میلیون تن رسید. تعطیلی یکی از سه پات لاین ISAL در ایسلند برای پیشگیری از مشکلات ایمنی و تعمیرات زودتر از موعد واحد ذوب Kitimat در کانادا در نیمه دوم سال از دلایل اصلی کاهش تولید بودند. بررسی استراتژیک واحد ذوب آلومینیوم Tiwai Point در نیوزیلند در 3ماهه نخست سال 2020 تکمیل خواهد شد. آلکوا نیز در سال 2019 اعلام کرده بود که در حال بازبینی حدود نیمی از ظرفیت جهانی ذوب آلومینیوم خود است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: