افزایش سرمایه شرکت‌ها، با تعریف طرح‌های توسعه دارای توجیه
غریب پور در «دهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار» تاکید کرد:

افزایش سرمایه شرکت‌ها، با تعریف طرح‌های توسعه دارای توجیه

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه افزایش سرمایه و توسعه بنگاه‌های بزرگ در شمار رویکردهای اصلی ایمیدرو قرار دارد، گفت: تحقق این مهم با تعریف طرح‌های توسعه توسط شرکت‌ها که دارای توجیه باشد، عملیاتی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور که در "دهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار" حضور داشت، اظهار داشت: طی سال جاری شرکت‌های مبارکه و ملی مس بیش از یک میلیارد دلار افزایش سرمایه داشته‌اند.

وی با بیان اینکه شرکت‌های گل‌گهر و چادرملو طی سال آتی افزایش سرمایه خواهند داشت، عنوان کرد: سود سرمایه‌گذاری را صرف سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه شرکت‌ها خواهیم کرد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه ارزش سهام شرکت‌های معدنی تحریم شده از سوی آمریکا به 280 هزار میلیارد تومان می‌رسد، عنوان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و عدم توانایی بانک‌ها در تامین مالی، رویکرد تامین نیازهای شرکت‌ها از محل سرمایه خودشان، رویکردی درست است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات ایمیدرو در بخش‌های اکتشاف و زیرساخت، بیان کرد: مجموع عملیات‌های اکتشافی ایمیدرو به 650 هزار کیلومتر مربع خواهد رسید. این برنامه‌ریزی موجب شد تا به ذخایر قابل توجهی به ویژه در ایران مرکزی دست پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: با اکتشافات جدید و اجرای طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک، قطعا ظرفیت تولید سنگ آهن کشور افزایش خواهد یافت. نه تنها به دنبال اکتشاف علمی و به روز هستیم بلکه استخراج علمی را هدفگذاری کرده‌ایم.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه ظرفیت استخراج در معادن سنگان را طی سال جاری افزایش دادیم، مطرح کرد: دو پیمانکار واجد شرایط در دوگروه (الف) و (ب) فعالیت خود را در معادن سنگان آغاز می‌کنند.

وی با بیان اینکه شرکت‌ها در توسعه حوزه زیرساخت برنامه‌ریزی کنند، ادامه داد: در حوزه زیرساخت، برنامه احداث جاده تربت حیدریه به سنگان با مشارکت ایمیدرو، شرکت‌های سرمایه‌گذار سنگان و وزارت راه و شهرسازی آغاز شد.

غریب‌ پور تامین ماشین‌آلات و تجهیزات در بخش حفاری را یک ضرورت در بخش معدن و صنایع معدنی دانست و در این باره اضافه کرد: ایمیدرو با مشارکت بخش خصوصی، بستر تامین دستگاه‌های حفاری نوین و تجهیزات جدید حوزه را ایجاد خواهد کرددر شرایط بحرانی تحریم، تسهیل در صادرات باید مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو ضمن اشاره به اهمیت هم‌اندیشی با بخش خصوصی در پیشبرد اهداف این حوزه، یادآور شد: انجمن‌های تخصصی بیش از پیش به فکر اولویت‌ها و تصمیمات ملی باشند.

غریب پور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه امسال ظرفیت فولاد کشور به 38 میلیون تن خواهد رسید، عنوان کرد: طی این مدت تولید فولاد خام به بیش از 28 میلون تن خواهد رسید. در حوزه فولاد باید به سراغ محصولات با ارزش بالا برویم. در صنعت فولاد مدیریت مصرف انرژی و بهره‌وری قابل کنترل است.

غریب پور با بیان اینکه این سمینار در زمان اعمال پنج باره تحریم‌های این حوزه برگزار شد، گفت: آمریکا نقطه قوت ما را که بخش فولاد و به طور کلی معدن و صنایع معدنی است، هدف قرار داده است. در این شرایط تسهیل امور برای فعالان این حوزه، برای رسیدن به اهداف باید مبنای کار قرار بگیرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: