ذخایر اندک لیتیم هند برای تولید باتری کافی نیست
مشکل کمبود لیتیم مانعی در راه اهداف هند برای خودروهای الکتریکی؛

ذخایر اندک لیتیم هند برای تولید باتری کافی نیست

اهداف بزرگ هند برای تبدیل شدن به قطب جهانی تولید خودروهای برقی با مانع بزرگ کمبود دسترسی به لیتیم مواجه است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از Bloomberg، کشور هند با برخی از آلوده‌ترین شهرهای جهان برای تمیز کردن هوای آلوده خود به سراغ خودورهای انرژی نوین حرکت کرده است. این در حالی است که منابع اندک لیتیم که برای تولید باتری خودروهای برقی الزامی است، این کشور را مجبور ساخته تا در خارج از مرزها به دنبال تامین لیتیم مورد نیاز خود باشد.

تولید خودروهای برقی هند وابستگی زیادی به واردات مواد شیمیایی لیتیم از چین دارد که برای تولید کاتد و پیل باتری استفاده می‌شود. چین دارای زنجیره تامین قوی مواد شیمیایی لیتیم، کاتد باتری، پیل باتری و خودروهای الکتریکی است، اما هند از این موارد بی‌نصیب مانده است.

دولت نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند، در سال 2019 از اقداماتی برای ترویج خودروهای انرژی پاک پرده‌برداری کرد؛ این اقدامات شامل برنامه 1.4 میلیارد دلاری برای تبدیل هند به قطب تولید خودروهای برقی و کاهش مالیات برای تشویق خرید این نوع از خودروها می‌شود. در سال 2018 تنها 3 هزار خودروی الکتریکی در هند فروخته شد، در حالی که فروش خودروهای سوخت فسیلی در همان سال حدود 3.4 میلیون دستگاه بود. اگرچه خودروهای الکتریکی هنوز سهم ناچیزی در بازار خودروی این کشور دارند، اما پیش‌بینی می‌شود که این کشور تا سال 2040 به چهارمین بازار بزرگ خودروهای الکتریکی تبدیل شود و این خودروها حدود یک سوم کل فروش انواع خودرو را در این کشور به‌خود اختصاص دهند.

وابستگی به واردات

چندین برنامه برای احداث کارخانه تولید باتری لیتیم-یونی در هند در دست اقدام است. اما چین (بزرگ‌ترین بازار خودروهای الکتریکی در جهان) طلایه‌دار زنجیره تامین باتری است. حدود سه‌چهارم ظرفیت تولید پیل باتری دنیا در چین قرار دارد و شرکت‌های چینی کنترل زیادی در مواد اولیه داخلی و خارجی باتری و واحدهای فرآوری دارند. این در حالی است که شرکت‌های هندی در تلاش برای سرمایه‌گذاری برای تامین مواد اولیه از داخل یا بازار خارجی هستند، اما هنوز موفقیت زیادی نداشته‌اند زیرا ظرفیت بالادستی زیادی در تولید قطعات باتری برای هند تعریف نشده است.

سرمایه‌گذاری مشترک Khanij Bidesh India Ltd. بین سه شرکت دولتی نالکو، شرکت مس هندوستان و شرکت اکتشافات معدنی با هدف اکتساب معادن لیتیم و کبالت در خارج از هند تشکیل شده است. شرکت Amara Raja Batteries Ltd. دومین تولیدکننده بزرگ باتری در هند کارخانه مونتاژ باتری لیتیم-یونی تاسیس خواهد کرد و شرکت Suzuki Motor Corp. به همراه Toshiba Corp. و Denso Corp. در حال احداث کارخانه تولید باتری لیتیم-یونی هستند.

شرکت Manikaran هند برای تامین مالی مشترک ارزیابی ایجاد پالایشگاه لیتیم در هند با ظرفیت 10 تا 15 هزار تن محصول نهایی توافقی با Neometals استرالیا امضا کرده است. اما این ظرفیت نسبت به نیاز پیش‌بینی شده 200 هزار تن هیدروکسید لیتیم تا سال 2030 کافی نیست.

بازار خودروهای برقی به آهستگی در حال رشد است؛ سرعت این رشد نسبت به انتظارات دولت کمتر است، اما بازار در آینده نسبتا بزرگ خواهد شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
توسعه خودروهای برقی و تاثیر آن بر صنایع معدنی
پژوهش جدید با استفاده از پتاسیم برای حل مشکلات باتری‌ها
عرضه باتری خودرو با اکسپندرهای باتری حاوی نانوذرات ایرانی
مازاد عرضه لیتیوم باعث زیان شرکت‌ها شد
افزایش 2 برابری ظرفیت تولید باتری اروپا
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
نمایشگاه ماینکس و آیمت
همایش استیل پرایس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: