قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی افزایش یافت
بررسی قیمت ضایعات آلومینیومی در هفته جاری؛

قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی افزایش یافت

رشد قیمت شمش خالص آلومینیومی در بورس کالا همچنین رشد کم‌سابقه قیمت آلومینیوم در LME و افزایش میزان تقاضا برای خرید ضایعات در هفته اخیر موجب شد که اکثر قیمت ضایعات آلومینیومی مورد استفاده در صنایع ریخته‌گری و آلیاژسازی افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد، به نحوی که افزایش 5.9 درصدی قیمت قوطی رانی و رشد سه درصدی آلومینیوم ظرفی طی هفته اخیر رخ داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، پنج‌شنبه سوم بهمن ماه، قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی به دلیل رشد قیمت شمش خالص آلومینیومی در بورس کالا و رشد قابل توجه آلومینیوم در بازارهای جهانی، افزایش داشته و این روند صعودی درافزایش قیمت اکثر قراضه‌های آلومینیومی چشمگیر بود، به گونه‌ای که قیمت قوطی رانی افزایش 5.9 درصدی را تجربه کرد.

افزایش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک هفته

همان‌طور که در نمودار 1 آمده است، قوطی رانی ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک هفته داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه سوم بهمن ماه، رشد 5.9 درصدی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد و از 13 هزار و 300 تومان به ازای هر کیلوگرم به 14 هزار و 80 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت. این در حالی است که قیمت این نوع ضایعات در هفته گذشته، کاهش چشمگیری داشت.

آلومینیوم ظرفی دومین ضایعاتی است که بیشترین رشد قیمت را طی یک هفته داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه سوم بهمن ماه، رشد سه درصدی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد و از 20 هزار و 460 تومان به ازای هر کیلوگرم به 21 هزار و 80 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

آلومینیوم نرم، سومین ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک هفته داشته است، به گونه‌ای که 2.8 درصد نسبت به هفته گذشته یعنی پنج‌شنبه 26 دی ماه، رشد قیمت را تجربه کرده و از 19 هزار و 300 تومان به ازای هر کیلوگرم، به 19 هزار و 850 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

افزایش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی طی یک روز

آلومینیوم نرم، ضایعاتی است که بیشترین افزایش قیمت را طی یک روز داشته است، به گونه‌ای که یک درصد نسبت به روز گذشته یعنی چهارشنبه دوم بهمن ماه، رشد قیمت را تجربه کرده و از 19 هزار و 650 تومان به ازای هر کیلوگرم، به 19 هزار و 850 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

رادیات آلومینیوم نیز ضایعاتی بود که طی یک روز رشد داشت. قیمت رادیات، پنج‌شنبه سوم بهمن ماه، به 16 هزار و 270 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که نسبت به روز گذشته، 0.9 درصد رشد را تجربه کرد. گفتنی است که قیمت این نوع ضایعات روز گذشته، 16 هزار و 130 تومان به ازای هر کیلوگرم بود.

آلومینیوم خشک سومین ضایعاتی است که بیشترین رشد قیمت را طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه سوم بهمن ماه، رشد 0.4 درصدی را نسبت به روز گذشته (چهارشنبه دوم بهمن ماه) تجربه کرد و از 16 هزار و 590 تومان به ازای هر کیلوگرم به 16 هزار و 650 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

کاهش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی در یک هفته

همانطور که در نمودار 2 آمده است، سفاله آلومینیوم خشک ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک هفته داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه سوم بهمن ماه، کاهش 3.2 درصدی را نسبت به هفته گذشته (پنج‌شنبه 26 دی ماه) تجربه کرد و از 14 هزار و 820 تومان به ازای هر کیلوگرم به 14 هزار و 350 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت. گفتنی است این نوع ضایعات تنها قراضه‌ای است که طی یک هفته افت قیمت داشته است.

کاهش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی در یک روز

سفاله آلومینیوم خشک ضایعاتی است که بیشترین افت قیمت را طی یک روز داشته است، به این ترتیب که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه سوم بهمن ماه، رشد 1.5 درصد نسبت به روز گذشته (چهارشنبه دوم بهمن ماه) تجربه کرد و از 14 هزار و 570 تومان به ازای هر کیلوگرم به 14 هزار و 350 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت.

زینک، پنج‌شنبه سوم بهمن ماه، به 22 هزار و 190 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که نسبت به روز گذشته (چهارشنبه دوم بهمن ماه)، 0.9 درصد افت را تجربه کرد. گفتنی است که قیمت این نوع ضایعات روز گذشته، 22 هزار و 390 تومان به ازای هر کیلوگرم بود. به این ترتیب همانگونه که قیمت‌گذاری‌ها نشان می‌دهد، زینک، دیگر ضایعاتی است که طی یک هفته افت داشته است.

پیستون سومین ضایعاتی است که بیشترین کاهش قیمت را طی یک روز داشت، به گونه‌ای که 0.6 درصد نسبت به روز گذشته یعنی چهارشنبه دوم بهمن ماه، افت قیمت را تجربه کرده و از 19 هزار و 700 تومان به ازای هر کیلوگرم، به 19 هزار و 580 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
ضایعات زینک آلومینیومی 2.6 درصد افزایش قیمت داشت
افزایش 11 درصدی سفاله آلومینیوم نرم/ رشد 3 درصدی قیمت زینک
افت 75 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
افت 51 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
عرضه 3700 تن شمش آلومینیومی المهدی
عرضه 4100 هزار تن محصولات آلومینیومی
افت 20 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
قیمت ضایعات آلومینیومی دچار نوسانات زیادی شد
بازار ضایعات آلومینیومی غیر قابل پیش‌بینی شده است
نوسانات شدید قیمت ضایعات آلومینیومی در بازار
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: