فعال‌سازی معادن مس کرمان
در جلسه طرح احیای معادن کوچک مقیاس استان کرمان صورت گرفت؛

فعال‌سازی معادن مس کرمان

جلسه تصمیم‌گیری در رابطه با معادن مس استان کرمان با حضور نایب رئیس هیئت مدیره ایمپاسکو، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، معاون فنی صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، مجری طرح احیای معادن کوچک مقیاس شرکت ملی مس، مسئول سرمایه‌گذاری ایمپاسکو و نماینده شرکت در استان، کارشناس طرح و بهره‌برداران و سرمایه‌گذاران معادن استان و نماینده خانه معدن استان کرمان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از  روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، در این جلسه پس از بررسی‌های کلینیکی، جلسات بی‌تو‌بی با تمام بهره‌برداران و سرمایه‌پذیران برگزار شد که با انعقاد تفاهم‌نامه تشکیل کنسرسیوم میان بهره‌برداران هفت معدن جهت انجام مشارکت و تضمین خوراک با هدف احداث کارخانه فرآوری، زمینه فعال‌سازی و توسعه این هفت معدن در منطقه بردسیر کرمان فراهم شد.

بر اساس این گزارش با احداث کارخانه فرآوری شاهد افزایش ارزش ماده معدنی خواهیم بود که زمینه‌ساز ایجاد انگیزه برای معادن با ذخیره کم و اقتصادی شدن آن‌ها خواهد شد.

همچنین با امضای صورت‌جلسه میان صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی و بهره‌برداران، چهار معدن جهت دریافت وام معرفی شد که پس از دریافت وام مشکلات تامین سرمایه در گردش مرتفع شود و در این راستا شاهد احیا و فعال‌سازی آن معادن خواهیم بود.

از موارد قابل توجه این جلسه حضور مجری فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس شرکت ملی مس ایران و انعقاد صورت‌جلسه‌ای با یکی از بهره‌برداران معادن مس و مهیا کردن زمینه سرمایه‌گذاری و فعال‌سازی آن معادن بود.

همچنین توافق‌نامه اولیه‌ای جهت خرید تضمینی با یکی از معدن‌داران توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی منعقد شد.

نبود کارخانه فرآوری و کمبود نقدینگی در معادن کوچک مقیاس به جهت تکمیل اکتشاف، سرمایه گذاری در بخش احداث کارخانه فرآوری و تکمیل اطلاعات پایه از جمله مشکلات مطرح شده در این جلسه بود.

جلسه تصمیم گیری معادن کوچک مقیاس سنگ آهن

در روز دوم جلسه بررسی‌های کلینیکی معادن کوچک مقیاس سنگ آهن استان کرمان با حضور نماینده انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن برگزار شد، در ادامه نبود نقدینگی و مشکلات مالی، مشکلات میان بهره‌برداران و سازمان محیط زیست و منابع طبیعی و نیز مشکلات ناشی از پروانه‌های پایان اکتشاف از سوی معدنکاران استان مطرح شد.

در پایان نیز نماینده شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر اعلام آمادگی جهت سرمایه‌گذاری و خرید محصولات معادن سنگ آهن کوچک‌مقیاس را با توجه به نیاز این مجموعه، اعلام کرد.

انتهای پیام//

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: