ایمیدرو در اندیشه هم‌آفرینی ارزش است
رئیس هیئت عامل ایمیدرو:

ایمیدرو در اندیشه هم‌آفرینی ارزش است

رئیس هیئت عامل ایمیدرو ضمن اشاره به رشد سه برابری ایده‌های دانش‌بنیان نسبت به سال گذشته، گفت: امروز این سازمان در اندیشه هم‌آفرینی ارزش است و در واقع ایمیدرو پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه بوده و نقش تسهیل‌کننده دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، خداداد غریب‌پور در دومین جشنواره ایده‌های ارزش آفرین (اینوماین) که به منزله نخستین رویداد ارائه نیازهای فناورانه معدن و صنایع معدنی است در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، اظهار کرد: سال گذشته تعداد ۱۳۰ ایده از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان برای بخش معدن و صنایع معدنی ارائه شده بود.

وی یادآور شد: حلقه مفقوده کشور این موضوع است که علم و دانش به فناوری تبدیل نمی‌شود، زیرا «هم‌آفرینی ارزش» شکل نگرفته و تصور می‌شود که شتاب‌دهنده شرکت‌های دانش‌بنیان باید بخش خصوصی باشد، درحالی که این امر نادرست است و باید دولت این ماموریت را اجرایی سازد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: امروز ۷۰ شرکت دانش‌بنیان برای قطع وابستگی به خارج و توسعه نهضت ساخت داخل ۴۰۰ ایده به این سازمان ارائه داده‌اند که رشد بیش از سه برابری نسبت به پارسال دارد.

غریب‌پور اضافه کرد: طرح نیاز باید از صنعت انجام شود، دانشگاه نقش و وظیفه رفع نیاز را خواهد داشت و اکنون ۲۰ طرح تحقیقاتی در زمینه مسائل مختلف مورد نیاز صنعت تعریف شده که بیشتر آن‌ها در زمینه مسائل زیست‌محیطی است.

وی افزود: امروز سازمان ایمیدرو بیشتر تمرکز خود را بر روی نیازهای صنعت فولاد و محصولات مربوطه قرار داده و این امر اهمیت این بخش را آشکار می‌سازد.

ایران اکنون در جمع ۱۰ فولادساز شاخص جهان جای گرفته و انتظار می‌رود بر اساس سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ با دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد به رده هفت فولادساز عمده برسد.  

رئیس هیئت عامل ایمیدرو خاطرنشان ساخت: آمارهای عملکرد واحدهای بخش معدن و صنایع معدنی گویای آن است که در اغلب محصولات با مازاد تولید روبرو شده‌ایم، بنابراین وقت آن رسیده که بر دانش بومی تمرکز و به این سمت حرکت کنیم.

ایران با اکتشاف ۶۸ ماده معدنی و شناسایی ذخایر بالغ بر ۶۰ میلیارد تن که حدود ۴۰ میلیارد تن آن قطعی و بقیه احتمالی است؛ به ترتیب از نظر تنوع مواد معدنی در جایگاه دهم جهان و از نظر ذخایر شناسایی شده در رتبه پانزدهم جای گرفته است.

بر اساس گزارشی از ایرنا، تولید فولاد ایران امسال بالغ بر ۲۶ میلیون تن است که از این رقم حدود ۱۰ میلیون تن صادر خواهد شد.

جشنواره اینوماین که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری آغاز به کار کرده از امروز تا هفتم بهمن به کار خود ادامه می‌دهد و انتظار می‌رود تفاهم‌نامه‌هایی بین شرکت‌های دانش‌بنیان و بنگاه‌های مختلف بخش معدن و صنایع معدنی به منظور بومی‌سازی و ساخت داخل قطعات و تجهیزات مربوطه امضا شود.  

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: