فاصله زیادی تا حجم تجارت ۳۰ میلیارد دلاری با ترکیه داریم
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور:

فاصله زیادی تا حجم تجارت ۳۰ میلیارد دلاری با ترکیه داریم

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بیان اینکه ترکیه دروازه صادرات شرکت‌های ایرانی است، بر لزوم تقویت همکاری ایران و ترکیه در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان و بر ضرورت رونق زیست‌بوم نوآوری با همکاری دو کشور تاکید کرد و گفت: روابط حوزه اقتصادی باید به سطح مطلوب برسد و تا دستیابی به هدف حجم تجاری ۳۰ میلیارد دلاری فاصله دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، سورنا ستاری در همایش شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور ترکیه و ایران در استانبول با بیان اینکه ایران به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان توانسته است تحول تازه‌ای در اقتصاد خود رقم بزند، اظهار کرد:‌ تحریم‌های آمریکا می‌توانست یک کشور را نابود کند، اما ایران روی پای خود ایستاد.

وی با اشاره به جهش علمی ایران در حوزه‌های مختلف فناوری، عنوان کرد: ایران آماده توسعه زیرساخت‌ها و همکاری جدی برای انتقال فناوری‌ها در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان به ترکیه است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور تصریح کرد: نسل جدید جوانان خلاق و کارآفرین در ایران شکل گرفته است که قوانین بین‌المللی را به‌خوبی می‌شناسد و می‌تواند شریک خوبی برای شرکت‌های ترکیه باشد.

ستاری گفت: ترکیه دروازه صادرات شرکت‌های ایران است. تعامل میان روسای جمهور دو کشور در یک سال نشان‌دهنده سطح بالای سیاسی است. اما روابط حوزه اقتصادی باید به سطح مطلوب برسد و تا دستیابی به هدف حجم تجاری ۳۰ میلیارد دلاری فاصله دارد.

وی در این نشست که میزبان حدود ۸۰ شرکت ایرانی و ۲۰۰ شرکت ترکیه‌ای بود، افزود: تحریم‌ها علیه ایران باعث شد تا تولید فناوری‌های بومی افزایش پیدا کند. حدود ۲۰۰ شرکت ایرانی برای حضور در این همایش اعلام آمادگی کردند، اما به دلایلی ما تنها با ۸۰ شرکت حضور پیدا کردیم.

معاون علمی و فناوریرئیس‌جمهور با تاکید بر لزوم تقویت روابط اقتصادی دو کشور، یادآور شد: ما دارای روابط سیاسی فوق‌العاده هستیم. باید سطح روابط اقتصادی ما نیز به سطح سیاسی برسد.

ستاری در این برنامه که توسط مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران برگزار می‌شود، با اشاره به اینکه دولت‌ها موظف به ایجاد پل ارتباطی بین بخش‌های مختلف دو کشور هستند، تصریح کرد: طرف ترکیه و ایران به طور کامل از حمایت ما در این زمینه برخوردار خواهند بود.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، نمایندگان حدود ۸۰ شرکت ایرانی در عرصه‌های فناوری ارتباطات، برقی، خدمات مهندسی، بهداشتی و ماشین‌آلات برای ایجاد همکاری‌های جدید با نمایندگان شرکت‌های ترکیه در این زمینه به مدت سه روز طی همایشی گرد هم آمدند.

بر اساس گزارشی از ایسنا، ستاری در پایان خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر اتفاقات بزرگی در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان در ایران رخ داده است. ایجاد شرکت‌های بزرگ تکنولوژی با تولید علم و فناوری در رابطه با آی‌سی‌تی، بیوتکنولوژی، نانو تکنولوژی و پزشکی از نتایج توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در ایران است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
داخلی‌سازی آلیاژهای وارداتی شتاب می‌گیرد
فعالیت ۲۴ ساعته گمرکات دو کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
توقف تجارت مشترک میان ایران و ترکیه در سایه ویروس کرونا
کالاهای وارداتی از سوئد جنبه مولد دارند
تجارت ترجیحی تضمین‌کننده صادرات نیست
ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی زمینه‌ساز تعامل با ترکیه
تاکید بر تولید دانش از پروژه‌های تکرارپذیر/ راه‌اندازی صندوق پژوهش فولاد
فرصت خوبی برای همکاری‌های تجاری و فناوری بین ایران و روسیه فراهم شد
ضرورت تسریع در بازنگری تعرفه‌های ترجیحی میان ایران و ترکیه
شرایط نامناسب شرکت‌های دانش‌بنیان در اقتصاد کنونی
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
نمایشگاه ماینکس و آیمت
همایش استیل پرایس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: