درآمد ایرالکو به طور چشمگیری کاهش یافت
بررسی عملکرد شرکت آلومینیوم ایران در دی ماه؛

درآمد ایرالکو به طور چشمگیری کاهش یافت

میزان درآمد شرکت آلومینیوم ایران در دی ماه نسبت به آذر ماه افت قابل ملاحظه‌ای داشت که عامل اصلی کاهش درآمد شرکت، افت میزان تقاضا و فروش شمش و بیلت بوده است؛ البته میزان درآمد شرکت ایرالکو در دی ماه، نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، همانطور که در نمودار 1 آمده است، میزان درآمد شرکت آلومینیوم ایران در دی ماه نسبت به آذر ماه کاهش چشمگیری داشته و دارای روند نزولی قابل ملاحظه‌ای است. بر اساس عملکرد این شرکت، میزان فروش شمش خالص در دی ماه 26.7 درصد کمتر از آذر ماه است و این موضوع، علت اصلی کاهش میزان درآمد ایرالکو محسوب می‌شود.

محصولات شرکت آلومینیوم ایران شامل شمش خالص، شمش آلیاژی و بیلت است که البته بخشی از شمش خالص آلومینیومی خود را هر ماه به منظور تهیه مواد اولیه از طریق تهاتر به سایر کشورها صادر می‌کند.

کاهش چشمگیر تولید و فروش بیلت آلومینیومی

شرکت آلومینیوم ایران در دی ماه، 623 تن بیلت تولید کرده که در مقایسه با آذر ماه که این شرکت 684 تن تولید داشته، کاهش میزان تولید را در این زمینه شاهد هستیم. با اینکه فعالیت این شرکت در فصل پاییز، صعودی بوده اما در دی ماه شاهد تغییر روند تولیدات هستیم.

این میزان از تولید در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته افزایشی بوده است؛ به گونه‌ای که در دی ماه 1397، این شرکت 437 تن بیلت تولید و عرضه کرد که به این ترتیب افزایش 42.6 درصدی را در این زمینه شاهد هستیم.

کاهش میزان تولید این شرکت در حوزه بیلت آلومینیومی با افت قابل توجه تقاضا در بازار برای خرید و استفاده از این محصول آلومینیومی همراه بوده، به گونه‌ای که میزان فروش بیلت در دی ماه یک هزار و 217 تن بود، در حالی که در آذر ماه این شرکت توانست یک هزار و 856 تن فروش داشته باشد، به این ترتیب، افت 15.6 درصدی را در زمینه فروش مشاهده می‌کنیم.

فروش بیلت شرکت آلومینیوم ایران نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، 205.8 درصد رشد داشته است؛ به نحوی که این شرکت در دی ماه 1397، تنها 398 تن فروش بیلت داشت.

نرخ فروش بیلت آلومینیومی در دی ماه نسبت به ماه قبل از آن، 3.5 درصد و در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته، 11.5 درصد افزایش داشته و از 21 هزار و 96 ریال به ازای هر کیلوگرم به 23 هزار و 531 ریال به ازای هر تن رسیده است.

افزایش نرخ فروش شمش خالص

شرکت آلومینیوم ایران میزان تولیدات خود را در زمینه شمش خالص آلومینیومی 7.1 درصد نسبت به ماه قبل (آذر ماه) کاهش داده، به گونه‌ای که میزان تولیدات شمش از 13 هزار و 805 تن به 12 هزار و 823 تن رسیده و روند تولید این شرکت نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، 0.2 درصد افزایش یافته است.

گفتنی است، میزان فروش شمش خالص آلومینیوم در دی ماه، کمتر شده است؛ به این صورت که از 20 هزار و 36 تن به 14 هزار و 686 تن رسیده (26.6 درصد افت)، که این کاهش میزان فروش شمش خالص در درآمد شرکت ایرالکو بسیار تاثیرگذار بوده است. این میزان فروش در دی ماه نسبت به مدت زمان مشابه در سال 1397 که فروش شرکت ایرالکو 13 هزار و 339 تن بوده، 10.1 درصد میزان فروش افزایش یافته است.

همچنین مبلغ فروش شمش خالص آلومینیومی از 20 هزار و 963 تومان به ازای هرکیلوگرم در آذر ماه به 22 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم در دی ماه رسیده که رشد 4.9 درصدی را در این زمینه شاهد هستیم، البته مبلغ فروش نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، رشد چشمگیری داشته است؛ به گونه‌ای که مبلغ فروش نسبت به دی ماه سال 1397، 16.7 درصد رشد را تجربه کرد.

افزایش فعالیت شرکت ایرالکو در زمینه شمش آلیاژی

شمش آلیاژی شرکت آلومینیوم ایران در آذر ماه تقاضای زیادی داشت و شاهد بودیم که میزان فروش شرکت علی‌رغم نداشتن تولید، زیاد بوده است، به همین خاطر، به نظر می‌رسد مدیران این مجموعه به دلیل تقاضای بالایی که برای این محصول آلومینیومی آلیاژی در بازار وجود داشت، ترجیح داده‌اند که میزان تولید و فروش خود را در این ماه افزایش دهند.

شرکت ایرالکو در آذر ماه فعالیت و تولیدی در زمینه شمش آلیاژی نداشت اما توانست 680 تن شمش آلیاژی خود را در بازار به فروش رساند.

شرکت آلومینیوم ایران در دی ماه 850 تن شمش آلیاژی تولید کرد و توانست 656 تن آن را در بازار به فروش برساند که در مقایسه با آذر ماه، میزان فروش این شرکت 3.5 درصد افت داشته است اما در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال 1397 که 50 تن فروش داشت رشد چشمگیری را ملاحظه می‌کنیم.

نرخ فروش شمش آلیاژی از 22 هزار و 475 تومان به ازای هر کیلوگرم به 23 هزار و 713 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که به این ترتیب افزایش 5.5 درصدی را در این زمینه شاهد هستیم. البته نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، نرخ فروش 1.9 درصد کاهش داشته است.

روند فعالیت شرکت ایرالکو در دی ماه

در پایان گفتنی است، همان‌طور که در نمودار 2 نشان داده شده، ایرالکو در دی ماه 1398، جمعا حدود 14 هزار و 296 تن آلومینیوم تولید کرد که نسبت به ماه پیش از آن 1.3 درصد کاهش داشت. این میزان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 3.4 درصد رشد پیدا کرد.

 ایرالکو در دی ماه 1398، جمعا حدود 16 هزار و 559 تن آلومینیوم فروخت که نسبت به ماه پیش از آن 25.3 درصد کاهش داشت. این میزان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 20.1 درصد رشد پیدا کرد.

ایرالکو در دی ماه 1398، جمعا حدود سه هزار و 672 میلیارد و 789 میلیون ریال از محل فروش آلومینیوم درآمد کسب کرد که نسبت به ماه پیش از آن 21.5 درصد کاهش داشت. این میزان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 40.7 درصد رشد پیدا کرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عرضه 4100 هزار تن محصولات آلومینیومی
عرضه 1900 تن شمش آلومینیومی المهدی
افت 66 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
افت 75 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
افت 51 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک هفته
تامین مواد اولیه برای 6 ماهه دوم سال آینده/ ۸۰ درصد مواد اولیه ایرالکو وارداتی است
عرضه 3700 تن شمش آلومینیومی المهدی
فعالیت درخشان شرکت آلومراد در آبان ماه
میزان تولیدات شرکت ایرالکو در آبان ماه افزایش یافت
کاهش نرخ فروش محصولات آلومینیومی/ میزان فروش شمش خالص افزایش یافت
کاهش 32 درصدی تولیدات آلومینیوم کشور
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: