تکامل و بلوغ طرح احیای معادن کوچک‌مقیاس با کمک حاکمیت و بخش خصوصی
مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس مطرح کرد:

تکامل و بلوغ طرح احیای معادن کوچک‌مقیاس با کمک حاکمیت و بخش خصوصی

مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک‌ مقیاس گفت: طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌ مقیاس در بخش تکامل و بلوغ خود قرار دارد و زیرساخت‌های لازم برای آن فراهم شده، و فرآیندها در این طرح استاندارد شده‌اند. خوشبختانه از طرح مذکور استقبال خوبی به عمل آمده و این طرح جایگاه خود را در بخش حاکمیتی کشور، جایگاه قانونی و ساختار اجرایی در تمامی سازمان صمت استان‌ها پیدا کرده است.

سید رضا عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: اتفاق خوب این است که پذیرش این طرح هم از طرف حاکمیت یعنی معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت و ایمیدرو از یک سو و سازمان صمت استان‌ها از سوی دیگر به وجود آمده و یک نگاه جدید برای حل مسائل مربوط به معدندارها با نگاه نو در فعال‌سازی و یا افزایش اشتغال و تولید ایجاد شده که این مهم فقط می‌تواند با هماهنگی ایجاد شده و هم‌افزایی درون‌دستگاهی به دست آید.

وی افزود: استانداری‌ها به عنوان مسئول اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس حضور دارند و در جلساتی که در این خصوص تشکیل می‌شود، نمایندگان استاندار و سازمان های ذی‌ربط نیز در جلسات کارگروه طرح مذکور حضور می‌یابند. این امر به هم‌افزایی بیشتر در راستای فعال‌سازی و توسعه معادن کمک می‌کند.

مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی  طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس در خصوص احیای معادن کوچک سرب و روی عنوان کرد: برای سرب و روی چند اقدام اجرایی آغاز شده است. با توجه به اینکه بازار سرب و روی یکی از بازارهای فعال و رو به رشد محسوب می‌شود و توسعه یافته است، در نتیجه مشکلی بابت فروش ندارد. بنابراین این حوزه بیشتر نیاز به هماهنگی و توسعه اکتشاف دارد. همچنین ارتقای فرآوری و افزایش عیار جهت کاهش تاثیر هزینه حمل از معدن تا کارخانه فرآوری نیز دیگر نیاز این بخش در تقویت معدن است. از شرکت‌های دانش‌بنیان دعوت کردیم تا بتوانیم پیش‌جورشدگی‌های مربوط به فرآوری ماده معدنی را در معدن عملیاتی کنیم. پنج مجموعه در یکی از مناطق پتانسیل‌دار سرب و روی استان مرکزی از این طرح استقبال کردند و در آستانه انجام آزمایشات میانی هستند که اگر جواب مثبت حاصل شود، یکی پس از دیگری به طرح مذکور بپیوندند.

عظیمی در پایان تصریح کرد: از ویژگی‌های بارز این طرح آن است که نمایندگان بخش خصوصی هماهنگی‌های لازم برای اجرای آن را به پیاده کرده‌اند. در این رابطه طرح احیا تنها به عنوان هماهنگ‌کننده و مشوق انجام این کار، این زیرساخت را در قالب یک ابتکار جدید به صورت بی‌تو‌بی برای این شرکت‌ها فراهم کرده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
معادن ۲۲ میلیارد دلاری کشور
بخش خصوصی، بازیگر کلیدی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس
ماشین‌آلات روز، نیاز صنعت است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: