وصول بیش از 99 درصد مطالبات تسهیلات ارائه شده صندوق
طی جلسه اتاق فکر معدن مطرح شد؛

وصول بیش از 99 درصد مطالبات تسهیلات ارائه شده صندوق

سی و چهارمین جلسه اتاق فکر معدن و صنایع معدنی، با محوریت تسهیلات ارائه شده توسط صندوق بیمه سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های معدنی در مسیر انقلاب معدنی کشور، توسط اعضای اتاق فکر و جمعی از فعالان معدنی کشور در محل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های معدنی برگزار شد.

به گزارش «فلزات آنلاین»، سی و چهارمین جلسه اتاق فکر معدن و صنایع معدنی، طی این هفته در محل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های معدنی با حضور اعضای اتاق فکر معدن و صنایع معدنی و جمعی از فعالان این عرصه برگزار شد.

در این جلسه، مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های معدنی، گزارشی کلی از وضعیت ارائه تسهیلات به بخش معدن و صنایع معدنی ارائه کرد که بر اساس آن، آمار صدور بیمه‌نامه مواد معدنی طی سال 93 تا سال 98 (شامل زغال‌سنگ، سنگ تزئینی و ... به تعداد یک‌هزار و 742) به مبلغ 10280 میلیارد ریال اعلام شد.

فرید دهقانی با استناد به آمار اشاره کرد که پیگیری‌های انجام شده برای وصول مطالبات، باعث شده میزان مطالبات وصول نشده به رقم بسیار پایین 0.5 درصد برسد که تحقق چنین امری، دستاوردی بزرگ و مهم برای این نهاد جوان و پویا است. علاوه بر این، پوشش ریسک سرمایه‌گذاری در اکتشاف را از زمان تاسیس تا پایان سال 1398 (بازه 14 ماهه) به تعداد 944 و به مبلغ 700 میلیارد ریال و از سال 1396 تاکنون (بازه 2 ساله) نیز به تعداد 45 و به مبلغ 165 میلیارد ریال اعلام کرد که انتظار می‌رود با افزایش سرمایه صندوق، جهشی محسوس در این حوزه ایجاد شود.

وی از تعاملات مثبت با فعالان و سازمان‌های 30 استان مختلف کشور گفت و تاکید کرد که منابع مالی اختصاص داده شده در این زمینه، تماما طبق پتانسیل معدنی آن‌ها وضع و تنظیم شده است. 

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های معدنی بر جوان‌گرایی و رسیدن سن پرسنل مجموعه صندوق به کمتر از 38 سال اشاره و بر جذب نخبگان جوان و دانشگاهی در این مجموعه تاکید کرد و از راه‌اندازی سیستم CRM  (سیستم ارتباط با مشتری) در صندوق به جهت تسهیل روند اداری این مجموعه خبر داد.

دهقانی مهم‌ترین اقدامات و دستاوردهای این صندوق طی دو سال اخیر را شامل عقد و اجرای توافق‌نامه با برخی بانک‌ها و شرکت‌های معدنی عنوان کرد و از تفاهم‌نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به عنوان تفاهم‌نامه‌ای استراتژیک و مهم در زمینه فعالیت‌های معدنی نام برد. 

وی تاکید کرد که سرمایه صندوق از سه هزار و 500 میلیارد ریال در سال 98، به پنج هزار میلیارد ریال در سال 99 افزایش خواهد یافت که این صندوق افزایش آن به ده هزار میلیارد ریال را برای سال‌های بعد در دستور کار قرار خواهد داد.

در ادامه این جلسه، خداداد غریب‌پور، رئیس هیئت عامل ایمیدرو از این صندوق به عنوان یک نهاد پویا و چابک نام برد و توسعه وظایف ذیل انقلاب معدنی را مهم‌ترین دستورالعمل وضع شده برای این صندوق عنوان کرد. به گفته وی یکی از دستاوردهای ارزشمند این صندوق، محول شدن کامل مسئولیت کارشناسی تمامی طرح‌های مورد حمایت این صندوق به سازمان نظام مهندسی کشور است که می‌تواند به عنوان الگویی برای سایر سازمان‌ها مطرح شود. ضمنا وی یادآور شد صندوق برای افزایش سرمایه متکی به منابع دولتی نخواهد بود.

توجه بیشتر ایمیدرو به بخش سنگ‌های قیمتی، نیمه قیمتی و تزئینی، خبر دیگری بود که غریب‌پور در این جلسه مطرح کرد. وی دلیل ورود ایمیدرو به این حوزه را هزینه پایین سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای ایجاد اشتغال معرفی کرد که می‌تواند باعث ایجاد تحولی بزرگ در این حوزه و ایجاد فرصت‌های شغلی متعددی شود.

جعفر سرقینی، معاون سابق امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، پروژه معادن سبز صندوق بیمه سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های معدنی و ورود استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان نهادهای تسهیل‌گر را نقطه عطف فعالیت‌های این صندوق عنوان کرد و خواستار برجسته شدن نقش میانجی‌گری این صندوق شد.

در پایان این جلسه، محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران با تاکید بر اینکه صندوق بیمه سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های معدنی دارای ظرفیت‌های بسیاری است که به زعم ایشان اگر این ظرفیت‌ها استفاده نشود، رشدی در واحدهای کوچک و صنایع پایین‌دست شکل نخواهد گرفت؛ بنابراین ایشان خواهان افزایش سرمایه این صندوق برای تحقق اهداف آن شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
تعیین تکلیف درخواست‌های بهره‌برداران در سال ۹۸
به روز‌رسانی طرح آمایش صنعت
انعقاد 35 تفاهم‌نامه توسط ایمیدرو
افتتاح 1.2 میلیارد دلاری پروژه معدنی و صنایع معدنی
ضرورت تنوع منابع مالی در بخش معدن و صنایع معدنی
پشتیبانی متقابل معادن کوچک و بزرگ در حوزه سنگ آهن و مس
گام‌های صندوق بیمه معدنی برای افزایش سرمایه
معرفی 12 طرح معدنی با تایید صندوق بیمه‌معدنی به کارگروه اشتغال کشور
حاکمیت باید به توسعه زیرساخت‌های تأمین مالی کمک کند
رشد اکتشافات معدنی در گرو صندوق بیمه سرمایه‌گذاری
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
نمایشگاه ماینکس و آیمت
همایش استیل پرایس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: