نهبندان طلایی می‌شود
مدیر مجتمع طرح‌های اکتشافی خراسان جنوبی:

نهبندان طلایی می‌شود

مدیر مجتمع طرح‌های اکتشافی خراسان جنوبی گفت: با بهره‌برداری از کارخانه فرآوری طلای هیرد در سال 1399 و اتمام طرح‌های توسعه‌ای شرکت سرمایه‌گذار در منطقه نهبندان، شاهد اشتغال بیش از ۱۵۰ نفر در این منطقه خواهیم بود و این مهم به شرکت تهیه و تولید و مواد معدنی ایران را کمک خواهد کرد تا شاهد رفع محرومیت و افزایش اشتغال در منطقه نهبندان باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علیرضا جلالیان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان خراسان جنوبی، به اقدامات انجام شده توسط سرمایه‌گذار معدن هیرد اشاره کرد و افزود: تجهیز کامل سایت کارگاهی واحد فرآوری در زمینی به مساحت 6 هزار متر مربع، جانمایی و راه‌اندازی واحد خردایش در محل احداث کارخانه، انجام مطالعات تکمیلی و آنالیز داده‌های اکتشافی از جمله نمونه‌های حاصل از حفاری‌های مغزه‌گیری و پودری و برداشت حدود دو تن نمونه از بخش اکسیدی کانسار و انجام تست فرآوری لازم از جمله اقدامات انجام شده توسط سرمایه‌گذار است که تاکنون در معدن هیرد انجام شده است.

وی میزان ذخیره کانسنگ طلا در معدن طلای هیرد را چهار میلیون و ۹۱۰ هزار تن با عیار ppm 0.92 عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در منطقه خوسف نیز به ذخیره ۵۰۸ هزار تن کانسنگ طلا با عیار ppm 0.8 دست یافته‌ایم و پس از انجام اکتشافات تکمیلی، شاهد بهره‌برداری از معدن طلای خونیک توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در آینده نزدیک خواهیم بود.

مدیر مجتمع طرح‌های اکتشافی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در معدن طلای هیرد تاکنون ۱۳ هزار و ۶۷۱ متر حفاری صورت گرفته که از این میزان هشت هزار متر توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ظرف مدت تنها یک سال و مابقی توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور انجام شده است.

وی با اشاره به برداشت و ارسال ۱۰ هزارتن کانسنگ طلا از معدن هیرد جهت تست فرآوری به مجتمع طلای موته اصفهان، گفت: با انجام تست فرآوری موفق به استحصال ۱۱ کیلوگرم شمش طلا شدیم و این موفقیت بزرگی برای اطمینان یافتن از عیار کانسنگ طلا در معدن هیرد بود.

جلالیان در خاتمه تعداد ۶ محدوده اکتشافی با مواد معدنی سنگ آهن و پلی‌متال را ازجمله برنامه‌های مجتمع طرح‌های اکتشافی خراسان جنوبی جهت اخذ پروانه اکتشاف بیان کرد.

گفتنی است، مجتمع طرح‌های اکتشافی خراسان جنوبی به عنوان یکی از مجتمع‌های تابعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، تاکنون موفق به اخذ سه فقره پروانه اکتشاف، یک گواهی کشف و سه پروانه بهره‌برداری در استان خراسان جنوبی شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
مُهر هفتم طلا و جواهر ایران در دنیا
برای ارتقاء جایگاه ایران در پی افزایش میزان صادرات هستیم
مشاجره طولانی‌مدت مالیاتی شرکت Barrick با دولت تانزانیا پایان یافت
طلا قرنطینه و دلار گران‌ شد
شرکت‌های ایرانی سیستم‌ مدیریتی شرکت‌های صنعتی و معدنی را ارتقا می‌دهند
موته رکورد زد
بهره‌برداری از واحد سنگ‌شکن خردایش معدن هیرد
کاهش نسبی قیمت جهانی طلا
روند قیمت طلا تا پایان ۲۰۲۰ پیش‌بینی شد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: